Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, éhes vagyok...

Mit csináljak, éhes vagyok nagyon, rosszul vagyok szédülök de anya nem ad enn csak almát meg zöldségeket nem lakok jól mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

egy rövid történet.

14 éves vagyok és hát ugye most fejlődök, növök, több ételt kívánok, és nem oszlik el arányosan(icipici mell, széles csípő, nagyobb fenék, nagyobb has) de nem tudok mit tenni

160cm és 55kilo vagyok és voltunk vásárolni ahol anya akart venni ilyen spagettipántos toppot de nem volt rám jó, és az eladó pedig beszólsz hogy nem lesz ekkora méretben a női osztályon nézzünk szét

erre anyának ez tökre kellemetlen volt, nem vettünk semmit és amikor jöttünk hazafele akko vég mondta hogy le kell fogynom meg hogy azt fogják gondolni hogy ő rossz anya(ő nagyon hiú igaz gyönyörű de sokat tesz érte csak sajnos van hogy eléldegél 2-3almán meg egy joghurton egész nap, szép vékony is

na most eddig úgy volt hogy ő főzni nem szokott ketten élünk együtt, hanem ő a munkahelyén eszik ilyen salátákat hússal, neke meg szoktunk rendelni ebédet és vacsorát

de most mondta hogy ebből elég biztos azért híztam el, ezért majd ő csinál nekem kaját

csak sajnos nem elég, és már komolyan rosszul vagyok, alig van erőm, most is fekszek főleg még a meleg

reggelire add 2almát egy pohár joghurttal

ebédre salátákat van hogy főzz mellé egy tojást vagy egy dobozos hallal összekeveri, vacsorára meg megint gyümölcs de nagyon kevés

csinálni nem tudok semmit mert nincs itthon mivel sose főzz

zsebpénzt nem kapok mert ami kell ruha, smink stb azt megveszi, kajára meg ugye nem volt gondom mert rendeltünk mondjuk azt nayon szerettem és jól is laktam

hogy vészeljem át, hogy hassak rá


2012. júl. 6. 07:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%

Mutasd meg anyukádnak ezt az oldalt és te is olvasd el:

[link]


Sokkal több fehérjét kellene enned, mint amit leírtál.


Egyébként alapvetően egyetértek anyukáddal. Ugyan nem a legmegfelelőbben állítja össze az étrendedet, de a törekvése, hogy segíteni szeretne rajtad, dicséretes.

Nekem ugyanis úgy jön le, hogy TE semmit nem akarsz tenni az alakodért.

160 centihez 55 kiló ugyan nem sok, de NEM egy fejlődésben lévő lánynak.

A pocakod nem fog ugyanis eltűnni magától. A megnövekedett étvágyadat sem kenheted teljes mértékben a növekedés számlájára. Ha csak az okozná, akkor nem is látszana rajtad, nem lenne felesleged. Ha van felesleged, akkor az még a serdülőkorban is arra utal, hogy nem megfelelően táplálkozol és keveset mozogsz.


Az ebédszállító cégek pedig vacak kajákat kínálnak.

Egy normális alkatú nőnek túl nagyok az adagok, az ételeket pedig egészségtelenül készítik el. Túl sok zsiradékot használnak, és nem a legjobb alapanyagokat.

Ez még a "fogyi-menükre" is vonatkozik.

[link]


Üljetek le anyukáddal, beszéljétek át az egészet. Állj hozzá kooperatívan, ne csak a kibúvókat keresd.

Javasold, hogy kérjétek ki a háziorvos tanácsát a leginkább megfelelő étrendhez.

És menj el mozogni! Előtted még majdnem az egész nyár!

Ússz, fuss, biciklizz, ne a számítógép előtt henyélj!

2012. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
100%
Legalább az iskolában is mondod hogy anyukád koplaltat? Vigyázz mert szólhatnak a gyámügynek és ez most komoly a veszélyeztetést büntetik és a te esetedben annak számít mond meg neki hogy éhes vagy és rosszul vagy ENNED KELL koplaljon csak ő ne rád nyomja a nyomorát 160cm és 55 kilo teljesen jó :D nem kell hagynod hogy beléd beszélje legyen szép napod !
2012. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező felrakta a szövegét reggel 7,18-kor, és azóta semmi reagálás.

