Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kevesebb a zsír rajtam...

Ha kevesebb a zsír rajtam akkor kevesebb intenzív mozgás is elég (lehet)?

Figyelt kérdés

4-5 hónapja kezdtem "fogyózni"(= kalóriadeficites diéta magas fehérjebevitellel, heti 7-8 óra intenzív mozgással= napi 60-90 perc, 3-4 nap után pihenőnap) és jelenleg tapasztalom, hogy 30-40 perc mozgásnál többet egyszerűen nem kíván/bír a szervezetem..

Megjegyzem nem sok felesleg van már rajtam, egyedül a belső combom felső részén van még a maradék ledolgozni való, de azt még le akarom dolgozni.


Szóval lehetséges ez?

Jól érzem, hogy ha nincs sok zsír már rajtam, akkor a szervezet hamarabb jelez, hogy "nem tud (vagy akar) több zsírt égetni" az adott mozgásforma(kocogás, futás, réka-torna, súlyzózás...stb.) alatt?


Ez nem jelenit azt hogy nem elég hatékony, hanem azt hogy nincs sok "leégetni való zsír"??


(kicsit nyugtalanít a dolog..)


Köszi a segítő válaszokat!:-)



2012. aug. 5. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy túl alacsony a szénhidrátbevitel edzés előtt fél órával egyél 30g szénhidrátot (mondjuk egy nagy banánt) és akkor menni fog. Bár nem tudom milyen a jelenlegi étrended, lehet mást is változtatni kéne.
2012. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Smartguy86 ***** válasza:
55%

Banántól max gyomorsava lesz, nem több energiája.


Kérdező: rossz az étrended ezt így látatlanban megmondom.


Olvass:

[link]



Amiről meg te beszélsz, hogy a szervezeted jelez... Szerintem ne hitegesd magad ilyesmivel. Egyszerűbb ennél a válasz - rossz az állóképességed. Ez önmagában nem baj, edzeni kell és fejlődni fogsz.


Attól meg, hogy rajtad kevés felesleg van, még ugyanolyan keményen kell edzeni! Sőt az étrended se lehet szarabb csak azért, mert már fogytál X kilót. A testsúlyod és az, ahogy kinézel mind az életviteledtől függ. Ha az életviteled pocsékba fordul, akkor te is pocsékul fogsz kinézni. Ez ilyen egyszerű. És ha egyszer pocsékba fordul, akkor vajmi keveset fog számítani az, hogy valaha edzettél vagy fogytál X kilót...

2012. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ne haragudj Smartguy, de ha nem tudsz olvasni, ne is próbálj tanácsot adni.


A gond azzal van, hogy edzenék, és nagyon zavar hogy nem bírok annyit mint előtte.


Én úgy tudom, hogy minél több izom van az emberen(és minél többet átmozgat) annál hatékonyabb a zsírégetés.( alla sárga kapszula)

2012. aug. 6. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!