Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le 17 évesen...

Hogy fogyjak le 17 évesen 19-20 kilót? Lehetséges ez egyáltalán? Mi segítene már végre rajtam?

Figyelt kérdés
17/L vagyok, 163 cm és 69 kg. Próbálkoztam már, konditerembe jártam, de egy bérlet nagyon drága és nem volt annyi akaraterőm, hogy minden héten 3x elmenjek, ráadásul nem tudom, mit lehet ott csinálni, ami fogyást eredményez. Kevesebbet is próbáltam már enni, viszont alig szeretek valamilyen ételt, amit igen, az is többnyire zsíros és hízlaló, ebéd után rögtön édességre vágyom és ha a suliban korog a hasam, az elég kellemetlen. A fiúk számára az ideális az 50 kg-os test, legalábbis a megkérdezett fiú ismerőseim szerint. Én is szeretnék 50 kiló lenni! Viszont nem tudom, hogyan. Gondolkodtam már tablettákon, de nem tudom, melyik a jó, és egyáltalán tesz-e bennem valami kárt, főleg ennyi idősen. Hallottam már az almaecet diétáról, de nem tudom, az mennyire káros-e, hogyan kell alkalmazni, stb. Hogyan fogyjak le? Ha lehet minél hamarabb... mit vigyek enni a suliba? mit sportoljak? mennyit és mit ehetek? a baj az is, hogy minden hétvégén a barátomnál vagyok, ahol mindig csak hízlaló kaja van, én pedig senkinek nem akarok szólni, hogy fogyózom. nem nagy baj, ha egy héten 1x-2x eszem valami hízlalót is? mit ajánlotok? köszi előre is :)
2013. jan. 6. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Kondi megfelelő étrend nélkül túl sokat nem ér. Sok fehérje + kevés szénhidrát. Otthon is simán tudsz tornázni, edzeni, nem kell ehhez konditerem. A legfontosabb az étrend.pl: [link]
2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen károsak a tabletták, csak diétával betartott étrenddel érsz el eredményt, a mozgás önmagában kevés, sőt ha úgy vesszük a fogyáshoz nem szükséges elég az étkezés is,de mindenképpen ajánlott jobb hatásfok érdekében.
2013. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mi segítene már végre rajtam?"

Az akaraterő. Ha nem szereted a konditermet, tornázz otthon (csak vannak otthon ilyen DVD-k, ha mást nem, tölts le egy Réka DVD-t), és fuss a szabadban. Igen, így télen is lehet. Én 2 szabadidőnadrággal, 2 zoknival, egy hosszú ujjúval, két pulcsival és egy sapkával tök jól megvoltam, pedig nagyon fázós vagyok. Vigyél zenét, úgy még talán élveznéd is.


A tablettákat és a "valamilyen" diétákat felejtsd el (Banán-diéta, almaecet-diéta, ananász-diéta, citromosvíz-diéta, 21napos-diéta, joghurt-diéta, narancs-diéta, tadada, tadada...), a lényeg annyi, hogy a finomított lisztet, cukrot kerüld (fehér kenyér, tészták, cukros édességek, nasik) és sok zöldség, fehérje menjen leginkább. http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__38.. Ennél a kérdésnél bővebben kifejtettem a kaja részét (7-es válasz).


A "minél hamarabb" hozzáállás alapból nem jó. Nehéz dolog a fogyás és (ha egészségesen és tartósan akard) viszonylag lassú folyamat. Mindig annyit egyél, hogy már ne legyél éhes, de ne is lakj jól. Kb egy kistányérnyi adagot. Az pedig nem szégyen, ha fogyózol, vagy éppen egészségesen szeretnél élni. Ha megkínálnak, kedvesen utasítsd el az ételt. Nem lehet rájuk fogni, hogy nem tudsz rendesen fogyózni, az kizárólag a te döntésed, ha megfogod a nasit és beveszed a szádba. Csak saját magadat hátráltatnád ezzel.

2013. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
van pasid akkor miért más fiúk véleményét kérdezed meg az ideális testsúlyról? a pasid szeret 69 kilósan, nem?
2013. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es

Lehet,hogy a pasija csak a 69-et szereti:D:D:D

2013. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még pár éve kérdeztem másokat, pasim csak egy éve van.
2013. jan. 6. 21:36
 7/8 anonim válasza:

Szia. Én is most kezdtem el fogyózni, ám nekem "csak" 10 kg kellene, hogy 50 legyek. Szinte egyforma a magasságunk is. Nos, megmutatom, hogy én mire edzem, ITTHON;

https://www.youtube.com/watch?v=52uvwCi03yE - ez nagyon jó, a végére kész vagy. Én élvezem is csinálni, + ne felejtsd el a napi 2 l vizet sem. :) Valamint s kajára is figylej, mondjuk este tényleg nem kellene sokat enni, csak valami könnyűt, mint ahogy előttem is irták. [link] Valamint ez.. Itt megnézheted, melyik étel mennyi. Az akaraterő a legfontosabb. Én is imádom a csokikat, és mindent, ami édes.. :D de lekell mondani róla(részben). Napi egy kocka csoki nem árt meg. Én is igy csinálom. Remélem sikerül, neked is. Kitartás :)

2013. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!! :)
2013. febr. 10. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!