Tehát: vagy már éhenhalt, vagy kiment a strandra, ott jól el lesz estig, kutya baja, és eszében sincs éhezni.

Kíváncsi vagyok, mit fog válaszolgatni az "okításunkra".

2012. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, mondjuk az én anyám is ezt csinálja. Jó, rajtam van felesleg, de akkor is. Múltkor nem ettem egész nap, és ezt tudnia kellett, mert egész nap együtt voltunk, és kértem egy szelet sajtot, és nem adott, mert azt mondta, hogy az neki kell..pedig már egy hete ott volt a hűtőben. Szerintem, ha anyukád nem tesz semmit, akkor se, ha szólsz neki, akkor egy idő után el fogsz ájulni (már most rosszul vagy..) és akkor talán észbe kap..ha nem, akkor irány az orvos, illetve a gyermekvédelmisek.
2012. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:

Mondd,hogy nagyon fáj a hasad,meg egész nap korgott,ha nem jön be,akkor menj el a mamádhoz ,majd ő ad enni.

Egyébként én elmondanám anyukámnak,hogy adjon már enni,mi az,hogy nem ehetek? MEGTILTJA? Még az lenne szép.

2012. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
Beszélj a háziorvosoddal, menjetek el kettesben anyukáddal, hátha ő meg tudja győzni. Vagy próbálj meg vele beszélgetni. Mond meg őszintén, hogy éhes vagy, nem elég neked az a mennyiség amit ő ad. Azt is mondhatod, hogy téged nem zavar a súlyod és az alakod. (Mert nem is kell, hogy zavarjon, semmi baj vele!) 14 évesen már rég a női osztályon vásároltam, pedig kisebb voltam, mint te, szóval ez egyáltalán nem mérce. Egyébként meg kamasz korban a legnehezebb (majdnem minden) ember, köszönhetően a hormonoknak. Ha semmi sem jön be már csak tényleg a másoknál evés maradt. Sajnálom, hogy anyukád ilyen. Megtennéd, hogy megírod, hogy mi lett a beszélgetésetek vége? Nagyon remélem, hogy sikerül meggyőznöd.
2012. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

nem voltam se strandon, se nem haltam éhen, egyszerűen nem gépezek egész nap...

megbeszéltem anyuval, mondta hogy rendelünk olyan ételt ami több zöldséget és húst tartalmaz de mellette rizst és krumpli is

reggeli tej müzlivel és több gyümölcs lesz

vacsorára meg ami az ebéd annak a fele-a másik felét ő eszi meg

2012. júl. 6. 22:29
 28/33 avellana válasza:
Pontosan, fejlődésben ezért NEM szabad megvonni tőled semmilyen ételt! Ha azt akarja, hogy lefogyj, akkor inkább írasson be valami aerobik- vagy jóga-órára! Ne is haragudj, de anyukád szerintem nem túl ép... Ilyet nem lehet csinálni egy gyerekkel!
2012. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 1lány.... válasza:
160 cm, 55 kg egyáltalán nem sok!!! Anyukádnak nem szabadna ezt tenni veled, csak azt éri el vele, hogy beteges leszel, különféle vitaminhiányok miatt legyengül a szervezeted. Én pár éve (16 évesen) csináltam azt, hogy délután és este mindig csak 1-2 almát ettem a vége az lett, h nem bírtam felkelni az ágyból. Ennyi idősen még fejlődésben van a szervezeted, mindenfélét kell hogy egyél. Szerintem válassz valami sportot és csináld rendszeresen és mondd anyukádnak, hogy adjon neked rendesen enni, neked nincs szükséged fogyókúrára! Maximum annyit tegyél, hogy elhagyod a nasit és gyümölcsöt, zöldséget eszel helyette.
2012. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Öld meg nem viccelek
2012. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!