Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel otthon lévő...

Kisgyerekkel otthon lévő anyukák! Hogyan lehetne lefogyni szülés után? Sikerült valakinek?

Figyelt kérdés
Több mint 3éve vagyok otthon a kislányommal.Rengeteget szedtem fel a terhesség alatt,és én a szoptatás alatt is inkább híztam.Aztán mikor már nem szoptattam már elkezdtem tornázni és a szétválasztó diétát.Le is ment 15kiló,de sajnos még kétszer ennyit kellene fogynom.Én a terhesség előtt fogyókúráztam és ahogy terhes lettem abbahagytam a fogyókúrát,és rohantak fel rám a kilók.Nagyon bánom,hogy hagytam így meghízni magam.Annyira boldog voltam ,hogy babát várok,hogy nem foglalkoztam semmivel,szinte élveztem hogy szép kerek a pocakom,és nem láttam ,hogy máshol is kerekedek.A mérlegelés az orvosnál,na az akasztott ki.119kg volt a legtöbb.Most 104 és 106között vagyok.El vagyok keseredve nagyon,mert én még sosem voltam ilyen kövér.A párom szeret így is sosem volt a súlyom miatt beszólogatás,de én érzem,hogy azóta kevesebbet vagyunk intim értelemben együtt.De azt is észrevettem,hogy én sem akarom így annyira,mert csúnyának érzem magam.:(
2012. nov. 6. 08:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Alacsony kalóriatartalmú, de tápanyagban gazdag ételek kellenek és mozgás. Neked sok séta és úszás, már egyelőre nem.

Én vettem egy nagyon jó könyvet: Megújulás szülés után, receptekkel, étrenddel. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2012. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Csak kérdés, hogy egy ilyen könyv milyen szellemiségben íródik..

Kényszeresen tej és gabonafogyasztással bünteti szerencsétlen anyukákat, vagy gondolkodó és tájékozott ember írta vajon?

2012. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot.Igazából nem szeretnék minden cukrot és lisztet kiiktatni,inkább délelőtt eszem a szénhidrátos cuccokat,délután meg amit szabad a táblázat szerint.A kalóriaszámolós dolog érdekelne,mert olyat még nem csináltam.Volt már Update étrend,90napos,Atkins,és turmix diéta.Igazából ezeket már meguntam,és valami újjat próbálnék ki.A barna kenyér mivel másabb mint a félbarna?Az miért nem hízlal?
2012. nov. 6. 13:40
 14/17 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálóst felejtsd el.

A fehérje-zsír-szénhidrát arányt nézd, ne a kalóriát.

Ha megcsinálsz egy alacsony kalóriás diétát, fogysz pár kilót, de lelassul az anyagcseréd, és többet fogsz visszahízni, mint amit fogytál.

És a lassú anyagcsere úgy is marad, még kövérebb leszel, mint most.


Szénhidrát délelőtt, fehérje délután.


Kalóriát nem kell számolnod.


És ne egyél fehér lisztet, cukrot, mert ettől hízol rettenetesen.

2012. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A barna és a 'félbarna' is ugyan olyan gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz.

Most teszem azt fogyhatsz, hiszen csapongsz ide-oda 'módszereket' keresve, ideig-óráig a kalória számolgatás is 'jó' lesz. Aztán megunod..

Meg egyébként is: idővel sajnos inzulin rezisztenciád lesz a barna kenyértől (tök mindegy milyen kenyér, gabona és kész) és akkor már beteg testtel nem fog annyira működni a kalória számolgatás. Nem azért nem csinálja ezt a 'módot' minden ember, mert 1 hét után elegük lesz (bár ez is igaz, és Te is nagyon hamar meg fogod unni) hanem mert nem veszi figyelembe hogy sz.ar kaják olyan hatással is bírnak a testünkre. Hmm evvan.


Nem kell elhagyni 100%-ban a cukrot, semmi sem ideális. Nem heti 1 édességtől lesz valaki beteg. De azért amíg lassan már az emberek többsége hájas, inzulinrezisztenc pajzsmirigyproblémás beteg ember, azért próbáljunk meg az ideális felé tartani..

2012. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia! Nagyon jól írta az egyik válaszoló, nem fogyókúrázni kell hanem életmódot váltani. Szerintem az alapoktól kell kezdened. Írd fel egy héten át, hogy mit eszel és mikor. Ebből látnod kell, hogy milyen hibákat követtél el eddig. Pl naponta háromszor eszel, nagy mennyiséget+ este sok szénhidrátot. Egyél inkább ötször kisebb adagokat, az esti szénhidrátot pedig reggel fogyaszd el. A legfontosabb szabályok: a tipikus mondás reggelizz mint egy király... ezt jó betartani, lehet te is beleestél már a hibába, hogy annyi teendő volt a babád körül, hogy észre se vetted, hogy éhes vagy, mikor pl végre elaludt a gyerkőc, rádtört a farkaséhség, és rengeteget ettél. Nagyon fontos, hogy nem szabad éhezni és éhesen lefeküdni, kicsi adagokat egyél kb 3 óránként, reggelire lehet többet, vacsira kevesebbet. Igyál sokat, de ne egyszerre 1-2 dl egyszerre(napi min.2,5l folyadék legyen meg, ez lehet leves, víz, tea stb). Így tud szűkülni a gyomrod.


