Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez miért kell? Mikor igyekszik...

Ez miért kell? Mikor igyekszik az ember, és mégis mindig valaki visszalöki?

Figyelt kérdés

Előre is bocs, hogy hosszú leszek, de próbálom összeszedni a gondolataimat, és örülnék, ha minél többen elolvasnátok...

Nem védeni akarom azokat, akik túlsúllyal rendelkeznek,

de jó pár dolog van, amitől sokszor az életkedvem is elmegy.

Rengetegszer olvasom, hogy a túlsúlyos (és nem az extrém kövérekre gondolok, de akár a hormonproblémás, különböző betegségektől elhízottakat is idevehetjük) ember (kizárólag ránézésre, ismeretlenül kialakított vélemények alapján):

-Igénytelen (mert hagyta magát elhízni, + büdös, + koszos, stb.)

-Nonstop zabál (Mc Donald's, Burger King, Chips, kóla, édességek, zsírszalonna, csülkös pacal, és hasonló felsorolások szerepelnek akár itt, akár más oldalon)

-Egész nap ül a tv előtt, képtelen felemelni a seggét, nehogy megmozduljon


Mondom, mindezt ránézésre. És továbbra sem a kövérek mellett kampányolok, de akik itt vagytok ebben a témakörben, akkor pontosan tudjátok, milyen érzés, mikor mondjuk leadtad már a túlsúlyod felét, tornázol, napi 1500 (mondtam egy számot) kalórián élsz, a fent említett dolgokat messziről elkerülöd, egy szóval teszel azért, hogy jobb legyen, azaz elindulsz egy létrán fölfelé, és akkor ezek a kedves megjegyzések visszarántanak.

Nem tudok egyet érteni azzal, hogy nem kell ezekkel foglalkozni, mikor a csapból is ez folyik.


Rengeteg olyan van, aki semmit nem mozog, nem figyel arra, mit eszik, mégis vékony.

Nem tesz semmit, ingyen kapta, mégis többet ér, mint az előző, aki vért izzad, csak hogy egy kicsit is előrébb jusson, akkor az ilyenek felülről gúnyosan vigyorognak "ja, még csak itt tartasz?", közben fogalmuk sincs, honnan indult.


Múltkor egy kérdésnél valaki linkelte ezt, és végig olvastam:

[link]


Egyesek stílusa alapból kiverte a biztosítékot, rengeteg az előítélet, és ahogy meg vannak fogalmazva a mondandók, és különböző elméleteket gyártanak.


De itt a gyk-en feltett kérdésekre is a 80% olyan válaszokat adnak, hogy kinyílik a bicska az ember zsebébe.

Nem kell szeretni senkit, nem kell kedvesnek lenni, de ez a viselkedés tényleg jót tesz valaki lelkének?

(vágóhíd, disznó, nem félsz hogy levágnak, stb. válaszok a "mennyit kell még fogynom" jellegű kérdésekre. És hasonlók.)


2012. jan. 23. 14:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Bocs, nem vágóhíd, hanem "disznó, levágnak"... Lényegen nem változtat:-D
2012. jan. 23. 16:27
 12/26 anonim ***** válasza:

"Úristen... Én ugyanilyen magassággal vagyok 50 kg, és még így is bőven van rajtam felesleg, akkor gondolkozz már.."

az ilyet csak idő kérdése és megerőszakolva megtalálják egy csatornában. kivérezve.

mondom, sajnálatot érdemel aki ilyen hülye, de nem kell komolyan venni.

én is tahó vagyok, de azért vannak határok. aki ilyen stílusban vagdalkozik, annak lövése sincs az objektív tényközlésről, pont amiket írtál /súly, testalkat nem mindegy../ hagyják figyelmen kívül az ilyen balf@szok. ócska lotyó lehet az ilyen, tényleg meg kell tanulni az ilyen megjegyzéseket figyelmen kívül hagyni.

2012. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

azért vannak ott válaszok, amik egészség centrikusak!

aránylag még nem is volt olyan sok idióta válasz, fogyókúra rovatban 3 oldalból 15 válasz lehetne agyatlan fa.sság, ehelyett azért jobb az arány.

