Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel otthon lévő...

Kisgyerekkel otthon lévő anyukák! Hogyan lehetne lefogyni szülés után? Sikerült valakinek?

Figyelt kérdés
Több mint 3éve vagyok otthon a kislányommal.Rengeteget szedtem fel a terhesség alatt,és én a szoptatás alatt is inkább híztam.Aztán mikor már nem szoptattam már elkezdtem tornázni és a szétválasztó diétát.Le is ment 15kiló,de sajnos még kétszer ennyit kellene fogynom.Én a terhesség előtt fogyókúráztam és ahogy terhes lettem abbahagytam a fogyókúrát,és rohantak fel rám a kilók.Nagyon bánom,hogy hagytam így meghízni magam.Annyira boldog voltam ,hogy babát várok,hogy nem foglalkoztam semmivel,szinte élveztem hogy szép kerek a pocakom,és nem láttam ,hogy máshol is kerekedek.A mérlegelés az orvosnál,na az akasztott ki.119kg volt a legtöbb.Most 104 és 106között vagyok.El vagyok keseredve nagyon,mert én még sosem voltam ilyen kövér.A párom szeret így is sosem volt a súlyom miatt beszólogatás,de én érzem,hogy azóta kevesebbet vagyunk intim értelemben együtt.De azt is észrevettem,hogy én sem akarom így annyira,mert csúnyának érzem magam.:(
2012. nov. 6. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

3 kisgyerekem van, és én is csak híztam szülés után is, szoptatás alatt is. Minden terhesség alatt, és mindhárom szoptatás alatt. Na gondolhatod. 116 kg volt a legnagyobb súlyom. És ez nem is volt rég.

De nagyon utánaolvastam, hogy ne bizonytalaníthasson el semmi, és tartom a helyes diétát, csinálok kétféle edzést. Nekem is volt negatív tapasztalatom a férjemmel kapcsolatban ami az intimitást illeti, igazából ez adta meg a végső lökést. Soha nem voltam vékony, nem is akarok az lenni, de a lánykori súlyom vissza fogom szerezni. Már megvan -8 kg, és meglesz a többi is. Mert meg lehet csinálni.

Ne csodadiétákat keress, hanem válts életmódot. Egyél barna kenyeret, teljes kiőrlésű tésztát, zabpelyhet, sovány húsokat, sovány túrót, natúr joghurtot, kefírt, tonhalat saját lében, és nem kúraszerűen, hanem ezentúl már mindig. Hónapok alatt meg lehet szeretni, szokni ezeket is.

Szénhidrátot este már ne egyél, fehér lisztet, cukrot soha ne egyél.

Keress mozgást amit szeretsz, szívesen csinálsz.

Nagyon büszke leszel magadra, majd meglátod. Sikerülni fog!

2012. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

És nézd meg a kaloriabazis.hu-t.

Szerintem nagyon jó, minden falatomat itt vezetem, kiírja mennyit ehetek még aznap, a mozgást is lehet vezetni (és persze akkor többet is ehetsz), grafikont rajzol a súlyodról... szerintem jó oldal.

2012. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Gondold vegig mitol nem fogysz. Mi az amit tul sokat eszel.

En edeseggel tomtem magam es este 3 szelet kenyeret is ettem. Mindent ugyan ugy eszek de edeseget csak is uzsonarra. Ez lehet joghurt, par szem keksz. De tobbb nem. Este pedig 1szelet kenyer.

Heti 1x zoldseg-gyumolcs nap. Ekkor johet banan, krumpli is de se kenyer se hus se edesseg .

Minden etelt porziozz ki magadnak es csak etkezesekkor egYel es csak egy porciot.

2012. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A szénhidrát a kulcsa a fogyásnak.

Illetve ennek a megvonása.

"Jó" szénhidrátot kell enni, tehát: jó minőségű barna kenyeret, gyümölcsöt, zöldséget, aszalt gyümölcsöket.

A többit, mint fehér kenyér, péksüti, pizza, tészta, ropi, keksz, csipsz, csoki el kell felejteni, szerintem örökre, ha ilyen hízékony vagy.

Néha-néha lehet enni, de csak akkor, ha lefogytál.

A szénhidrátot kb. du. 2-ig edd, onnan már csak fehérjét és zöldségeket.

Így tuti, hogy lefogysz!

2012. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

No cukor

No fehérliszt

vacsira 1 fehérjeturmix zsírszegény tejjel.


2 hónapja csinálom, 8 kg mínusz és 105.ről kezdtem. Kb 1 év és 75 kg a célom. A lényeg a kitartás és a megszokés, hogy éhesen fekszik le az ember:)))

2012. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Úristen, utolsóra ne hallgass, ne éheztesd magad, ha élni akarsz!
2012. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Az "éhezős" válaszban nem látom hol van a kiéheztetés.


Én nem ennék tejfehérje turmixot, sem zsírszegény tejet (mindkettő tej lényegében, a tej pedig a borjú gyarapodására van, ránk is csak zsírosodással hat, illetve egyéb kerülendő módokon..) de egyébként a cukor, liszt elhagyás teljesen természetes. Valakinek nem, hát őket sajnálom.

2012. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is kalóriabázis, és kalóriaszámlálás.

Sosem jó ha valamit kihagysz az étrendedből mert egyszer visszaköszön. Valaki írja hogy 100 kg fölött van és kiiktatott minden cukrot stb.. Egyszer csak megáll a fogyása és nem lesz mit kiiktatni. Szóval ezt ne tedd, mert gondolom később is ennél hétköznapi kajákat.

Itt viszonylag normális, hétköznapi kajákból tudod az étrendedet összeállítani, és nem kell sóvárogva nézni a férjed ételét. Amúgy itt megnézheted a fehérje, zsír, szénhidrát eloszlást is.

2012. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell feltétlen éhesen lefeküdni. Szerintem azt az egyensúlyt kell elérni hogy az ember nem zabál be és nem is kopog a szeme.
2012. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én kiiktattam a bálnas.zart Ti kiiktattátok a gyilkos galócát, de felőlem vissza lehet térni rá, mondják meg kell murdálni valamitől.


Aki nem tömi magát cukorral és keményítővel (mondjuk tejjel se) annak nincs inzulin rezisztenciája, nem áll meg a fogyás csak az egészséges testzsírnál!

2012. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!