Sokat ettem ma?

Figyelt kérdés

Délelőtt: " szendvics ( teljes kiőrlésű kenyér, csirkemell sonka és zöldségek)

4 saját készítésű zabpelyhes keksz (teljes kiőrlésű liszt, zabpehely, csak méz és no cukor)

Ebéd: fél tányér rizses hús, barna rízsből. Utána 1 db keksz


Úgy érzem, hogy túl sokat ettem, mert teljesen tele érzem magam, pedig így leírva nem tűnik olyan sok mennyiségnek. Szerintetek? Mit csináljak másképpen? hogy fogyjak így le, ha már 1 hete kb ennyit eszem mégis tele érzem magam.



2013. jan. 15. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár nem adtál meg mennyiségeket, rengeteg szénhidrátot ehettél, ebből ha sokat eszel akkor elhízásnak és betegségeknek teszed ki magad, ha ilyen étkezéssel keveset eszel, akkor kevés fehérjét, zsírt és zöldséget eszel.

A kenyér, zabpehely, liszt, rizs nem étel, te ezekből etted a legtöbbet.


Nem feltétlen sok, hanem olyan mint egy éhező táplálkozása, aki bármit megeszik, örül hogy van. De az éhezőket nem zavarja az elhízás, ha ilyeneket eszel te se edd.


A "csirekemell sonka" ne tévesszen meg, kevés köze van a húshoz.

2013. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

* 2 szendvics az valahogy lemaradt.

amúgy a csirkemell sonka nem csomagolt, hanem hentesnél veszem mindig. Talán annak több köze van a csirkéhez.

Akkor min változtassak? Mit mivel helyettesítsek? Szeretnék leadni 5 kilót.

2013. jan. 15. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Hmm, mi az a csirkemell sonka? Én ettem már füstölt csirkemellet, az jó.

De a darálék húsokkal érdemes vigyázni.


Azokat, amiket leírtam hogy nem jók (írtam is, hogy azért mert csak szénhidrátforrások, amikre semmi szükségünk) zöldségekkel és húsokkal kell helyettesíteni.

A gabona, keksz stb. egérkaja :) Nekünk sajnos nem igazán jók.

2013. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hogy a kérdésedre is választ kapj: nem, ez nem sok, de ha tele érzed magad akkor legközelebb kevesebbet egyél :)
2013. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Táplálkozás harcművész hülyeséget beszél... nem étel a rizs kenyér stb, azért mondja mert szerinte mindenben glutén van ami mérgező. Azt nem érti meg hogy egy tini/fejlődésben lévő szervezet (a mondataid alapján még kamasz vagy/tini vagy) igényli a kenyeret, rizst! Csak épp a teljes kiőrlésűt.


Kedves táplálkozásharcművész! Légy szíves, nem kell a kamaszok fejét is teledumálni hülyeségekkel... te felnőtt létedre nem eszel glutént, ez okés.

De ettől még nem kellene a 18 év alatti, fejlődésben lévőknek azt mondani hogy ők se egyenek.


Sokszor olvasom a hozzászólásaid. Igen, az okés hogy TE nem eszel glutént. De mások életébe légy szíves, ne szólj bele... én glutén mellett fogytam - 20 kgot. Minimális izomveszteséggel. (meg persze beleszámolva a víz és székletveszteséget is.)

El nem hiszem hogy amúgy te - a gluténmentességed miatt - soha ne lennél beteg. Mindenki kap el vírust, bacikat. Attól függetlenül hogy eszik glutént vagy sem..


Ha a kérdező megkérdezi a védőnőt/háziorvosát/dietetikust AKÁRKIT mindenki azt fogja neki mondani hogy nyugodtan egyen kenyeret, csak rozskenyér legyen/teljes kiőrlésű, rizst ugyanúgy ehet csak barnarizst zabpelyhet is stb.


Kedves kérdező!

Nyugodtan egyél ch-t: zabot, zabpelyhet (natúr! nem a cukrozott bolti) tk kenyeret/zsömlét/kiflit, rozsosat/korpásat, barnarizst, durumtésztát, hajdinát kölest.

Ne hallgass táplálkozásharcművészre. Annyi a hozzáfűznivalóm: ennyi ch-t ne egyél. Mert a délelőtti szendvics az teljesen OK, suliba kell az energia és ha reggel eszed a ch-t azt felhasználod egy nap simán. Még ebédre is okés a rizses hús.. de a tízórai inkább legyen könnyebb: pl. 1 alma/1 natúr joghurt ilyesmi.


Ez így már túl sok ch... tényleg nehezebb lesz így fogyni.


A csirkemellel kapcs.-ban igaza van táplálkoz. harcművésznek: abba tényleg mindent (csirkekörmöt, csőrt, mindent) beledarálnak. Nyilván nem azt mondom ne egyél meg 2 szelet csmellsonkát mert beteggé tesz, de ha tudod egyél igazi húst! Amit anyud/te magad készítesz el, te sütöd meg.


A zabpelyhes keksz tökre okés lenne, pl. reggelinek, de így már túl sok a ch hiába csak méz van benne nem cukor.


Azért is érezheted magad tele mert kicsit összezsugorodott a gyomrod.

2013. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, te mi a gyökérkezelt szájfenéről beszélsz?


A gyerekeknek kell keményítőt zabbantaniuk? Te láttad már, mennyi elhízott gyerek van? Nézted már ahogyan tolják be az arcukba a legócskább teljes őrlésű kenyeres vackot?


