Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok ez egy reggelinek? Hány...

Sok ez egy reggelinek? Hány kcal lehet? Nem túl egészséges.

Figyelt kérdés

Reggelire régebben 2 szelet TK kenyeret ettem kefírrel vagy pedig felvágottal.


Most azonban pár napja rászoktam a következő melegszendvicsre:

2 szelet FEHÉR kenyér

Megvajazva

Belevágva trapista sajt és felvágott.


Ezután eljárok futni 1 órát, de nem tudom hogy mennyire rondít ez bele a fogyókúrámba. Ill nem tudom hány kcal, zsír, szénhidrát...

Igazából testzsírszázalékot szeretnék csökkenteni.



2012. máj. 23. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert néhány idióta kitalálta, hogy csak teljes kiőrlésű dolgokkal lehet fogyni, a fehér dolgok meg szemetek, attól még a fehér kenyér is ugyanolyan jó. Nyugi, teljesen jó reggelinek.
2012. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A fehér kenyér azért fehér, mert kevés benne a rost. Ha pótolod a rostot mással (pl. napi 2-3 db gyümivel többet eszel, vagy zöldség) akkor a rostbevitel megvan, tehát így no problem.

2. A fehér kenyér gyorsabban emeli az inzulinszinted, de 2 szeletnél szerintem ez nem akkora baj mintha 2 sütit ettél volna meg. Ha nem leszel utána farkaséhes, és nem falsz utána, hanem annyit eszel, amennyit a tk kenyér után szoktál => ugyanannyi a kcal bevitel!

Mert a barna kenyér 255 kcal, a fehér meg 252, ha jól emlékszem. Kalóriában nincs különbség.

3. Az élettani hatása a teljes kiőrl. dolgoknak nem veszik el, ha ebédre eszel: durumtésztát, barnarizst, kölest, stb. Szal érted: ha a reggeli ilyen, ebédre ne fehérrizst, hanem barnát egyél, hogy legyen egy kis teljes kiőrl is.


A futás nagyon jó! Tuti lemozgod.

Viszont amit változtatnék: a sajt helyett inkább enném a kefirt, ezért:

- a sajt zsírosabb, és többet eszel belőle, mint egy kefirből. Pl. 3 dkg sajt kb. 110 kcal, míg 1 pohár kefir 90-100 kcal. A natúr joghurt is 100 kcal. De gondolj bele, térfogatra mekkora a sajt! Egy kis szeletke, nem telít el... de a kefir, az 150 grammos, az jobban eltelítene! És zsírszegényebb persze.

Esetleg a vajjal is spórolhatsz.

2012. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó. Egészségedre. :)
2012. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utána természetesen már lassú szénhidrátok jöttek és fehérje. Nem ettem többet mint szoktam és napi 2-3 gyümölcs mindig megvan + zöldség.


Na igen a sajt zsírosság miatt nem épp a legjobb :S DE a margarint legközelebb kihagyom. Sajtból is próbálok minnél kevesebbet belevágni. Azért nem minden reggelim áll ebből de néha ha a páromnak ezt csinálok reggelire akkor én is eszek egy fél szelet ilyen melegszenyót.

2012. máj. 23. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!