Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hiányzik az anorexia (? )

Hiányzik az anorexia (? )

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején kezdődött az egész, egyre kevesebbet ettem, a vége felé már semmi szénhidrátot, csak amennyi a zöldségekben van, volt, hogy napokig csak teát ittam cukor nélkül és rengeteg vizet. Aztán elkezdtem enni, fel is híztam a normális súlyra, de nem álltam meg, tovább híztam és felszedtem valamennyi felesleget is. Akárhányszor visszagondolok a betegségre JÓ érzés fog el, hiányzik ahogy akkor rámnéztek, és hogy sovány voltam... Mit tegyek?
2011. dec. 18. 10:57
1 2
 11/19 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy az anorexiás nem egyenlő az (a hosszabb távon értendő) étvágytalan emberrel.

Ahogy mondod a testképzavar is benne van, vagyis hogy olyan akar lenni, mint egy csontkollekció, ez az ideális számára és azért nem eszik, kövérnek érzi magát a pehelypárnasúlyú lány/fiú (általában azért a lányok).

És ez nem egészséges. Persze ettől még nem lenne a betegség kategóriába tehető. De akkor valamilyen szinten mégis csak hiányos/sérült a testi-lelki és szellemi egészsége...

Persze ettől még gondolhatunk mást szó se róla. A szubjektivitásban egyet értek, azt, hogy mikortól betegség a betegség, e határvonalat mindenki maga húzza meg. :)

2011. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
én kaptam már olyan gyomrost, hogy fél napig anorexiás voltam. ha egyéb dolog miatt lettem volna hosszabb ideig étvágytalan, akkor valamilyen (egyéb) betegségem lett volna, ami étvágytalansággal járna :)
2011. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Valóban az étvágytalanság egy tünet is, de önállóan is megállja szerintem a helyét.


Ahogy látom, az "anorexia" fogalmával kapcsolatban megegyezhetünk abban, hogy nem értünk egyet. :P

2011. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az anorexia szerintem se betegség csak egy jóléti-állambeli tömeghisztéria. Ahol nincs mit enni, és egyik napról a másikra tengődnek, ott eszükbe se jutna hasonlón vinnyogni.
2011. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tegyük már tisztába a fogalmakat.


Anorexia - egyszerű étvágytalanság, semmi köze a testképzavarhoz.

Anorexia nervosa - testképzavarral járó "étvágytalanság".

2011. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

schwiczi

wikipédia. én utánanéztem amúgy az ottani cikkeknek, jól vannak irva (tehát nem baromság) keress rá! :)

2011. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod megállapítani hogy kell kinézned, hát kérd ki mások tanácsát, olyanokét, akik látnak is téged, hogy szerintük hogy néznél ki jobban. De megsúgom, hogy egy csontváz senkinek sem tetszik.
2011. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Jól van, utána néztem és el kell ismernem, hogy az anorexia fogalmát illetően neked van igazad Aczél. :)
2011. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
még elismerned sem kell. én szívesen néztem anno utána, remélem neked is érdekes dolog volt elolvasni :)
2011. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!