Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerülhet 2 hónap alatt?

Így sikerülhet 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Szerintetek le tudok adni 6-8 kilót 2 hónap alatt?

Csak reggelit ennék, aztán puffasztott rizs korong és joghurt zöldség-gyümölcs lenne a menü.

Esténként 40perc torna (teljes edzésprogram) és kb 1 óra bringázás lenne a terv.

Nagyon elszánt vagyok, szal mindenképp tartanám ezt, kérdés, hogy sikerülhet-e így?



2013. febr. 27. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

" Csak reggelit ennék, aztán puffasztott rizs korong és joghurt zöldség-gyümölcs lenne a menü. " - Csak ez a sor már tragikus.


" Esténként 40perc torna (teljes edzésprogram) és kb 1 óra bringázás lenne a terv. " - Ez jó, de illene mellé egy helyes étrend.


" Nagyon elszánt vagyok, szal mindenképp tartanám ezt, kérdés, hogy sikerülhet-e így? " - Az elszántság mellé nem ártana egy kis tudás is. Az étkezésed főként fehérjéből, zöldségből és gyümölcsből kellene álljon ( ezt az utóbbit eltaláltad te is ).

Ha van benned elszántság és akaraterő, akkor a legnagyobb kicseszés saját magaddal az az, ha rossz mintát követsz.

2013. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a reggeli persze nem cukros egészségtelen vackokból állna, csirkemell párolva szintén zöldséggel, a rendes reggeli alatt azt értem, hogy csak reggel ennék húst.

Azért nem kell így leszúrni...

2013. febr. 27. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Bármit is eszel reggel, fehérje máskor is kellene és a joghurtban elég kevés van, ha nem rengeteget eszel belőle. Pusztán növényből képesek egyesek akár testépíteni, de ahhoz nagy tudás kell, Te pedig, úgy tűnik, inkább puffasztott rizzsel akarsz jóllakni, nem gondosan összeválogatott fehérjetartalmú zöldségekkel.


Ez úgy látszik, a vesszőparipám lett, de miért nem eszel pl. tojást?

2013. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy hízlal... tehát ebédre ehetek pl hagymás tojást? nem nagyon értek a diétákhoz eddig sosem volt rá szükségem mindig 46 48 kiló körül mozogtam, és nem zörögtek a csontjaim csak szálkás voltam. Most 24éves vagyok 165 centi és 54 kiló
2013. febr. 27. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó, ezeket a kamaszkori soványságokat hagyjuk, meséljünk itt most ismerősökről, akik 40 kilósak voltak a huszas éveikben és 120 kilósak lettek 35 évesen ?


A szervezet változik, érdemes lépést tartani vele. Nem lesz mindig minden olyan, amilyen volt 5-10 évvel ezelőtt.


Ez testsúlynál különösebben igaz, hiszen az életstílus folyamatos változása, a test korbeli előrehaladása és számos más tényezők bármikor megváltoztathatják az addig természetesnek vélt állapotot.


Elárulom neked, a puffasztott rizs meg a joghurtkáid szinte semmik ahhoz a szemétkajatárhoz képest, amely létezik manapság, tehát az, hogy te ezek mellett 40 kilós voltál az nem nagy cucc, van elég ugyancsak 40-50 kiló között mozgó személy, akik naponta bevágnak 3 sajtburgert, sült burgonyát, üdítőt és minden más vackot.


Csakhogy ami adott időben működik, az már nem garantált a következő pillanatban.

A tested szempontjából te már nem vagy egy kamasz, az anyagcseréd már nem őröl fel minden felesleges kalóriát, ezért én a te helyedbe csak olyasmit raknék a számba, ami megéri.


Függetlenül attól, hogy 6-8 kilóról van szó vagy épp 2-3 kilóról, idővel megfogod te is tapasztalni, hogy kincset ér, ha lehetőleg olyasmit eszel, ami jó az egész szervezetedre nézve, és figyelmen kívül hagyod az Activia " szeresd pocakot ! " reklámját, mely szerint a finom cukrozott joghurtok boldoggá teszik a hasadat- el kell kezdeni tájékozódni azt illetően, hogy melyek azok az ételek, amelyekre valójában szükségünk van.

Adok egy tippet: tojás, hús, hal, zöldség, gyümölcs - ezek az alapok és ezek nélkül nem kellene élni, viszont ezeken kívül BÁRMIT el lehet hagyni, mert csak felesleges.


A puffasztott rizs nem telít, hanem puffaszt, ettől néhány óráig úgy érzed magad, mint egy lufi, és örülsz, hogy legalább nem kell egyél, ami baromság, mert a testedet ha jól táplálod, akkor úgyis telítődik, nem kell feleslegesen puffasztani. Ezenkívül a pufirizs nem tartalmaz semmilyen értékes tápanyagot, na ez a fő gond.


A joghurtokkal annyi, hogy jól meg kell őket válogatni. Tényleg egészségesnek tűnnek és azok is lehetnek, de a hozzáadott cukor, amit belé öntenek, erősen kerülendő.


A tojástól pedig nem hízol, ez a legnagyobb hülyeség, amit hallhattál. Rengeteg tápanyagi értéke van és a benne levő fehérje ( + a húsokban/ halakban levő fehérje ) fogja megvédeni az izmaidat, hogy a fogyás alatt ne azokat veszítsd el, hanem a zsír menjen le rólad.

2013. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

joghurtból csak natúrra gondoltam az oké nem?

Hal, hús... ezeket milyen formában lehet fogyasztani?

gondolom a rántott halrudacska iglo papától felejtős.

Am, köszi a tippeket ;) kortól függetlenül a 48-49 kiló lenne az ideális, mert kb 2 éve is annyi voltam és nagyon jól éreztem úgy magam. Csak mivel grafikus vagyok egész nap ülök :S csak este van időm sportolni és azt is mellőztem.

2 éve még rendszeresen lovagoltam és koriztam.


most bringa+torna sajna csak ezekre van időm.

Vki tud mondani egy normális diétás étrendet?

és a fent említett 2 hónap alatt vajon megvalósítható-e a tervem?

2013. febr. 27. 23:08
 7/9 anonim ***** válasza:

A natúr joghurt oké. Az iglo halrudacskák felejtősek, ezt eltaláltad.


Amúgy étrend:

- Reggelire rántotta volna a legmegfelelőbb, na persze a lényeg a tojáson van, tehát a készítési mód lehet többféle ( főtt tojás, tükörtojás, kreativitás ), emellé pedig savanyúság

- Déltájban erősen ajánlott lenne valami hús vagy hal, zöldségkörettel és salátával

- A joghurt mehet étkezések közé és gyümölcsök is mehetnek ilyenkor ( nem feltétlenül a joghurttal együtt )

- A vacsora ugyanazokból kellene álljon, mint az ebéd nagyjából, viszont a legtöbben ezt úgyse tartják be, úgyhogy...ennyi.


Igen, megvalósítható lenne az a 6-8 kiló 2 hónap alatt, de akkor legalább nagyjából be kell tartanod a fent írtakat.

2013. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Naa szuper! Vacsorára azért nem jó bekajálni csak, hogy éppen aludni tudjak, és ne arra gondoljak, hogy korog a gyomrom. Cukor gondolom szintén nem ajánlott. Kenyérfélék sem.
2013. febr. 27. 23:39
 9/9 anonim ***** válasza:
" Cukor gondolom szintén nem ajánlott. Kenyérfélék sem. " - Ez így van. Minden ami nem zöldség, hús, tojás, natúr joghurt, hal vagy gyümölcs- kukába. Úgyis oda valóak.
2013. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!