Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy gyűjtsek erőt, hogy...

Hogy gyűjtsek erőt, hogy végig tudjam vinni az életmódváltást?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve. Már annyiszor megpróbáltam átszokni és volt, mikor fogytam is jó pár kilót, de mikor megállt a fogyás, visszatértem a régi életmódomhoz. Mindig ez van. A fogyás is megáll (nem arra gondolok, hogy 1 hétre, hanem akár 2 hónapra is). Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy fogyjak le? Nem technikailag, hanem lelkileg hogy vigyem végig? Nem tudom magam már rávenni. 86 kg/160 cm/lány vagyok (szülés után).
2009. máj. 21. 11:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
ebben nem könnyű segíteni. Szerintem mindenki magából kell, hogy erőt merítsen ehhez. Én például amikor érzem, hogy nincs erőm a fogyókúrához, belenyugszom. 1-1 hetekre elkezdem, feladom. És akkor tudom, hogy ennyi, most úgy sem megy, nincs bennem kitartás, de majd ha egyszer összeszedtem magam, akkor menni fog. És előbb-utóbb el is jön. Amikor meg már tartom a dolgot, akkor nekem az ad erőt, hogy sokkal jobb a közérzetem! Nem csak a kilóktól amiket távoznak, hanem az egészségesebb étrendtől, életviteltől. Nem vagyok olyan fáradt, energikusabb és vidámabb vagyok, és valahogy összességében javul a közérzetem. Ez kell, hogy erőt adjon. Ja és - én már rég nem nézem a mérleget.:) Épp ezért, mert az csak bosszant. Magadon kell hogy érezd a változást, elsősorban belül. A kilókat le kell tojni, erőszakkal úgysem távoznak.:) De egyébként, ha már 1-2 hónapja stagnálsz diétával, sportolj valamit vagy növeld a sportot, esetleg változtass az étrendeden. Az nem lehet, hogy még ezután sincs változás.:)
2009. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igazából nekem étrendet váltani nem okoz nagy problémát. A sporttal van a gond, mert arra nem tudom magam rávenni.
2009. máj. 21. 12:39
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

akkor keress olyan mozgást, amire rá tudod venni magad. nyilván azért nem megy, mert eleve nem szereted. sokféle mozgás van, ha valóban szeretnél fogyni, akkora te érdeked is, hogy találj valamit, amit szívesen csinálsz.

én pl görkorizom, ez kifejezetten poén, nem megerőltető, hamar megtanulható. és jobb zsírégető, mint a futás.

2009. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak én nem mehetek oda és akkor amikor kedvem szottyan, mert egész nap egyedül vagyok a babámmal.
2009. máj. 21. 12:50
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

Egyedül nem is megy. Keress egy barátnőt, és iktassátok be pl. minden héten csüt. és kedd este 19-21. Valami sportot. Ketten könnyebb és a pesztra is tud számítani rá.

barátnőm görkorin tolja a babakocsit.

Vannak baba-mama tornák is.

Szokd meg: minden nap 9-9:20-ig fogod a babát, lábadra teszed emelgetedlefekszel fejed fölé nyomogatod, magad mellé fekteted lábat emelgetsz. Ha megszokjátok ő fogja várni s könnyebb lesz neked. Járjatok usziba is!

Ha jót eszel, vagy mozogsz, mindig gondolj rá, milyen jó neked most, érezd hogyan tisztul ki a tested. Kívánni fogod. Ne lemondásnak érezd, hanem jutalomnak, plusznak. Hogy ehetsz most fittness kaját, lubickolhatsz, játszhatsz tornát a bébivel. Fuss a kicsivel, én mindig rohantam, babakocsi,tipegő tesó úgy nyargaltunk mindenhová kilómétereket, nm is tudtam volna hízni.

Autót ne használj, intézz mindent gyalog, végső esetben busszal. Amint ül a pici beciklivel.8 hónaptól már szépen viheted.

[link]

babás képeket nézd4! Lejjebb!

2009. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Hullahopp karika, ugrókötél.

Én utálom a sportot, de kirándulni, hegyet mászni szeretek. Oda elmehetsz kettesben a babával is, meg bármijen sétára. Lényeg, hogy erőltetettt tempóban menj 1-2 órát legalább! Kíváatos célpontot tűzz ki! Pl. barátnőddel találkozz 4km-re egy kávézóban. Hazamenni meg muszáj úgyis.

A szoptatás majd lefogyaszt.

2009. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
ly
2009. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Szia!Nekem is ugyenezek a problémám hogy az étkezést még beistudom tartani de mivel iker fiaim vannak és mindig egyedűl vagyok velük itthon én se tudok semmiféle sportot csinálni próbáltam itthon tornázni de az egyik gyerek egyik lábam a másik meg a másikon csüngött. Ha csak elmegyek velük sétálni annyi mozgásom van de olyankor megyek kb 3-4 km is így hasznosat a kellemessel kötöm össze van görkorim de úgy nemmerek elindúlni:)így marad a séta!
2009. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

6 hónapja szoptatok...több vagyok, mint mikor elkezdtem, pedig nem szoktam zabálni, csak a mozgáshiány miatt egyre rosszabb.


Azt hallottam, hogy a mozgás sem fogyaszt, ha nem kifejezetten zsírégető torna gyakorlatot csinálok. Ez igaz? Vagy érdemes bármit csinálni és fogyok majd tőle?

2009. máj. 21. 13:15
 10/23 A kérdező kommentje:
13:00: jól írod, hogy az egész szemléletemet meg kell változtatnom, mert én kínnak élem meg a sportot, pedig tényleg nem annak kellene.
2009. máj. 21. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!