Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 perc flabélos mennyi...

20 perc flabélos mennyi kalóriát éget el?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 23:30
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Táplálkozás harcműves!

(és a többi nagyhangú)


Mi a baj az elliptik trénerrel?

Én napi 1 órás edzéseket csinálok vele (napi 1 izomcsop. edzés után) orvosilexikon.hu-ról számolt kalória bevitellel, és az excelt táblázatomban szereplő értékeket mindig hozni tudom 14 hete (csalónappal, szépen hogy kell).


HA nem égetnék el 600-700 kcal-t (a gép 950-et ír ki de az nem reális sztem sem) azon a fránya elliptik tréneren (amivel számolok), akkor előbb utóbb észrevenném, hogy nem a terv szerint haladok, szerintem.


OK, térdfájós voltam, ezért használom a gépet, csak heti 1x futok, heti egy pihenőnap is van, és az elliptik tréneren a pulzusom 130-160 között váltakozik, ahogy sikerül. Átlag 148 körül.


A HIIT-t nem lehet minden nap csinálni (regenerálódás miatt), tehát egy könnyed fejszámolással kideríthetjük, hogy heti 6x600 kcal több, mint heti 3x800 kcal (HIIT esetén). És akkor még lehet sokat írtam a 800-ra.


Így tessék leszólni az elliptikus trénert, így tessék isteníteni a HIIT-t.


üdv:

Jancsi (aki 13 kilót adott le eddig, miközben az izomtömegéből kb 15% alatt veszített a mérések alapján)

2013. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

Az elliptikus tréner jó edzőgép lehet.


Számomra tökéletesen testidegen a kalóriaszámolás, irtózom a termodinamikától rossz emlékek miatt + nem tekintem az emberi testet egy egyszerű termodinamikai berendezésnek.

2013. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

köszönöm!

:)


Nekünk (kezdőknek) szükségünk van a számolásra, mert különben folyamatosan elszáll a bevitelem energia értéke (még ha kiegyensúlyozott is az étrend). Számolás nélkül le kellene mondanom a zsír% változásának tervezéséről, legalábbis ebben a formában (pl. x napra y testzsír% elérése).


Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, 20 perc flabélos (vagy bármi más) annyi kalóriát éget el, amennyire megemelkedik a pulzusunk közben.


Magyarra fordítva 1 óra 150 pulzus felett nálam kb 600 kcal, akkor 20 perc kb 200 kcal, de ha nem vesszük ennyire komolyan az edzést (mondjuk 125-ös pulzussal falbélosozunk keményen :P, ami kb egy közepesen sietős sétánál van, nálam), akkor ez símán lehet 120 kcal alatt, pláne egy 60 kg-os nőre átszámolva olyan 80-100 kcalnál semmiképpen nem tippelnék többet.

Szóval spóroljuk meg a flabélos óra költségét, menjünk futni, sétálni (HIIT esetleg), és ne 20 percig csináljuk, hanem minimum a dupláját.


Jancsi

2013. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%

Akkor én mint kezdő a viszonylag magas kalóriabevitelem mellett (hát zsírt eszem mint kacsa a nokedlit, na) híznom kéne elvben.


Nein :)

2013. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

...és ha most le szeretnél adni 15 kg zsírt, mit tennél? hümm? Ennéd-e tovább a zsírt?

Szintentartás esetén rendszeres edzés mellett persze, hogy belefér.

2013. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%

Rendszeres edzés mellett :D

Mély depresszióban nem edz az ember, hanem tolja az omega3-at és a d-vitamint. Ez volt.. :)


Ha fogyni akarnék mert lenne rajtam fölös zsír.. zsírt ennék, mert az nem emeli meg az inzulinszintet de hormonok alapanyagául szolgál.

Fontosnak tartanám hogy jóllakjak egy étkezéskor, különben egész nap ennék - ennék. Ehhez is kell a zsír.

2013. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
hát én pl. ha nagyon-nagyon éhes vagyok, nem zsírra vágyok (amúgy se szeretem a zsíros kaját), hanem szénhidrátra..nekem krumpli,meg kenyér kell akkor. de pl. a barátnőm meg fehérje nélkül nem érzi magát jóllakottnak. ja, és eszik, mint a ló, mégis vézna, genetikailag ilyen az alkata.
2013. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

Minden ember kívánja a szénhidrátot. Nem véletlen a népesség elhízása, ez összefüggésben van a cukorfüggőséggel.


De az alkoholt is kívánja majd' minden ember, mégsem alkoholista az egész lakosság. Ha meg más drogokat kipróbálnának.. azokat is kívánnák.


Az ember nem eszik/iszik/lő be mindent amit megkíván, mert igen gyorsan tropára mennénk :)

2013. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
79%
te írtad, hogy ahhoz, hogy jóllakj, kell a zsír. na, nekem nem. nekem szénhidrát kell hozzá. az alkoholt meg csöppet sem kívánom...
2013. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
53%

miért kell mindenkit letámadni 'kedves válaszolók'.

fogadni merek,hogy ti szart sem sportoltok csak osszátok az észt..szálljatok már le a földre?kinek képzelitek ti magatokat,hogy másnak az edzésprogramját szóljátok le?kik vagytok ki?SENKIK. csak úgy mondom puszika

2013. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!