Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges ételek a bevásárló...

Egészséges ételek a bevásárló listán? Van kedvetek összeállítani egyet? : )

Figyelt kérdés

Bevásárlást tervezek. Tudnotok kell, hogy elegem van a súlyomból és változtatni akarok az étkezési szokásaimon. Nem diétára vágyom, hanem gyökeres, hosszan tartó változásra.


A kérésem a következő: írjátok le, mit vennétek, ha most kellene elmennetek a boltba vásárolni igazán finom, mégis egészséges, nem túl drága alapanyagokat, ételeket.


Sokat segítenétek ezzel az összeállításban valamint ha megfeledkeztem volna valamiről, eszembe juttatjátok! : D



Előre is nagyon szépen köszönöm! =)


2010. júl. 2. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok zöldség és gyümölcs - ezekböl ehetsz gyakorlatilag akármennyit és finomak.
2010. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogyni akarsz akkor mindenképpen diétáznod kell. :)

Ha hosszan tartó fogyást akarsz akkor el kell kötelezned magad az egészséges ételek mellett egy életre.

Nálam így néz ki egy ilyen lista:

Csirkemell, vagy pulykamellfilé

Tőkehalfilé

Basmati és barnarizs

natúr zabpehely

brokkoli

tojás

puffasztott rizs

teljes kiőrlésű tőnkölykenyér (nem sok, mert ez azért nem a legdiétásabb kaja)

natúr joghurt (zsírszegény)

sovány túró

RENGETEG FŰSZER :D

Kb. ennyi. Ezekből mindent el lehet készíteni ami finom és egészséges. :)

Húst érdemes a tescoban vásárolni, mert kb. heti 1* van akcióban. Akkor szoktam venni 3-4 kilót és lefagyasztom.

Sok sikert!

2010. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nagyon jó választás ilyenkor a spenót. Persze egészségesen is kell elkészíteni, ami azt jelenti, hogy rántás nélkül. Én. pl. nem sózom már egy ideje, egy pici bors és fokhagyma, semmi más. Kevés tejszínbe áztatok egy zsemlét (korpás pl.) kockára vágva, nem nyomkodom ki és összeturmixolom a végén az egészet. Egy tojás rá és könnyű nyári ebéd lesz belőle!

Gyümölcsleves cukor nélkül! Simán csak tejszínnel megfőzöd és összeturmixolod! Eperből pl. nem hiányzik a cukor, kicsit fanyar, de remekül frissít és egészséges!

vegyél a körethez friss salátának valót. Keress nem cukrozott salátaöntetet, vagy csinálj magadnak (joghurt, fűszerek). Ebben a melegbenjobban is esik, mint pl. a krumplipüré!

2010. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elkezdtem felsorolni, de tudod mit? Inkább azt írom, mit NE vegyél XD:

mirelit pizza, hamburger, előre kisütött húspogácsa, rántott dolgok (sajttól kezdve karfiolon át a húsig), kínaikaja, mcdonalds, csipszek csokik rágcsák kekszek, cukros üdítők. Kb. ennyi az, amit ki kell hagyni a rendszeres étrendből. Szabad, csak heti 1-nél kevesebbszer.


Akármit is egyél, a hangsúly a mértéken van. Írok egy példát: 1 napra kb elég nekem 1X375 g tejföl, 1 fej hagyma beleaprítva, uborka bele, néha kukorica is (1 konzervnyi), mindezt mondjuk 3-4 zsemlével v egyenértékű kenyérfélével. Ha mellé még éhes vagyok (valószínű), akkor 1-2 almát, és/vagy tojásokat eszek. Ha csokit kívánok meg, akkor 20-25 gramm étcsoki, ennyi akár még minden nap is belefér. Ha keksz szerű rágcsára vágyom, Korpovit. Ha még mindig éhes vagyok, tojás, zöldség, stb.


Még valami, érdemesebb kevesebb húst enni. Mióta ritkábban eszem, azt veszem észre, hogy elnehezít, álmosít, tompít, lassít. Persze jó és kell, szóval max heti 1-2-szer.

Jó étvágyat! XD

2010. júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 clint ***** válasza:

Szia! a második válaszolóra hallgass, tökéletesen étkezik...

A gyümölcsökből ha sokat eszel garantálom egy dekát nem fogsz fogyni. A gyümölcsben lévő cukor jobban raktározódik mint a kristálycukor. A zöldségekből meg amennyit bírsz, rengeteg rost és vitamin van bennük.


Egy edző

2010. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo listaja a tuti! En is ilyeneket veszek, plusz vitaminokat szedek. Es nagyon sok edesitetlen teat es vizet iszom (napi 3-4 liter). Attol szep lesz a bor is, es egeszseges, foleg ebben a melegben kell a folyadek.
2010. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!