Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki összeállítani...

Segítene valaki összeállítani egy egészséges étrendet egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó, hogy nem rég hagytam abba egy drasztikus diétát, amit 4 hónapig csináltam.. Első három hónapban rendben volt minden, örültem hogy hú fogyok, vékony leszek.. stb. De utolsóhónapban sokszor szédültem, kimaradt a menszeszem.(ami azóta se jött meg.. Azt mondták, hogyha normálisan eszek,mozgok,sok rost, vissza fog állni)Szeretnék áttérni egy normális kiegyensúlyozott étrendre,amíg még nem késő. De van ám 2problémám, az egyik az, hogy nem eszem húst, csakis ilyen virsli párizsi.. meg ilyeneket. De elolvastam miből készül.. U.. hát naponta mostanában jó ha letolok 1db virslit, pedig imádom, de undoritó az amiből készül. A másik problémám az, hogy nem bírok reggelről enni, sokszor még inni sem, nem bírja a gyomrom. Voltunk orvosnál is ezzel, és azt mondta, hogy valószínű a gyomrom reggelről még nem bírja az emésztést, meg nem is tudom mit mondott, azt mondta hogy próbáljak legalább gyümölcsöt enni reggel... Hát meg is próbáltam, de az sem megy :S Sugárba hánytam ki a barackokat, minden reggel... :S Szóval olyan 10környékén kelek, és utánna csak délben eszem először, utánna pedig este 6kor. Ez eddig így volt. De szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy mit, mikor egyek, illetve áttérek a teljeskiörlésű kenyérre,amiből ebédhez fogok enni majd, néha-néha. Én így terveztem, lehet hülyeség, de így gondoltam :


Reggeli : ugye nem bírok enni, ezért kimarad

Ebéd : nem szeretem a húst ugye :S ezért túró, kenyér, zöldségek, vagy mondjuk túró gyümölcsel, édesítővel. Vagy túró zöldségekkel, ilyenek. Vagy nagyon ritkán mondjuk 1-1 főzelék, a halat sem szeretem sajnos.. :S

Uzsonna : valami joghurt,(nem cukros) vagy kefír.

Vacsora : kefír, vagy zöldségek, esetleg leves, vagy valami sajt féle, vagy sonka, pirítóssal.


Ja, és hogyha mondjuk délben eszem először, akkor utánna 4kor, aztán este 7kor? Segítsetek, mert fontos normális étrendet kialakítanom ahhoz hogy visszakapjam az egészségem! Egyébként van még rajtam 8kiló felesleg, amit mozgással, és normális étrendel szeretnék leadni!


Köszönöm!


2009. aug. 22. 20:44
 1/5 anonim válasza:

Szia! Szeretnék segíteni!

1. 2-3 óránként kell enned, kisebb adagokat. Ez azt jelenti hogy akár 8 étkezés is lehet, de nevetséges adagokkal. Az emésztőrendszer ezt szereti. A napi 3 nagy bezabálás egy hülyeség amit rá kell hagyni a hülyékre (gondolj bele, 3x eszel annyit hogy majd kidurransz, az emésztés hatásfoka csökken, amit nem tud emészteni az zsírba megy). Szerintem a napi 6 étkezés tökéletes. A diétád alapja: relatíve magas fehérjebevitel (ha nem viszel be fehérjét, nem használ fel a szervezet zsírt), szénhidrátbevitel kb. délután kettőig, ha profi akarsz lenni akkor csak rizs vagy zabpehely (+zöldségek) formájában. Fehérjeforrásokként az alap a hús lenne, méghozzá csirkemell. Párolva, főzve, olaj nélkül sütve, vagy olívaolajban sülve. A hal is jó lenne, a konzerves olajos tonhalat szűrőbe lemoshatod, teljeskiörlésű kenyérrel és paradicsommal szerintem finom. Tojásfehérje, sovány túró (tejet el kell felejteni, csak kisbabáknak kell tej). Szénhidrátforrás: teljeskiörlésű kenyér jó lehet, ha valóban az! (fehér kenyeret meg felejtsd el egy életre ha jót akarsz magadnak!) Rizs, főtt burgonya.

A tanácsom: kelj fel korábban, igyál zöld teát édesítőszerrel, ébredj fel! Amint tudsz egyél!

1. étkezés 10.00-kor például: tojásfehérje zabpehellyel megsütve mikróban, vagy olívaolajban megsütve. ZABpelyhet keresd meg a közértben, nem dedópehely, nincs benne semmi szar csak zabpehely. Zöldség mehet hozzá.

Innentől kezdve 2 óránként kéne enned kisebb adagokat. A következő 2 étkezésben, tehát 14.00-ig fogyaszthatsz szénhidrátot, utána már csak zöldség mennyen a fehérjeforrás mellé. Gyümölcsöt is eddig ehetsz, mondjuk étkezések után "jutalomfalat"ként!

