Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élvezitek a diétás étrendet?

Élvezitek a diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyáltalán nem. Nem is diétának mondanám, hanem életmód váltásnak, de nagyon nehezen megy. Eddig péksüteményeken, pizzán és rántott ételeken éltem, így főleg nehéz az átállás. Hiányoznak a zsírosabb, cukros ételek, de egyelőre nem szeretném mértékkel sem enni, mert az egészségem forog kockán. Nagyon rossz a vérképem. Ez meg fog változni? Nem koplalok amúgy, napi 5ször eszem.
2011. okt. 17. 15:08
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Aczél te ma roszz passzban vagy :D


Én élvezem, egyáltalán nem egyoldalúbb mint régen, az hogy régen bármit megettem még nem jelenti azt hogy változatosan táplálkoztam volna.

2011. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
rossz passzban? dehogy, egész nap tecsó hűtött raktárban és egy gombafarmon voltam. olyan volt a szaktársaimmal mint egy kéjutazás, csak nem szexeltünk..
2011. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Aczél, de te egy elkényeztetett emberke lehetsz, hogy ilyeneket válaszolsz! Persze, nem azzal van bajom, hogy el kell készíteni, hanem az alapanyagok beszerzése+ elkészítése+ háztartást vezetni+a másik emberre is főzni+ dolgozni+ edzeni+ hobbi... Engem nem tartanak el mint egyeseket, nincs semmilyen segítségem, és igencsak ki tudja szívni az energiáját az embernek a felsorolt dolgok és azok folyamatos szinten tartása.

Persze ha valakit eltartanak, annak foggalma sincs ezekről és megteheti, hogy csak a kajára meg az edzésre szorítkozik a napi teendője!

2011. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

elkényeztetett emberke vagyok..

mert nekem 55 perc belefér hogy kiolvasszam és megsüssem a csirkehúst (+mellé rizs) és időnként panaszkodok, hogy "izomlázam van" ha szétrúgták a bordáim.

végül is, nézőpont kérdése, de elgondolkodom rajta, lehet igazad van.

2011. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
Aczél, ezen kár vitatkozni, suli mellett minden könnyebb. Nekem még megvan az összehasonlítási alapom, mert csak két éve dolgozom. Azért ha alapból 8-10 órát felemészt a munkád mindennapból, akkor hidd el, az az 55 perc sem kevés, ha a kevés szabadidődből kell rá áldozni.
2011. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
0%

én is szoktam ám dolgozni, és mellette ugyan úgy sütök ha épp szándékozom enni. és? mondtam én hogy jó az élet? :/

neeeem. de egyébként mibe is kötöttem bele? abba biztos nem, hogy valaki azt írta hogy kevés ideje van kaját csinálni. valami olyat írtam, hogy nem repül az ember szájába a sült csirkemell, de.. régen se repült. ma meg már lehet kapni sülve, bár úgy sem repül, és drágább.

2011. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
Köszönöm 17:10-es. És azt az egy csirkehúst és rizst eszed egész nap? A gyümölcsök meg a zöldségek hazagurulnak maguktól, vagy a kertben kitermeled őket? A romlandó tejterméket(joghurt, kefír, tejföl, túró, sajt..) pedig házhoz szállíttatod hetente igaz? Merthogy ezek közül egyiknek sincsen 1 hétnél sokkal további szav.ideje. A húsokat, tofut meg adagokban a kaját fagyasztom, házilag készítek minden "pékárut"... nemcsak leülök az asztalhoz és eszek! Nálunk sajnos nincs terülj-terülj asztalkám...
2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

A kajákat azt kifejezetten. Imádom a zabkását, a szárnyashúsokat, sovány színhúsokat, a tengeri halat, a tejtermékeket (noha abból sajnos nem csak a kalóriaszegényeket). Nagyon könnyen viszek be rengeteg fehérjét, míg másoknak általában ez gondot jelent, és furcsamód a húgysavszintem mégis alacsony, pedig napi fél kiló húst is be tudok kebelezni.


A zöldségekkel - már némelyikkel - elvagyok, nem sok élvezeti értékük van számomra, de ballasztanyagnak elmennek, na meg muszáj is enni, már egészségmegőrzés szempontjából.


A pepecseléssel van bajom, mert bizony megveszekedetten lusta dög vagyok, hiába van kész az egész napos csirkemelladag fél óra alatt párolt zöldségestől, ha azt a fél órát sokkal kellemesebb elfoglaltsággal is tölthetném. Egyszerűen minden konyhai tökölést zsigerből gyűlölök... néha csak azt sajnálom, hogy nincs keselyű- vagy sakálgyomrom és emésztésem, hogy nyersen falhassam fel a husit.


Illetőleg vannak kaják, amiket nagyon szeretek, ámde a kalóriatartalmuk miatt csak baromi keveset ehetek belőlük (már ha mást is akarok rajtuk kívül enni, és bizony akarok) - aszalt datolya, egyéb aszalt gyümölcsök, mascarpone, stb, stb... ezek nagyon etetik magukat, nehéz abbahagyni, ha megérzem az ízüket. Az édességek pláne ilyen kategória, őket emiatt csak elvétve, miután bekajálok egy adagot, jobban kívánom, mint előtte kívántam.

2011. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

17:23

mert a tejtermékek az ember mint élőlény legtermészetesebb és legideálisabb élelmiszerforrásai. mindenképpen be kell szerezni őket.

nem tudom, egyrészt nagyképű vagyok, és lenézek másokat.. lehet ezért gondolom, de a bevásárlás eddig mindég egyszerűbbnek tűnt, mint mondjuk egy harcműv. edzés. egyiket eddig kiegészítő dolognak tartottam, a másik meg akár már az élet értelmét is képviselhetné, ha nem találunk ki jobbat.

nálam a vásárlás szerintem inkább marad rutin feladat, zöldségestül, gombástul húsostul, és akkor ha már a kaja is kész, jöhetnek a komolyabb dolgok, de hát ki hogy tervez..

2011. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi lennék hogy harcművészkedsz,ha nem ettél előtte, mert nem volt otthon(vagy akárhol ahol laksz) kaja, mert nem voltál bevásárolni és nem tudtál semmit készíteni, se egy almát megenni, se nincs semmi edzés utánra sem... Baromira érdekelne hogy mennyit bírnál hosszú távon, mert hogy nem így élsz most az fix! És nagyon szépen kérlek, ha van rá írásos bizonyíték, hogy igenis kötözködsz a válaszolóval, akkor ne próbáld letagadni a másik oldalon! Vagy ne is köss belé. Mert nem a kérdésre válaszoltál hanem kötözködtél a macskahússal meg a tücsökkel. Félreérthetetlenül.

Nekem necces a diétázás, neked nem. Akkor írd azt, és ne köss bele a másikba mert te nem úgy élsz. A kérdésre válaszoltam nem másra.

2011. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!