Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy "a kövérség betegség"? Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Inkább lustaság többnyire.
2012. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A kövérség nem egészséges, de talán túlzás betegségnek nevezni... bár tény, hogy a kövéreknél több betegség alakul ki és legtöbb esetben ez pusztán a túlsúlynak köszönhető. Lehet, hogy egy normális ember ugyanúgy hordoz egy bizonyos betegségre való hajlamot, de nála nem jön elő.
2012. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a "falánkság mint főbűn"-nél nem nagyobb marhaság.


És egyébként mi számít "kövérségnek"? Vannak akik alapból kövérek voltak mindig. Bár a többség nem.


De le lehet fogyni igen gyorsan ha az ember betartja a szigorú diétát. Nekem nagyjából "klóz ináf" sikerült is. (-30 Kg) De nem lettem egészségesebb! Maradt az összes bajom.


Szóval közepes nem tudom megítélni.

2012. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük, lehet betegség is. Ha nem testi, akkor lelki. Nem szeretem, amikor egyesek, akiknek fogalmuk sincs róla, milyen kövérnek lenni, leegyszerűsítik a dolgot annyira, hogy a kövérek lusták, vagy egyszerűen gyengék, nincs önuralmuk, és különben is, folyton zabálnak.

Egyeseknél talán rossz táplálkozási szokásról van szó, talán rajtuk a legkönnyebb segíteni. De akinél lelki oka van, hát ott nem tudom, milyen csodafogyókúra az, amely segíthet. És egyáltalán nem igaz az sem, hogy ha valaki kövér, az biztos egész nap zabál. Lehet valaki úgy kövér, hogy semmivel sem eszik többet, mint egy vékony társa, csak éppen ilyen lassú az anyagcseréje. Az anyagcsere pedig alkati, tehát genetikai tényező.

2012. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ahogy a szex téma körben szokták írni a szüzességre "csak egy állapot, amin lehet változtatni."

Ennek a nehézségi foka viszont sajnos egyénenként változik.

Valakinek könnyen megy, más vért izzad ugyanazért az eredményért.

(Én pl mióta élek, sose voltam vékony. Sikerült lefogynom valamennyit, de így sem vagyok "ideálnak" nevezhető, és gyanítom, sose leszek. Jöhet a közhely, hogy "ez csak rajtad múlik", de hagyjuk inkább...)

(Amúgy eü. szempontból nézve: Nem betegség, viszont bizonyos betegségek következménye lehet. Vagy válthat ki betegségeket.)

2012. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha az emberek 70%a nem lenne kövér akkor betegségnek tartaná a társadalom, de mivel a túlsúlyosok vannak fölényben, a normális testsúlyt tartják betegesnek.Saját tapasztalat, sajna. Az az igaz amit a többség gondol.
2012. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, lődd már be, mégis mit tartasz normál súlynak, mert nagyon nem mindegy, ahogy az sem, ki a túlsúlyos...

Egy egészséges súlyú, testalkatú embert senki nem tart betegesnek.

2012. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20-24 közti BMI-t tartom tökéletes súlynak.Van pár barátom aki ebbe a súlykategóriába esik és folyamatosan azt kell hallgatnunk hogy nagyon vékonyak vagyunk.Iszonyat idegesítő egy idő után. Elég rossz érzés hogy azt várja el a társadalom 70%-a hogy sörhasad legyen.
2012. dec. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nem betegség.

tájékozatlanság és rossz szokások eredménye.


ez a több a kövér meg legfeljebb itthon igaz.

hollandiában nem sok kövér embert láttam,még az idősek között sem.

2012. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"20-24 közti BMI-t tartom tökéletes súlynak"

Én kérdeztem, és igazából azért, mert az enyém pl 23,8. És amit elvárnának sokan, az 18-19 körüli érték. 22 fölöttieket meg kikiáltják túlsúlyosnak (az összes ilyen kérdésnél ez megy...)

2012. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!