Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez miért kell? Mikor igyekszik...

Ez miért kell? Mikor igyekszik az ember, és mégis mindig valaki visszalöki?

Figyelt kérdés

Előre is bocs, hogy hosszú leszek, de próbálom összeszedni a gondolataimat, és örülnék, ha minél többen elolvasnátok...

Nem védeni akarom azokat, akik túlsúllyal rendelkeznek,

de jó pár dolog van, amitől sokszor az életkedvem is elmegy.

Rengetegszer olvasom, hogy a túlsúlyos (és nem az extrém kövérekre gondolok, de akár a hormonproblémás, különböző betegségektől elhízottakat is idevehetjük) ember (kizárólag ránézésre, ismeretlenül kialakított vélemények alapján):

-Igénytelen (mert hagyta magát elhízni, + büdös, + koszos, stb.)

-Nonstop zabál (Mc Donald's, Burger King, Chips, kóla, édességek, zsírszalonna, csülkös pacal, és hasonló felsorolások szerepelnek akár itt, akár más oldalon)

-Egész nap ül a tv előtt, képtelen felemelni a seggét, nehogy megmozduljon


Mondom, mindezt ránézésre. És továbbra sem a kövérek mellett kampányolok, de akik itt vagytok ebben a témakörben, akkor pontosan tudjátok, milyen érzés, mikor mondjuk leadtad már a túlsúlyod felét, tornázol, napi 1500 (mondtam egy számot) kalórián élsz, a fent említett dolgokat messziről elkerülöd, egy szóval teszel azért, hogy jobb legyen, azaz elindulsz egy létrán fölfelé, és akkor ezek a kedves megjegyzések visszarántanak.

Nem tudok egyet érteni azzal, hogy nem kell ezekkel foglalkozni, mikor a csapból is ez folyik.


Rengeteg olyan van, aki semmit nem mozog, nem figyel arra, mit eszik, mégis vékony.

Nem tesz semmit, ingyen kapta, mégis többet ér, mint az előző, aki vért izzad, csak hogy egy kicsit is előrébb jusson, akkor az ilyenek felülről gúnyosan vigyorognak "ja, még csak itt tartasz?", közben fogalmuk sincs, honnan indult.


Múltkor egy kérdésnél valaki linkelte ezt, és végig olvastam:

[link]


Egyesek stílusa alapból kiverte a biztosítékot, rengeteg az előítélet, és ahogy meg vannak fogalmazva a mondandók, és különböző elméleteket gyártanak.


De itt a gyk-en feltett kérdésekre is a 80% olyan válaszokat adnak, hogy kinyílik a bicska az ember zsebébe.

Nem kell szeretni senkit, nem kell kedvesnek lenni, de ez a viselkedés tényleg jót tesz valaki lelkének?

(vágóhíd, disznó, nem félsz hogy levágnak, stb. válaszok a "mennyit kell még fogynom" jellegű kérdésekre. És hasonlók.)


2012. jan. 23. 14:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

a való életben aki így viselkedik, az megérett egy pofánvágásra. nyilván nem fog feljelenteni egy kövérkés, gyengébb nőt mert lekevert neki egy pofont amitől éghet is az arca. és ezt még erőszaknak sem nevezném, tehát lelkiismeret furdalást sem kell okoznia :)


a másik a gyik. itt rengeteg idióta ír. valaki nagyon kedvesen ír idiótaságokat, de akkor is idióta.

de egy fórumot, ami teljesen anonim, nem kell komolyan venni! aki leszól másokat a testalkatuk miatt, teljesen ismeretlenként annak az egész élete is olyan. biztos megkapta ő is a hasonló viselkedést, és ezt veszi alapul.

esetleg egy részvét nyilvánító levelet megérdemelnek, hogy érezzék van aki törődik velük, és ne veszi komolyan a mocskolódó szavaikat.

2012. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem azért, mert itt az emberek a saját frusztrációjukat név nélkül, arc nélkül levezetik másokon. Jól megmondtam neki - gondolják, és ettől megkönnyebbülnek. Nem számít, hogy a kérdezők többsége segítséget kér, a válaszolók többsége a segítség helyett kritizál.
2012. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:

Idióta kérdésekre én is idiótát válaszolok.

Ha normálisat kérdeznek , persze , hogy a saját véleményemet írom le (, ha van). a te esetedben csak annyit fűznék az előttem elhangzottakhoz ,hogy nem értem miért is kéne téged ezeknek a "vélemények"-nek visszavetnie . Nevess rajtuk , szard le őket.

2012. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amit itt mondanak, azt nem kell komolyan venni.

Mit vár az ember egy olyan fórumtól, ahol sportot csinálnak a lepontozásból egyesek, csak mert van ilyen gomb, tehát ahogy valakinek más a véleménye, mint nekik, már nyomkodják is.

Arról nem is beszélve, hogy egy fórum szerintem pont vélemények megosztására lenne alkalmas, ehelyett mindenki csak a saját véleményét akarja visszahallani, emellett még sérteget is másokat.

