Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják/hiszik, hogy...

Miért mondják/hiszik, hogy délután és este nem jó gyümit enni fogyó alatt?

Figyelt kérdés
Egyszer már leadtam 16kg-ot. Sok gyümölcsöt ettem, olyan is volt, hogy éjszaka. Mégis szépen mentek le a kilók. Persze nem banánt ettem!
2009. júl. 30. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sok benne a cukor, ezt mondják mindenhol. De engem sem zavar, én is eszek este gyümit, ma pl. sárgadinnyét vacsiztam. Mégis megy a fogyás.
2009. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Millió és egy tévhit kering a fogyás körül. Nagy pénz van a különböző csodafogyasztószerek, csodadiéták, csodaedzések, csodacsodákban, ezért megy is a kommerciális népbutítás, szóval nehéz kiszűrni a valós információt. A "legegyszerűbb" és a legolcsóbb, ha az ember erősen olvasni kezd orvosi, tudományos, KÖZELMÚLTBAN KÉSZÜLT (tehát az elmúlt pár évben íródott) eredetű cikkeket és könyveket.


Az éjszaka nem szabad enni egy ilyen buta tévhit, ami bekerült az emberek agyába és vírusként adják tovább egymásnak. Nos, magára vessen az, aki nem megbízható forrásból informálódik.


Az igazság az, hogy éjszaka ugyanúgy dolgozza fel a szervezet a táplálékot, szóval az éjszaka bevitt étel az nappal is ugyanazzal a tápértékkel bír. Sok tudományos kutatás zajlott ezen a téren és mindegyik kijelentette, hogy az éjszaka tartott, nem lakomába átcsapó, túlzásba menő étkezések nincsenek rossz hatással a fogyási folyamatra.


Szóval lehet enni éjszaka is, csak ésszel, hiszen alvás közben kevesebb energiát fogyasztunk. Ha éhesen fekszik le az ember, akkor valamit rosszul csinál.

2009. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Természetesen nekem nem kell hinni, viszont itt van pár cikk, akiknek illene:


[link]

[link]

[link]

[link]

2009. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a cikkeket, de így késő este nem megy túl jól az angol! Miről is van szó?

Igazság szerint én nem az éjszakai evést "pártolnám", csak simán a délutáni és esti gyümölcsevés problémásságának miértjére voltam kiváncsi!

2009. júl. 30. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

22:40 nek

Ez a négy idegen nyelvű oldalra mutató link miért kellett erre a magyar oldalra ?

2009. júl. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
06:35-as: a válaszoló szerint Magyarországon MINDENKI folyékonan beszél, ír, olvas angolul - szerinted nem igy van? (A kérdés ironikusan értendö)
2009. júl. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én sem értettem soha. Én 18 kg-ot fogytam anno, és simán megettem mondjuk két barackot este 9kor. Most pl. dinnye kúrán vagyok, és azt is eszem este is. Semmi baj nincs belőle. Sőt sokkal jobb este teletömni magam gyümölccsel, mert akkor már mást nem is kívánok.
2009. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem beszéltek angolul, azt mélységesen sajnálom. Senki nem kötelezett arra, hogy olvasd el, azoknak postoltam, akik lusták utánanézni, de értenek egy alap szinten angolul. A magyar internetes cikkeknek tized annyi hitelt nem lehet adni. Több okból sem.


A magyar neten kevés orvosi cikk van, lévén, hogy egy tizenegykétmilliós nyelvhasználó tábor vagyunk, míg az angol nyelvet milliárdok használják a világon.


Angol nyelven íródik a tanulmányok túlnyomó többsége, lévén, hogy az egyik legelterjedtebb nyelv a világon és lévén, hogy a vezető kutatások angol nyelvterületeken zajlanak.


Szóval ne az ostoba femina.hun meg a nőklapjacafén meg a hasonlókon edukálódjatok.


Leszarom, hogy magyar oldalon vagyunk. Ha korszerű magastudásra vágysz, akkor angol cikkeket KELL olvasnod, mert mi több évvel, de néhol több évtizeddel le vagyunk maradva a hírhullámban. Internet ide, vagy oda. Nem értem ezen hogy lehet fent akadni.


A cikkek tudományos magyarázatául szolgálnak az első hozzászólásom fő állításának, hogy az éjszakai evés nem hízlal jobban, mint a nap más időpontjában tartott étkezés.


A gyümölcsevéssel meg nincs gond, amíg az ember nem viszi túlzásba. A gyümölcsben is sok energia van, bár gyümölcse válogatja, és ha teletömjük magunkat vele akkor az el nem égetett része bizony átalakul zsírszövetté.

A gyümölcscukor jobban hízlal mint a glükóz. A különböző gyümölcslevek, édességek, amikben glükóz van nem ajánlottak fogyás mellett. Víz vízzel. Azt lehet inni.

2009. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos nem bírom megállni!

Te angol tudor! Mekkora egy önelégült tapló vagy!

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2009. júl. 31. 14:58
 10/10 anonim válasza:

Én estére mindig gyümölcsöket turmixolok, leginkább banánt és almát, -de mikor mit veszek még- szoktam tenni kivit vagy narancsot, mandarint, körtért stb. Öntök hozzá tejet, mert mint tudjuk egészséges (én házi tejet teszek bele, tudom zsírosabb, mint a bolti, de ez legalább tényleg tej :D jah és a boltit am se bírom meginni az íze miatt) natúr joghurtot a bélflóra miatt csak hogy nagyon tudományos legyek :D:D Ezt így szépen összeturmixolom teljesen. Átöntöm egy tálba és sima müzlit rakok bele, ilyen zab meg aszalt gyümölcsök stb. vannak benne. Hogy ne csak bekap és nyel kaja legyen (mint a tejbegríz) szoktam bele törni háztartási kekszet. Ez az egész együtt van hogy eléri az 1 kg-ot is :D Nagyon be lehet lakni tőle, viszont egy dekát nem hízok :)

Igaz én nem fogyózás miatt gyümölcsözök, hanem a vitaminok miatt. Banán: C,B6 + magnézium, vas, (vashiányos vagyok :$ inkább ez mint a gyógyszer :D) Kivi: nagyon sok C vitamin és B6 forrásnak sem utolsó. Almát leginkább azért mert olcsó :D inkább csak folyadék, meg rost mint táplálék :D

Tehát nyugodtan lehet gyümölcsözni este, talán ha nem tennék bele banánt akkor én is fogynék :) de hogy nem tesz rosszat az esti gyümölcsözés az tuti :):)

2011. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!