2012. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Na most nem azért, de én nem bírom az ilyen fogyatékosokat, akik bepostolnak (magukról?) egy képet, és nép (csürhe) meg döntse el, hogy most akkor fogyjon, vagy hízzon. Semmi infót nem tudunk róla, csak berakott egy képet, amin egy dagadt nő van, szar ruhában. Mégis mit vár? Cirógató hozzászólásokat, hogy áá nem vagy kövér? Az teljesen más, amikor valaki már diétában van, és megkérdezi, hogy mennyit kell még. Én emlékeim szerint itt csak gratulációt és bíztatást kap az, aki nem csak megpróbálta, hanem komolyan vette és fogyott is 10-15 kilókat akkor is, ha a végeredmény még nem tökéletes.
2012. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Előző:

Szerintem is van súlyfeleslege, és sz@r a ruha, nem is azért linkeltem, mert "szegényt bántják", én sem bírom a magamutogatást.

Ezt konkrétan tényleg csak a "disznó, vigyázz, levágnak" hsz miatt raktam be az egyik válaszolónak, aki írta, hogy nem olvasott ilyet...

2012. jan. 23. 17:19
 16/26 anonim ***** válasza:
Az ilyen elmerokkant "babybarby22" (még a neve is tipikus) meg is érdemli. Miért érdekel az ilyen? Azt hiszed valaki (akár a kérdező) komolyan veszi? Különbséget kéne tenni az ilyen fake kérdések és a tényleges bunkóság között.
2012. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Leginkább az [link]

itt írt "vélemények" azok, ami hatására kiírtam ezt a kérdést...

"Gazdasági szempontokból azért mégis kedvezőbb a vékonyabb pl egy D-s kosarú, jó minőségű melltartó árából, hetekig lehet etetni egy vékonyabb, jó étkű csajt " Biztos 5-ös volt matekból, de ha már itt tartunk, a 70D-s jó minőségű melltartó sem olcsóbb, mint a 90D, mégsem hiszem, hogy bárki visszautasítaná a viselőjét, de ez már más téma...


"Jobban néz ki szerintem. Én pl a vékony lányokért vagyok inkább oda. A kövér (teltebb) lányokat meg nem szeretem. Sokan parasztoznak, hogy hogy beszélhetek így róluk. Istenem. Megdolgoztak a kinézetükért hát akkor viseljék büszkén." Itt csak az utolsó mondat lényeges, pont azért, mert rohadtul nem tudhatja, hogy miért hogyan dolgozik meg, és mennyit.

"na szerinted b*zdmeg? talán azzal, hogy jobban nézki." Stílus...

"annyival, hogy nem hízlalja szét magát, mint egy tehén." Megint a röntgen szemek, belelát a lezárt dobozba... (Kieg.: Számtalan 40-50 kg ismerősöm van, akik túleszik a 70-80 kilósakat, de nem is ez a lényeg...)


"egy vékony lányt nem hat bigmekre kell meghívni hogy jóllakjon, csak egyre. " Ugyanaz, mint az előzőre...

"Egy vékony lány nem kelt hányingert az emberek 80%ában. " Nehogy egyszer majd tőle hányja el magát valaki...


Az általánosítások, a modor, a stílus, ahogy tálalva van, zéró tolerancia a másikkal szemben.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..

Itt találtam egyébként a linket, és pont ráértem, hogy elolvassam... De ez csak egy a sok közül.

Bocs mindenkitől, hogy kirészleteztem, kiket tudnék felrugdosni a lefelé menő mozgólépcsőn :-X

2012. jan. 23. 17:53
 18/26 anonim ***** válasza:

jól van na, teljesen igazad van. nagy birka az én Népem de mégis csak az enyémek..

írtam hogy megérdemelnék a pofont, ennek a mögöttes tartalmáról annyit kell tudni, hogy az én pofonomba ha akarom bele is pusztulhat, olyan központi idegrendszeri traumát okozhat, de hát el kell fogadni a kis kerge birkákat is. nem fognak megváltozni 1-2 nemzedéken belül, ráadásul most éppen nem is úgy alakulnak a dolgok, hogy majd a következő nemzedék elfogadóbb és intelligensebb lesz.

2012. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Igazad van, de azért ennyire ne húzd fel magad rajtuk, mert már ez is túlzás! Direkt elolvasol minden ilyen témájú fórumot, és idézgetsz róluk... Ha nem keresnéd ezeket, nem idegesítene.

Látszik a stílusukból, ahogy te is írtad, hogy bunkók. Nekik nem is akarok tetszeni, gondoljanak meg mondjanak csak, amit akarnak.

2012. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Direkt elolvasol minden ilyen témájú fórumot, és idézgetsz róluk... Ha nem keresnéd ezeket, nem idegesítene. "

Jó, van, hogy rám jön, és tényleg azt keresem.

Máskor is olvasok ilyet, csak most besokalltam, muszáj volt kiírnom magamból...

(De érdekes, hogy akikre vonatkozik, azok ilyenkor mélyen kussolnak:-D)

2012. jan. 23. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!