Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Krumplit tényleg ehetek...

Krumplit tényleg ehetek fogyókúra alatt? (vízben főtt, hagymás krumpli) Tegnap a doktornő ezt ajánlotta hogy vacsorának ilysmit egyek ha fogyni akarok, ezen meglepődtem, hiszen mindenhol azt mondják hogy a krumpli hízlal, akkor most mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 11:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

1. miért jobb a rizs?

2. miért rizs vagy krumpli?


MINEK? Mert nem teljesen elfogadott, hogy a sok keményítő bevitel anyagcsere problémákat okoz, elhízást, inzulin rezisztenciát, szív-érrendszeri betegségeket?

Tehát elvben megéri kockáztatni, mert finom?

2013. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

a rizs tisztább szénhidrátforrás, könnyebben emészthető.


nem kell mindenki fejét leharapni, mert nem eszik paleo diéta szerint. a vegákat is kioktatod?

2013. márc. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

Én még Téged sem oktattalak ki, csak megkérdeztem valamit. Ezt figyeld :D


Nem, a rizs (keményítő) nem emészthető könnyebben mint a burgonya (KEMÉNYÍTŐŐŐ), csak jóval kevésbé károsítja a bélfalunkat (mint a burgonya lektinjeit). Hát ez van.

2013. márc. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
leharapni.. szóval nem haraptam le senkit. Csúnya én, ha így érződött valaha is.
2013. márc. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
49%
A paleo táplálkozás nem normális... Nem kell sokat gondolkodni, hogy rájöjj. Az ősember azért táplálkozott úgy, mert egyszerűen nem volt más. Ezt már észre kellene venni. A paleo csak egy újabb üzlet, aminek sokan bedőlnek, vicc. A krumpli így elkészítve egyáltalán nem hízlal, ha utánanézel a mediterrán diétában is megengedett, nyílván nem mint sültkrumpli. Zsírszegény tejtermékekkel is próbálkozhatsz, a tejtermék elengedhetetlen a fennmaradáshoz a vitaminok, ásványi anyagok, kalcium, magnézium stb. miatt. Persze a zsírosabb változatok már nem annyira jók. Remélem tudtam Neked segíteni picit! Sok sikert a fogyáshoz! :)
2013. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
100%

Taplalkozasharcmuvesz, te hol zsákoltad be ezt a hatalmas mennyiségű tudást a paleóról? Nem azt akarom mondani, hogy nincs szemernyi igazság sem abban, hogy a hús és a zöldség/gyümölcs egészséges, inkább arra célzok, hogy nem biztos, hogy minden olyan fekete/fehér mint amilyennek hangoztatod. Egy vesebetegnek pl reklámozhatod, hogy a husi egészséges, nem biztos, hogy jót fog tenni neki.


Szinte minden étrenddel kapcsolatos kérdésnél megjelensz (irigylem, hogy ennyi időd van) hirdetni, hogy a gabona és a tej az "ördögtől való" és minden modern betegség ezen sátáni eledelekből ered. Általában szépen le is szólod azokat akik nem értenek egyet veled (igyál tejet rákos leszel, stb.) Attól, hogy TE hiszel a Paleolit táplálkozásban rejlő csodákban és szereted az ősemberkaját még nem kell úgy viselkedni mint egy kőkorszaki szaki. ;)


Táplálkozást illetően nagyjából egy véleményen vagyok a cikk írójával:

[link]

2013. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#15: Akár növényekből mindent be lehet vinni, amit kell (nem mondom, hogy nem kell hozzá tudás és odafigyelés, mert kell), egyetlen lehetséges kivétel a B12, amiről megoszlanak a vélemények a mai túlvegyszerezett világban, ahol már nincs meg a növényekben, mint régen, de az egészséges bélflóra speciel termeli.

A tejről én inkább azt olvastam elég sok helyen, hogy kivonja a kalciumot a csontokból, a benne levő kalcium nem szívódik fel jól, de az állati fehérjék emésztése kalciumot igényel... Akárhogyan is van, a felnőttek igen nagy része nem tudja megemészteni a tejet, rosszul lesznek tőle. Én csak nem érzem kellemesen magam, de minek is innék tejet? Ha még nem nézted meg a mák kalciumtartalmát, akkor ideje. De más magokban is szépen vannak ásványi anyagok.

Tudom, hogy ezt tanították mindannyiónknak, de közel sem kell minden táplálékcsoportot enni az egészséghez...

2013. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

taplalkozasharcmuves:


igen, agresszív módon beszólsz mindenkinek, nem kell álszenteskedni.


egyébiránt újabban a nyersvegán, vegán étkezést részesítik előnyben a tudósok (nem szendi gábor istenség sajnos, úgyhogy nem fogod elhinni), több rákos gyógyulás is ennek tudható be. abban az étrendben meg szerintem elég kevés a hús, úgyhogy talán majd 20 év múlva eldöntheted betegen, hogy kinek volt igaza.

2013. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#18: A nyersvegán majdnem paleo, s megvannak a nagy előnyei, a vegánnal az a baj, hogy csak ha vegán valaki, attól még lazán élhet gabonán és szóján és tönkreteheti az emésztését. Ésszel csinálva persze jó, ahogy a paleo is és metszetük, a vegán paleo is (ami szerintem igen gyakran paleo nyersvegánt jelent). Ész az minden esetben kell, de a paleónál néhány buktató ki van küszöbölve (intenzív gabonaevés, amit sokan alkalmaznak, feldolgozott ételek, amit pl. rengeteg vegán boldogan eszik). A sok hús valószínűleg egy rossz pont, főleg, ha ugye ipari, hormonokkal és gyógyszerekkel, miegymással ellátott, egy szinten túl pedig valószínűleg szintén nem előnyös, de ebbe sosem merültem bele, mert mindig is sokkal jobban szerettem a növényeket a húsoknál és nagyon régen nagyon közel állok a vegasághoz.
2013. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Valaki itt hivatkozott a mediterrán diéta és a krumpli kapcsolatára. Óriási tévedés. Mediterrán országokban szinte alig eszik a burgonyát. Esznek viszont tetemes mennyiségű zöldséget,salátát a húsokhoz.
2013. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!