Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bevállhat? Tudnátok olyan...

Bevállhat? Tudnátok olyan diétákat írni amelyek bevállnak?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a joghurt diétáról? Tudnátok diétákat ajánlani amik hatásosak? Mozgás mellett

2013. ápr. 8. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
kalóriaszámlálás a leghatásossabb és mivel akármit ehetsz nem is kínzás :D
2013. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt hogy kéne nézni? Még sosem csináltam ilyen kalóriaszámlálósat
2013. ápr. 8. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Legalább annyira racionális mint a joghurt diétád. A joghurt emberi fogyasztásra alkalmatlan anyag, elképzelhetjük akkor mennyire lehet jó a kalóriaszámlálás.


A kalóriaszámlálás elméleti alapja (ebből indul ki a modern dietetika) az energiamérleg. A megevett kalória mennyiség ha több mint amennyit a szervezetünk elhasznál akkor hízás történik, ha kevesebb akkor fogyás.. Tehát kevesebbet kell enni, és akkor lehet fogyni.


Az egész a levegőben lógó, tudományosan hiányos, erőltetett ötlet.


Ha nem megfelelő élelmiszerekből korlátozott mennyiséget eszik valaki, fogyni lehet hogy tud vele, de majd megnézheti az eredményt is. Enni nem azért kell, mert elhízhatunk tőle. Étkezéssel fontos tápanyagokhoz jutunk. Az emberek eleve rosszul esznek, elhíznak tőle.. ha ugyan ezekből az ételekből még keveset is esznek (csökkentett kalória bevitel) akkor valóban komoly tápanyaghiány fordulhat elő. Persze ez nem halálos, de miért kellene kínozni magunkat, így is elég nehéz, van 1000 probléma az életben, nem?


Egye meg az ember a zöldségét, és lakjon jól húsokkal, aki szereti az zsírosan, aki kevésbé az úgy. Nem nehéz, mindig is ilyen elvek alapján evett az ember.


Aztán egy ideje elkezdtünk liszteket enni, cukrot, tejet, jött egy kis elhízás hullám, na bumm senkit sem kényszerítenek rá, hogy eltérjen a természetes étrendjétől és müzliket, liszteket egyen.


Nem diéta kell, hanem minőségi zöldség és húsfélék, tojás, hal, gyümölcsök.

2013. ápr. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Számold a kalóriákat, amit megeszel. Nézd meg a www.kaloriabazis.hu oldalát, ott megvan minden, ami kellhet!
2013. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a kalóriaszámlálás vált be. 12 kg-ot fogytam fél év alatt, ebből 5 kg jött vissza szintén fél év alatt. Most kezdem újra. Nekem nagyon tetszik, mert feketén-fehéren kontroll alatt tudom tartani a kalóriákat. És persze nem Milka csokiból fedezem az 1500-at, de eszem szénhidrátot is teljes kiőrlésű kenyér, tejtermékek, zöldség, gyümölcs formájában. Persze ettem néha csokit is, sütit is, mondjuk 2 hetente 1x. Így a szervezeted megkap minden hasznos tápanyagot, szóval én kiválónak tartom. A Kcalendar program (töltsd le) pedig nagyon megkönnyítette a dolgom.
2013. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* a milka csokiban, a teljes őrlésű gabonákban és a tejtermékekben nincsen olyan hasznos tápanyag, amit ne lehetne húsokból és zöldségekből fedezni.
2013. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. ápr. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!