Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy "a kövérség betegség"? Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 21:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem több oka van a hízásomnak.

Egy az, hogy szendvicseken neveltek fel szüleim, állandó csoki és csipsz tenger volt itthon.

A másik meg a lelki oka: bárki bántott, bármi bajom volt, én a zabálásba menekültem, nem a hányásba, mint a másik oldal.


Rengeteg ember szenved amúgy valami betegségben, ami miatt hízik. Sok fogyis klubban benne vagyok és a tagok majdnem fele gyógyszert kap rá, és csak hízni tudnak, pedig nem is zabálnak.

A nagyobb többség meg ugye tényleg lusta mozogni és odafigyelni arra mit ne egyen.

De ott van a tájékozatlanság is, talán ez a legnagyobb probléma: egyik ismerősöm csinált túrós tésztát szalonnával, és ő csak a szalonnát nem ette, de a tésztát igen. Így, hogy akar fogyni?

2012. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szigorú értelembe véve nem betegség de mindenképpen civilizációs ártalom.

Van akinek normális a kicsit magasabb testzsír.

De a BMI nem mérvadó mert 23as BMI-vel is lötyöghet valakin a háj. Az meg nem normális dolog testalkattól függetlenül.

Bárki elérhet bármilyen testzsírszázalékot csak az emberek odáig sem szoktak eljutni hogy étrendjük legyen, amiben tudják melyik tápanyagból mikor mennyit visznek be.Pedig ez még csak a legalapabb dolog. A tudatosan kialakított környezetben tudatosan is kell viselkedni. Helyette fogyókúráznak össze vissza meg kevesebbet esznek mikor általában eleve tápanyaghiányos állapot miatt alakult ki a lassú anyagcseréjük és az hogy a test zsírraktárakat próbál építeni. Szóval tudatlanság a legfőbb probléma. Meg az hogy a kapitalizmus álomba ringat, elkényelmesedünk.

Az embernek jellemfejlődésen kell keresztülmennie ahhoz hogy sikeresen véglegesen életmódot váltson és egy esztétikus egészséges külsőt tudjon fenntartani. De ennek a felismeréséig is kevesen jutnak el. Helyette csak valami bogyó kéne vagy kúra ami után ugyanúgy tespedhetek és megehetem a gyorskaját meg a péksütiket anélkül hogy visszahíznék. Legtöbbször nem a mennyiséggel van a baj hanem a minőséggel. A közértben kapható élelmiszerek 90%a emberi táplálkozásra alkalmatlan szemét amit a (manipulált) íze és a csomagolása miatt veszünk meg.

Regényeket lehetne még erről írni de csak azért jöttem fel a gyakorira hogy mások problémájával foglalkozzak a sajátom helyett szóval abba is fejezem. Annyi a konklúzió hogy a kövérség nem normális állapot és nem szabad(na) elfogadni.

2012. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egy valamit nem értek. Én egy 20 éves fiú vagyok. Ilyen korban még soványnak kéne lennem. De sosem voltam sovány kiskorom óta. Mitóta elköltöztünk 9 éves koromban ide a panelba ahol a mai napig lakunk, elkezdtem hízni és innentől kezdve sohasem lettem vékony. Sportoltam kevset ettem de semmi. Azt nem értem hogyha az apám ő egyébként sovány éjszakánként meg mindig zsíros kolbászokat 5 szelet eknyeret eszik szalonnával és ezt nem csak úgy mondom hanem tényleg eszi ezeket, és egy DEKÁT nem hízik. A növérem lány ő is eszi ezeket mégse hízik. Én fiú létemre megvonom ezeket nagyon nehéz, én hízok. De miért?? Ha megeszek egy szelet kenyeret hízok 1kg-t. Nekem soványnak kéne lennem. Úgyhogy szerinte lelik oka van annak mivel régen amikor kicsi voltam a többi gyerek mindig megvert sosem játszhattam velük, mindig egyedül voltam, a szüleim főleg az apám is állandóan vert és vernek bántanak, nincs kivel megosztanom a bánatomat stb.. Szerintem én ezek miatt vagyok kövér illetve túlsólyos. Senki nem mondja azt hogy ha valaki túlsulyos hogy a sok zabalás miatt híztak el. Akik naponta a mekibe töltenek mégse híznak azok vajon miért nem? EZ AZ ÉLETTŐL EGY NAGY KICSESZÉS.
2012. dec. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Anyukádról nem írtál, de lehetséges, hogy az ő genetikáját örökölted, a nővéred meg apádét.

Kicseszés tényleg, hogy az egyik ugyanannyi kaja + mozgás mellett vékony, vagy normál alkatú, a másik meg túlsúlyos. Ezt sokan nem képesek felfogni...:-S

2012. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

á ezt én is ismerem "az elhízás gyógyíthatatlan és veleszületett betegség" "az agyad" "éhséghormonok miatt hízunk vissza" "your body is working against you" "fat cell number" leptin ghrelin és e keresőkifejezések társai.


minden forrás amcsi ami gyógyíthatatlannak mondja, Rockefeller és egyéb gyógyszergyárak, gyomorműtétet végző klinikák...


a zusába' lehet hogy tényleg, mindenbe cukrot tesznek, viszont nincs grocery store, azaz se zöldség se gyümölcs üzlet NINCS akár 50-100 vagy több km-re!!!!!!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


meg ez a kérdés is


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__36..


jön a kari, neki lehet esni a habos csokitortának bejgli szaloncukcsi kókuszgolyók nyami meg a többi, úgyis mind1 gyógyít6atlan xD

2012. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
:D Na ja igazad van utolso. Koszonom az eddigi valaszokat. Igazabol en ezt a mondatot kicsit maskepp is ertelmeztem, marpedig, hogy maga a koverseg betegseg, es akadalyoz sok dologban, es termeszetesen nem erzi az ember jol magat tole, nem tud 100%- ot nyujtani. Szerintem sincsenek oroklott genek, inkabb a magzati korban valo taplalkozassal fugghet ossze, valamint a szulo tovabbadja a sajat "hajlamat" a szokasain keresztul.
2012. dec. 19. 12:04
 17/19 anonim válasza:

Inkább mondanám azt, hogy FÉLszegség, azaz megbomlott EGÉSZség, amiből gyakrabban lesz BETEGség. Az egészség testi, lelki, szellemi és szociális éned harmonikus egysége. Minden mindennel összefügg.

Ezen belül "csak" a testi egészséged alapvető feltételei közé sorolnám elsősorban a következőket:

megfelelő mennyiségű és minőségű (MM)táplálék beleértve a vizet is)

MM mozgás

MM pihenés

A másik három összetevőt nehéz lenne pár mondatban leírni.

Ha megismered (és megadod) a testedben lakó ember valódi szükségleteit, a genetikának nem adok több mint 10% esélyt. (Természetesen vannak kivételek).

2012. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igy van kedves utolso! Tejesen jol irod. Kevesen olyan tudatosak, hogy felfogjak miert nem egeszsegesek. Erre kene megtanitani az embereket, nem kulonfele marhasagokra. Igazan irritalo amikor valaki kritizal, mert en egeszsegesen elek, oda figyelek arra, hogy milyen kajakat eszem, stb...
2012. dec. 19. 16:58
 19/19 A kérdező kommentje:
Persze ennal sokkal osszetettebb, meg mi mindent teszek meg az egeszsegert, ugyhogy ezt most nem fejtenem ki.
2012. dec. 19. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!