Nem fogok belemenni a glutén eü. hatásaiba, nem értenéd. De azon gondolkodj el amit magad leírsz. A teljes őrlésű gabonád, a zabod semmilyen tápanyagot nem tartalmaznak, csak keményítőt. A keményítő cukor. Miért kell egy elhízottságtól, cukorbetegségtől szenvedő társadalom fiatal tagjainak rászokniuk a cukorra?


Azt HISZED majd a teljes őrlésű lisztből egyenletesebben szívódik fel a cukor, lassabban bomlik le a keményítő. De ne legyél már ilyen egyszerű! Ezt hol hallottad, a tévében? Olvastad a builder.hu-n? Nem így van, ezt érted? Nézd már meg bármely általad ajánlott keményítő forrás inzulinemelő hatását. Magas, tehát a zsírosodást, elhízást ugyan úgy okozza mint a fehér kenyér, édességek. Vagy már édességet, fehér kenyeret is ajánlott enni.


Továbbá a fennmaradó kérdés, hogy minek? Minek egyen olyan kaját, amiben semmi tápanyag nincs, csak keményítő? Éhező tán, háború van, nincsen zöldség, hús? Miért kellene magát egy eleve fogyni vágyó fiatalnak szénhidrátokkal hizlalnia? Szüksége van rá? Miért lenne? Nem ad számára semmit, éppen csak túlélni segítenek az ilyen ételek, de amíg van lehetőség normális táplálékhoz jutni, addig ne túlélésre játsszunk.


És igen, az egészségügyi vonások. Lehet, hogy a dietetikusok szerint a gabonák a világ legegészségesebb dolgai, de ezt semmilyen megfigyelés nem támasztja alá. Megjegyzendő, hogy a lakosság egyre nagyobb része szinte már kizárólag gabona fogyasztó, mivel másra nincs pénzük. (Tudom, ők is szoktak kérdéseket feltenni, ha még van internetük..) Nem az egészségükről, fitt és szálkás testükről híresek. Az ország nagyobb része már elhízott, és ez egy növekvő tendencia. Bárcsak a legolcsóbb élelmiszerekkel ne ez járna, ne lennének összefüggésben betegségekkel. De sajnos nem alkalmasak az emberek táplálására, éppen csak a túlélést tudják biztosítani..

2013. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én az 5. válaszolónak adok igazat.

És igen, inkább hiszek a builder.hu-nak és egyéb ezzel foglalkozó oldalnak, mint a szendi gábor féle maszlagnak. A paleolit diéta megfelelő volt, az ŐSKORBAN, nem a mai világban, mert az ember szervezete változik, alkalmazkodik. És teljesen egészséges dolgot majd akkor fogsz enni ha magadnak termeszted a növényeket meg vadászod le a kaját.

Rohadtul irritáló már ez a paleo divatbaromság, meg hogy egyesek hogyan próbálják ráerőltetni a saját hülyeségüket másokra. A paleosok is ugyanakkor patkolnak el mint a normálisan táplálkozó emberek.

Ha tudni szeretnéd mi az amit nyugodtan ehetsz vagy kerülj, akkor menj fel pár testépítő oldalra, mindenhol vannak mintaétrendek meg ilyenek. (fogyókúrához is) :)

2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A builder.hu szerintem is hiteles... jah.

Egyszer a tej ki van kiáltva kismacska kajának, utána a termékeik nagy része tej alapú.


És akkor ez a hiteles álláspont? Meg a kalóriamánia, szénhidrátfogyasztáskényszer? Ez nem testépítő táplálkozás, ez buta dietetikus dogma. Amikor a keményítő evést esszenciálisnak tartják (holott bárki kipróbálhatja, hogy nem az) de nem veszitek észre, hogy össze-vissza írnak. Ha valamiben tévednek, akkor másban is tévedhetnek, ha ezután is ez a hiteles, akkor gratulálok hozzá.


A gyógyszereken való vegetálást pedig ne keverjük össze az egészséges, hosszú élettel.. el lehet élni egy szobába bezárva, 15 gyógyszert fogyasztva 80-90 évig, gépek segítségével, de lehetne gyógyszerek nélkül, használható ízületekkel, működőképes immunrendszerrel is. Nem szimpatikusabb az utóbbi? :)

2013. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenki másra esküszik, úgy gondolom, hogy felesleges ezzel vitát kezdeni és a másikat szapulni. Szerintem, a teljes kiőrlésű kenyérrel nem ártok a szervezetemnek sőt, jót tesz a kiválasztásnak. ( a zabról nem is beszélve) Szó nincs arról, hogy én csak [hogy TaplalkozasHarcmuves szavaival éljek] "tápanyag hiányos" ételeket eszem. És úgy gondolom nem mérgezem magam. A mai világban (főleg itthon) nagyon nehéz elérhető áron igazán egészséges ételeket venni. De legalább, nem választom a chipset, fehér kenyeret agyon cukrozott üdítőket, hanem inkább gyúlok a zöldség, gyümölcs, barna kenyér után a polcon.


De visszatérve a kérdésemre. Próbálom a fehér lisztet kiiktatni az étrendemből és minél kevesebb cukrot enni. Általában szendviccsel, vagy hétvégente tojással kezdem a napot rengeteg zöldséggel körítve. Este nem eszem már gyümölcsöt inkább joghurtot, sajtot. Ez így megfelelő? :)

2013. jan. 17. 20:40
 10/12 A kérdező kommentje:
*nyúlok elnézést
2013. jan. 17. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!