Tehát mondjuk ha felkelsz úgy, hogy 10-kor már tudsz enni:

10.00 fehérjeforrás + szénhidrátforrás (+zöldség)

12.00 fehérjeforrás + szénhidrátforrás (+zöldség)

14.00 fehérjeforrás + szénhidrátforrás (+zöldség)

16.00 fehérjeforrás (+zöldség)

19.00 fehérjeforrás (+zöldség)

Nem tudom mikor fekszel. Körülbelül így láthatod hogy nézne ki a diétás étrend. Biztos elszörnyedsz hogy kb ugyanazt kell enned egyfolytában. Feldobhatod az étrended, úgy hogy nem eszel szart! Fűszerezhetsz, sózhatsz, csinálhatsz levest, akár szószt is, HA el tudod úgy készíteni hogy cukor-, zsír- és lisztmentes legyen. Édesítésre édesítőszer. Ehetsz zöldséget tonnaszámra, csinálhatsz 46 féle salátát, főzeléket (cukor zsír liszt nélkül), ehetsz gyümölcsöt. Szóval lehet finom a diétás kaja is. Tehát párolt marhahúst ("diétás")főzelékkel ehetsz, brassói aprópecsenyét nem. Tojássalátát tojásfehérjéből ehetsz, töltöttkáposztát nem.

Folyadék: minden üdítő, gyümölcslé tilos (ez mind csak cukros víz), igyál szénsavmentes ásványvizet, teát édesítőszerrel, vagy akár limonádét édesítőszerrel! Magas folyadékbevitel!

Ezt az étrendet hellyel-közzel követve úgy gondolom helyre kéne állnia az emésztőrendszerednek, és ennek a reggeli dolognak meg kéne szűnnie, és akkor úgy tudnád elosztani a napi étrendet.

Még fontos lenne egy multivitamin, itt most nem a béres aktiválszarra gondolok. Keress egy táplálékkiegészítő boltot, kérj egy tablettás (v. kapszulás) multivitamint, veheted a legolcsóbbat. A vitamin minden szempontból fontos! Az 1 napi adagot (lehet 1 vagy több tabletta) vedd be az első étkezéssel.

Mozgás: mindenféle mozgás jó és hasznos. De a zsírégetésre legmegfelelőbb: reggel első étkezés előtt, vagy késő délután/este két fehérjés étkezés között, de ha ezekre nincs mód akkor a nap bármelyik szakában: 40-60 perc tempós, monoton séta vagy biciklizés, most még jó idő van el tudsz menni a szabadba. Nem városnéző tempóban, a pulzusod emelkedjen, lihegni fogsz, de ne annyira hogy kifulladj és megállj. Heti min. 3x.

Egyelőre kb ennyi, írj ha valami nem világos vagy bármilyen kérdésed van, segítek.

2009. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi hogy ennyi mindent leírtál :) Csak aza baj, hogy suli időben nem bírok 2óránként étkezni. Reggelire meg ugye nem bírok enni, hiába akarok, de ezzel a tojásfehérjés zabbal megbírkozóm, de szerintem ahogy a szendvics, és a gyümölcs sem megy ez sem fog :( Tudom hogy a csirkemell és a fehérhúsok az egyik legjobb proteinforrások,de én nem bírom megenni a húst :/ De mindenképp hasznos volt a válaszod,amit csak tudok megfogadok belőle. Köszönöm!!
2009. aug. 22. 22:01
 3/5 anonim válasza:

Én míg suliban vagyok 3 adag kaját eszek meg, és nem ilyen kis diétás adagokat. Műanyag dobozban elviszem, míg meleg van egy ilyen hűtőszatyorban a táskámba, télen szerintem kibírja anélkül is. Megoldhatod úgy hogy egy nagyobb műanyagdobozba rakod a délelőtti párolt csirke rizs zöldség adagot és két szünetbe megeszed az egyik és másik felét, de akár minden szünetben ehetsz egy keveset is! Csinálj finom de diétás kajákat és szeress enni!

A húst is úgy kell elkészítened hogy finom legyen de diétás. Csirkemell esetleg pulykamell, marhahúsok, lehet változtatgatni! De szükség van arra a husira!

A multivitamin B vitamin tartalmától talán jobb étvágyad lesz, és ez a reggeli dolog is megoldódik. Igazából szerintem ha követed az étrendet menni fog!

Ja és küldj képet a diéta után ;) :P

2009. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D:D Köszi:D:D
2009. aug. 22. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szereted a húst,de azt, amiben mindenféle hús benne van, szemgolyó,meg belsőség,azt igen??
2009. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!