Egy (most csak mondok valamit, kéretik senkinek sem magára venni!) 80 kilós már cikizi a 81 kilóst, hogy érezze, hogy azért ő mégiscsak előrébb jár...

2012. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
Ez így igaz ! (Megy a pont !) :)
2012. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

jó amikor valaki az itt

<----------------

reklámozott slimfitről meg van győződve hogy fogyaszt, annak persze hogy kétségbe vonom a biológiai ismereteit, és úgy általánosan megkérdőjelezem a további szavahihetőségét.

2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Én mostanában eléggé követem a fórumot, de még nem találkoztam ilyen hsz-el, hogy vágóhíd, disznó, stb. Buta kérdéssel, sértődött kérdezővel annál inkább. Most mit lehet mondani annak, aki szentül meg van győződve arról, hogy neki a 90 napos diéta jelenti majd a megoldást? És aki az adipexről kérdez? És aki beírja minden nap, hogy hány kalóriát evett, és hogy ez jó-e? Ha kemény akarnék lenni, azt írnám, súlyos értelmi fogyatékosnak kell lenni ahhoz, hogy ne találj meg mindent a neten a guglival. De jó, egy 40 éves anyuka nem feltétlenül érthet pl. a számítógéphez, örüljünk, hogy alapvető dolgokat tud kezelni. Az itt gyakran válaszolóknak sajnos az veri ki a biztosítékot, hogy MINDEN nap bejönnek ugyanazok a kérdésekkel, pedig elvileg kérdés feltevés előtt a fórum felajánlja a már korábbi, szóról szóra megegyező kérdéseket, amiből a kedves kérdező tájékozódhat. ÉRTELMES kérdéssel nagyon ritkán találkozni, csak olyan emberek kérdéseivel, akik ismeretei erről a témáról felületesek, csak a köztudatba már beidegződött hülyeségeket szajkózzák vissza, és néhány válaszoló, komolyból vagy butaságból, adja is alá a lovat (pl. ne egyél hat után kérdése). Miért kell azon az emberen segíteni, aki nem hajlandó egy linkelt cikket elolvasni? Miért kell azokon segíteni INGYEN, aki nem hajlandó olvasni, sőt fel se fogja amit írok neki, és még én vágódjak hasra, mert idejött a fórumra kérdezősködni? Miért kell megsértődni, ha kioktatásban részesülnek a butaságukkal kapcsolatban? (Jó, a legtöbb ember szeret álomvilágban élni, ezt aláírom. De ez engem nem érdekel. Főleg nem az álmodozástól fog lefogyni.) Szóval szerintem az itteniek próbálnak segítőkészek lenni, bizonyos határokon belül, de a kérdezőknek is megfelelő alázattal kellene viseltetniük, felfogni, és elfogadni, amit írunk, mert nem rossz szándékból tesszük. És hangsúlyozom, ingyen, csak a "köz" iránti szeretetből.
2012. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"80 kilós már cikizi a 81 kilóst, hogy érezze, hogy azért ő mégiscsak előrébb jár..."

Igen, valami ilyesmi...

A másik, hogy 2 ember: 1, aki világ életében mondjuk 50 kg volt (nem sportemberről van szó, csupán szerencsés), és egy másik, aki erőfeszítésekkel lefogy pl 80-ról 55-re, az előző nem képes felfogni, hogy mit tud a másik örülni ennek, hiszen neki ez egy természetes dolog (kb olyasmi, egy mindig is gazdag ember (olyanra gondolok, akinek a szülők mindent a segge alá toltak), nem érti, más miért tud értékelni pár ezer ft-ot...)

2012. jan. 23. 15:52
 9/26 anonim ***** válasza:

ki tesz fel olyan kérdést, hogy "80kg-ról lefogytam 55kg-ra, ugye átérzitek mennyire örülök?"

szubjektív dolgokról miért kell beszélni fogyókúra topikban? a fogyás az emberi szervezet működésén alapszik, ez tiszta tudomány.

2012. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

ma 15:48

Igazad van, ezek engem is plafonra küldenek, többnyire oda is írom a véleményemet, de most nem a "minden hülyeséget követek, amit hallok, kérlek, segítsetek" kérdésekre gondolok...

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__25..

A vágóhídat amúgy itt olvastam pl.



Aczél: Nyilván nem szó szerint értettem.

De rendszerint találkozom a következő jelenséggel (számok csak példaértékűek, súly nem minden, testzsír, meg egyénfüggő, meg kép nélkül főleg nehéz, de sokszor van kép is)

"170 cm, 70 kg, mennyit fogyjak még?"

(Mondjuk leírja, hogy 85-ről indult.)

Erre mindig jön legalább 1 db (de inkább több) ilyesmi szerkezetű válasz:

"Úristen... Én ugyanilyen magassággal vagyok 50 kg, és még így is bőven van rajtam felesleg, akkor gondolkozz már..."

(Ez azért egy elég mindennapi dolog itt... Jó, nem ezeket kell alapul venni, de rendszeres...)

2012. jan. 23. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!