Sok válaszolónak igaza van, hogy el kell hagynod a cukrot és a magas szénhidráttartalmú ételeket idővel. De ne akard egy nap alatt megváltani a világot, nem 2 hónap alatt jöttek fel a kilók, hanem évek alatt. Ha hirtelen megvonod magadtól az eddigi élelmiszereket, lelassul az anyagcseréd. Pont ezért nem szabad mérni magad minden héten vagy naponta, 3 hetente elég. Így talán már láthatsz változást is. Én a helyedben elsőnek a napi adagomat kezdeném el csökkenteni. Nem tudom, hogy ismered e a Norbis kódokat, azok nem annyira rosszak, nem kell mindn kutyafüle Norbis terméket megvenned, de ha nem szeretnéd, számolni a kalóriákat, akkor ez is egy kiindulópont, pl csirkemell sonka 1-es kódú tehát ez eheted este is. Természetesen a mennyiségre is nagyon kell figyelni.


Iktass be minden héten valami változást. Ne vonj meg magadtól semmit se hirtelen, szereted az üdítőket, próbld meg kiváltani őket vízzel, limonádéval teával, de ne cukorral, hanem édesítővel idd őket. Én pl imádom, a citromos vagy a narancsos vizet,egy liter vízhez csavarok, egy citromot, vagy narancsot.

Másik héten próbáld meg a levesekből és egyéb dolgokból kizárni a cukrot.

Étkezési szokásokon is lehet változtatni ha mondjuk, hetente 2 szer ettetek szárnyast és 3 szor sertést akkor fordítsd meg az arányt, próbálj meg beiktatni több halat ha lehetséges. Köretekkel ugyanezz a helyzet, tény, hogy a krumplit is el kellene hagynod, de elsőnek az adagot és a gyakoriságát próbáld meg visszaszorítani.

Ha mondjuk szereted a krumplipürét és a sima főtt krumplit is, akkor ha már muszáj az utóbbit válaszd,abban nincs vaj és egyébb ilyen dolgok. Próbálj meg sok zöldséget enni, de ez nem azt jelenti, hogy minden nap a vacsora saláta legyen, mert hamar megfogod utálni.


Csak ajánlani tudom, hogy ne egyél olyat ami bár egészséges, de utálod, ha pl utálod a tojást ne tömd magadba mert muszáj, keress mást.


Nézd meg, hogy milyen nasikat eszel és próbáld meg kiszorítani őket. Bár a gyümölcsökben is sok a cukor és nem javasolt, de inkább keverj össze gyümölcsöt és natúr joghurtot minthogy egy tábla csokit felfalj.


A kenyér nagyon necces dolog, anyukám, aki veled egy súlycsoportú, szintén diétázik, régen napi 5-6 szelet kenyér is lecsúszott neki, most reggel eszik 2 szeletet nála már ez is jelentős változás. Ha úgy érzed szükséged van kenyérre próbáld reggel fogyasztani. A barna kenyér jó alternatíva,a gyomrod gyorsabban emészti mint a fehérkenyeret, ezért jobb, de a kalóriatartalmuk majdnem ugyanazz. A barna kenyér azonban sűrűbb, ezálal nehezebb, egy szelet fehér és barna kenyér súlya nem egyezik meg, erre érdemes odafigyelni.


A sport is nagyon fontos, nagyon ügyes vagy, hogy tornázol, hetente 3*-4* kb 40 perc elég, később próbáld meg 60 percre növelni. A tornák között legyen pihenőnap, de pihenőnapon mondjuk elmehetsz egy nagyot sétálni a családdal vagy a lányoddal. Olyan mozgásformát válassz, ami számodra megfelelő, én pl utálok futni, de kerózni szeretek, télen szobabiciklizek, ha az idő engedi bicajozom. Bár nem annyira nőies de nekem nagyon bejött a súlyzózás, nagyon szépen feszesít, neked is ajánlom.


Hát ennyit tudtam segíteni, biztos rengeteg dolgot tudtál már és feleslegesen írtam le, de néha az alapvető dolgok okozzák a legnagyobb problémát. Lehet lassú a folyamat, de ha betartod ezeket tuti fogyni fogsz úgy, hogy nem szeded vissza a leadott kilókat.


Azt pedig verd ki a fejedből, hogy mert felszedtél egy jó pár kilót, attól csúnya vagy. Van egy párod és egy kislányod, pont te írtad, ők úgy fogadnak el, ahogy vagy. Ők nem csak a külsődért szeretnek, hanem a belsődért is. Azért mert egy nő duci vagy kövér nem azt jelenti, hogy nem lehet szexis, vagy magabiztos az ágyban. El kell fogadnod magad a testedben, jó dolog, hogy beláttad, hogy hibáztál és változtatni akarsz, de nem 2 hónap alatt fogsz ledobni 30 kg-ot és addig is élned kell abban a testben és elfogadni azt.

2012. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kicsit más a helyzetem, de talán segít. Terhesség alatt cukorbeteg lettem. Szigorú diétát kellett tartani. Szülés után egy gramm feleslegem sem maradt, még az is eltűnt, ami volt. Napi 170 gr szénhidrátot ehettem. Ezt diabetológus számolta ki, kérhetsz te is orvosi segítséget. Egy nagyobb alma 20 gr-ot tartalmaz, így el tudod képzelni. Nem ehettem semmi tejterméket, krumplit, lisztet, tésztát. Napi max 1 marék rizst ehettem. Zöldséget és húst lehetett bármennyit. Gyümölccsel vigyázni kellett, a cukortartalom miatt. Vannak a neten táblázatok, és a termékeken is rajt van a szénhidrát tartalom. Csak egy hónapig nehéz, most már szinte fejből tudom, miben mi van. Napi fél óra közepes mozgás elég volt. A legnehezebb a motivációt megtalálni és gyerek mellett sajnos nincs túl sok idő magadra, ezt bárki tudja, akinek van. Kitartás, szorítok neked, hogy sikerüljön. :-)
2012. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!