Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Extrém túlsúly?

Extrém túlsúly?

Figyelt kérdés

aki extrém túlsúlyos annak már csak ha 1500 kaloriás étrendre átállna az is sok súlyvesztést jelentene nem?


gondolok itt 150+ kgra.



2012. dec. 3. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Elképzelhető.

De aki extrém túlsúlyos annak pajzsmirigy alulműködése lehet, ami mellett ha ketté is szakítja magát sem fog fogyni. Előbb a betegséget szüntessük meg (meglepő módon megint: gluténmentes, alacsony ch tartalmú táplálkozással).


TSH hormon vizsgálatot érdemes ilyenkor végezni.

2012. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

nem bírná ki,komolyabb baja is lehetne napi 1500cal-tól.

extrém túlsúlynak vegyünk egy 180 kilás embert.

egy ekkora testet fent is kell tartani rengeteg kalóriával.

legalább napi 8-10.000cal kell ehhez,vagy több.

ezt meg nem lehet hip-hopp lecsökkenteni 1500ra.

kéthetente kell 2-300 kalóriával csökkentgetni,fokozatosan,aztán 1600-1800nál megállni és tartani.

2012. dec. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem annyira extrém mint a példa, de azért jócskán sok: én 116 kg voltam amikor elkezdtem komolyan diétázni. A heti mínusz 1 kilót (ami egészséges fogyás) csak 1300-1400 kcal-os napi kajával tudtam teljesíteni, és természetesen a bevitt táplálék összetételére is nagyon figyeltem, magas fehérje, 1g/ttkg szénhidrát. Én extrém hízékony vagyok, de aki 150+ kg, gondolom az is.

Szóval én olyan 1600-1700 kcal/nap-ról indítanék, 1,5g/ttkg szénhidráttal, magas fehérjével, lehetőségekhez képest alacsony zsírral de nem zsírmentesen.

2012. dec. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp szakember tanácsát kell kérni ekkora túlsúlynál, mert a szív nem erre van kitalálva, hogy ilyen módon változzon a súlyunk egyik pillanatról a másikra, többet árthat vele, mint használ, ha nagyon hirtelen kezd el fogyni. A fogyás nagyon megemeli a vérzsír szintjét, a triglicerid olyankor az egekbe szökik, érdemes lassú ütemet tartani.
2012. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Már megint szegény trigliceridek.

Tehát felhízni gabonákkal, tejtermékekkel, sok szénhidráttal (milliók halnak meg ezek miatt szívbetegségben) hát lehet, gabonák elhagyásával a fogyás (már ha van olyan állapotban a pajzsmirigye, hogy tud fogyni) kockázatos. Ez is egy megközelítés, bár nem tudom gyulladások nélkül (mégpedig a gabonák elhagyásával csökkenne a gyulladásszint a testében) miért lenne szív-érrendszeri kockázata, ennek van-e bármilyen hiteles irodalma.

2012. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Annak nincs semmilyen irodalma, hogy gyulladást okoz a gabona, egyetlen vérkép nem létezik, ahol a crp szint azért lett volna emelkedett, mert valaki gabonát eszik. Bizony, fogyás közben a vérzsír szintje extrém módon emelkedik, mindenki csak pislog, hogy egy már vékony ember vérképe miért mutat olyan mértékű elváltozást, mintha egész életében diót evett volna mogyoróval. A fogyókúrán átesett már vékony emberek vérképe a leggyalázatosabb, betegebbek, mint amikor elkezdték. Pont a fogyás után kell figyelni legjobban a megfelelő mértékű és minőségű zsírok bevitelére, mert a HDL koleszterin szintje sehol sincs, a triglicerid az egekben.
2012. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Értem. Valahol logikus, hogy a zsírokkal nagy varázslat történik, hiszen a raktárakból elszállítódnak.


De egyelőre a zsírok terén nagyon nagy zavarosság van, sokaknak a koleszterin még mindig rizikó tényező, míg ön az alacsony koleszterinszintet hátrányként írta.


Tehát a magas trigliceridszint tekinthető kockázatként? Köszönöm az előző választ is, tényleg igyekszem több forrásból tájékozódni, legalább ismerni többféle nézetet, sőt lehetőség szerint tanulni is.

2012. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
HDL koleszterin alacsony léte mindenképp kockázati tényező, hiszen ez felelős azért, hogy ne tudjon megtapadni az érfalon a zsír. A heti 1kg fogyás javaslata elsősorban erre vezethető vissza, így nem zsírosodik a vér extrém módon. A paleolittal is ez a bajom, erre nem gondol. Nem figyeli a vérképet. Nem figyel arra, hogy mindenki anyagcseréje más és más, mindenkire rá akarja erőszakolni a húst, pedig nem mindenki képes megfelelően emészteni. A koleszterin nem baj, ha az anyagcsere megfelelően működik. De mi van, ha nem? Annyi méreg éri a testünket, akár levegőből, akár kajából, hogy ezek megzavarják, és akkor már baj a sok zsír és hús. Túl egyoldalú táplálkozásforma, ami nem igazodik az egyéni igényekhez, ráadásul esztétikailag sem kielégítő, mert teljesen lefogyni nem lehet vele. Persze kérdés, kell e teljesen lefogyni, hiszen az egészséges testzsír% férfiaknál 20%, nőknél kicsit több, de az nem szép a jelenlegi társadalmi norma szerint, a kemény edzés viszont nem tartható vele. Egészséges e, ha egy eleve fogyásban lévő testet még tovább tömünk zsírral és emeljük a vérében amúgy is túlsúlyban lévő zsír szintjét? Egészséges e, ha a fogyása után is tovább tömjük zsírral? Erre a paleo nem gondol, hogy milyen utólagos hatásokat válthat ki, pedig a vérképben minden benne van, az a lélek tükre.
2012. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Ember!


Azért azok az adatok erősen túlzóak.

Egy átlag magas 180 kilós férfinak sincs szüksége 8-10 000 kcal-ra.

Az alapanyagcseréhez szükséges kalóriaigénye egy ilyen embernek 3300 kcal körül van, és még nehéz fizikai munka mellett sem "fogyaszt" 6200 kcal-nál többet, ha fent akarja tartani a súlyát.

[link]


Abban viszont egyetértünk, hogy érdemes fokozatosan átállni.

2012. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, az "egészséges-e" igen gyakori kérdés (kételkedő, gondolkodó embereknél pláne).


Egészséges-e a mai társadalmilag elfogadott testkép?

Vadászó-gyűjtögetőéknél úgy tudom alacsonyabb az átlag BMI mint ami nálunk az egészséges kategória. Pedig ők ekte paleók.


Vannak kérdések bennem is. Egyelőre viszont magas vérnyomásosok, cukorbetegek gyógyszereket hagynak el vele. Tanulmányozandó módszer..

2012. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!