Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás v. hasizom?

Futás v. hasizom?

Figyelt kérdés
15 éves 65 kiló 162 centi vagyok, tehát elég kövér. Elég sok kérdésem van: nagy a combom, hasam és fenekem. Azt terveztem hogy eljárok majd futni de az egyik lány azt mondta az csak ismosítana helyette csináljak hasizomgyakorlatot. Ez igaz? Ne fussak? És mennyi idő alatt sikerülne lefogynom futással v hasizommal ? És bicepszem súlyzózással csak ozmosodik vagy kicsit lefogy róla a zsír? Nagyon köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 7. 21:02
 1/7 anonim válasza:

Fuss. A hasizomtol fajhat a gerinced, legalabbis megerolteted, egyesek szerint karos is.


Es ha futsz akkor a lenyeg a folyamatos mozgasban maradas. Eloszor a szervezeted a verben levo cukrot bontja le, ez kb. 20 perc futas, (gyaloglasnal 40 perc), es csak utana kezdodik el a tenyleges zsiregetes.


Fontos meg tudni, akarmilyen hihetetlen is, futas utan is folytatod a zsir lebontasat (alvas kozben) vagy ha epp reggel mentel el futni, akkor egesz a nap vegeig bontani fogod a zsirt meg ha csak maszkalsz akkor is.


Szoval ha futas utan ugy dontesz hogy meg rendet pakolsz a szobadban akkor extra zsiregetes :)

2012. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mondjuk ha ezt heti ötször/ hatszor csinàlnàm mennyi idő alatt sikerülne 10-15 kilót fogynom. Ja és egyébként az adataimmal mennyi az ideális testsúly?
2012. máj. 7. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is majdnem ugyanezekkel az adatokkal rendelkezek, mint te, és én 10 kg mínuszt céloztam be, mivel tavaly még 50-52 kg voltam.

Szerintem kombináld a futást és a hasizmozást.

A futás kardio=zsírt égetsz vele. A hasizmozás pedig az izmaidat "építi", formásabb leszel, de hogy az izomzat szépen látszódjon, le kell faragni a zsírt, amihez afutás vagy biciklizés pl tökéletes. Itt a jó idő, egyre több lehetőségünk van a mozgásra. Pl én nagyon szeretem az ugrálókötelezést is, napi 10 perc már hasznos!

Az, hogy mennyi lenne az ideális testsúly, te érzed. Szerintem 55 kg pont jó, de lehet még úgysem lennél teljesen megelégedve magaddal, vagy lehet, hogy az is tetszene, és úgy is hibátlan lenne a tested. Mindenki más, máshonnan fogy,máshová hízik először... szóval hajrá,mindent bele, és kívánom, hogy érd el azt az alakot, amit szeretnél!:)

2012. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Egész jó dolgokat mondanak a többiek, de ne feledd, hogy ide étkezésen is kell változtatni! Az már fél siker!

És a futásról annyit, hogy ne szakadj bele, mert az már nem aerob, hanem anaerob edzés.

Ha kb 130 fölé megy a pulzusod, már sokkal kevésbé lesz ideje a szervezetednek zsírból energiát nyerni, és ez neked nem jó.

Hosszan tartó, monoton terelés kell a fogyáshoz, ami pl. napi 50-60 perc könnyű futást jelent / kocogást.

Egy hét alatt 1 kg lemegy.

2012. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a jókívánságot!
2012. máj. 8. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
A futással nem égetsz zsírt ez az első mivel túl magas a pulzusod, dagadtan edzetlenül futni zseni ötlet ez a második, a harmadik szó nincs minőségi kiszámolt étrendről akkor futhatsz maratonokat is ha párizsis zsömléket reggelizel meg 6 után nem eszel ésatöbbi hülyeség, ezen kéne elgondolkodni
2012. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szóval, most nemigazán értettem min kéne elgondolkodnom, de nem szoktam hat után enni és igen is ritkán eszem édességet, mivel nekem régen csoki szenvedélyem volt és ugymond sikerült "leszoknom" amennyire csak tudtam. Próbálok minél több zöldséget és gyümölcsöt vinni az étrendembe és csak annyit enni amennyi szükséges nem pedig túl enni magam. Egyébként köszönöm a választ, azt következtetem le ebből hogy szerinted ne fussak mert felesleges. Akkor hogyan tudnék ledobni kilókat?
2012. máj. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!