Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet fogyizni kevés...

Hogy lehet fogyizni kevés pénzből? Melyik üzletláncban veszítek olcsón a csirkemellt? Ill. mivel tudnám helyettesíteni, ami olcsó hús? A hal milyen árban van?

Figyelt kérdés

Na, az alaphelyzet az, hogy Pesten tanulok. 1 oda-vissza út 6000 forint (igaz akkor a kaján spórolok, mert akkor otthonról tudok valamennyi kaját felhozni Pestre) de sokszor nem megyek haza, így ekkor kajára kell költenem + használati cuccok. 30.000-ret fizetek havonta a koliért + bkv bérlet + tankönyvek meg 1-2 buli ha belefér. Melózom, csak most már kezdődik a zh-áradat és lassan a vizsgák is, tényleg nem nagyon lesz időm melózni...


A bajom az, hogy 1 kg csirkemell is 1600 ft körül mozog (ha akciós akkor mittomén, 1300 ft.)

A boltokban eddig még nem néztem, lenne-e más lehetőségem... kalóriában nem akarok sokkal többet bevinni (pl. nem ennék sertéshúst... meg alapból nem ettem kiskoromban sem sertéshúst vagy marhát nagyon utáltam, inkább fehér húst szerettem kisgyerekként, tiniként is) Tehát hiába olcsóbb a disznó, nem eszem meg.


Kalóriában nem akarok többet bevinni pl. nem szívesen ennék csirkefelsőcombot, ami jóval több kcal mint a sima csirkemell.

Az ilyen belsőségeket (máj, zúza, csirkeszív) nem szeretem.


Mivel lehetne helyettesíteni a csirkemellet? (tehát ami kb. annyi kcal) a neten nézegettem, a hal nem hangzik rosszul. Szerintetek?


Meg hol vásároltok olcsón húst (csirkemell vagy hal)? Hozzám legközelebb Lidl van, meg ma Tescoban vettem csmellet de árban ugyanannyi (1 kg 1600 forint mind a két helyen)...


vagy mit tudtok még ajánlani? A pulykamell még drágább... más fehér hús meg csak a hal van.


Mit ajánlanátok?


2013. máj. 4. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jah, több lehetséges út is van.
2013. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#9: Igen, bennem is felmerült, nem akar-e nagyon sok fehérjét bevinni, ami elég népszerű gondolat, de nem szükséges és fogyni is lehet rengeteg fehérje nélkül, bár biztos van, akinek könnyebb vele.


Egyébként, kérdező, miért baj, ha több kalóriát viszel be a húsból? Eszel valami másból kevesebbet, vagy valami. Zsírt úgyis enned kell, a testnek szüksége van rá. Tudom, hogy népszerű a közel 100%-os fehérjetartalmú hús fogyasztása, de az ilyen hús nem oly gyakori, mint a zsírt is tartalmazó, meg kell fizetni. De egy sima fogyókúra nem kifejezetten igényli.

2013. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

10.

"A csirkecombon meg lehet enni a bőrt, a húst, a porcot és még a csontok végeit is... "


A bőr a porc és a csontok végei tényleg nagyszerű fehérjeforrások. A bőr gyakorlatilag majdnem 100%-ban zsír,a maradék pedig a kutyának való,nem diétába,sőt még tömegnövelő étrendbe se raknám bele.


,,(sztem lehet venni filézettet is, ezen ne múljon)"

Aminek az ára a csirkemellével vetekszik,cserébe kapsz ingyen pár gramm fölösleges telített zsírt.


,,Kolbász szemét,hol élsz te"

A kolbász igenis szemétkaja,mert mindenféle szart beledarálnak főleg ha bolti,arról nem is beszélve,hogy megállapíthatatlan a zsírtartalma.


,,akkor inkább magyarázd meg miért vagyok szálkás és van kockahasam"


Tudod,létezik egy olyan dolog,hogy: Genetika.

Van aki attól is hízik,ha ránéz egy sütire,van aki fél torta után még be kell vernie egy egész csirkét,hogy valamennyit feljebb menjen a súlya.


Összefoglalva.: Nem lehet helyettesíteni a csirkemellet,esetleg kiegészítőkkel tudod "olcsóbbá tenni".

Ezt a cikket még érdemes lesz elolvasnod.:

[link]

2013. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13: Nem írta, hogy fehérje lenne a bőr, csak azt fejtette ki, hogy nem használhatatlan sz@r. Ez persze nézőpont kérdése, mert neked láthatóan az (én pedig nem eszem ilyesmit, de kismillió dolgot tartok rosszabbnak).

Bolti kolbász nekem se kéne, de egy jóféle házit nem utasítanék vissza. Tény, hogy nem tudom megállapítani a zsírtartalmát, de nem is kell. Nem muszáj fehérjegrammokat számolni az egészséges élethez és a fogyáshoz, illetve az általad preferált magas szinten belefér egy kis bizonytalansági tényező is, így is marad elég. Oké, aki szeret számolgatni, annak nem való. Másnak azért alkalmas lehet.

2013. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem muszáj számolni,csak erősen ajánlott.

Mint ahogy a comb bőrt is nyugodtan meg lehet enni diéta alatt,aztán pedig pár hét után kezdődhet a siránkozás amiért nem tud lefogyni.

Ugyan ez a helyzet a kolbásszal is.Nem-diétába-való. Kész.

2013. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Csirkemell 100g-ja: 112kcal, 25g fehérje, 1g szénhidrát, 1g zsír.


Crikecomb 100g-ja: 136kcal, 21g fehérje, 1g szénhidrát, 5g zsír.


Én úgy oldom meg mikor nem vagyok annyira eleresztve pénzzel, hogy csirke felső combot kifilézek, kettesével lefagyasztom, vagy egészben vagy felcsíkozva. 6-700 ft kilója, van amikor akciósabb. Annyival jelentősen nem rosszabb, hogy ne férjen bele egy diétás étrendbe, attól a pár extra kalóriától nem kell megijedni, picit kell csak megszorítani máshol, zsír meg amúgy is kell.


Amúgy, kértél egyéb ötleteket is fehérjepótlásra. Vagy veszel port, amitől nem kell megijedni, bár nem tudom a te esetedben anyagilag mennyire megoldható, nem túl drágán, mikor van akcióban, lehet Biotechesekhez hozzájutni.

Vagy a másik a sovány túró, vagy cottage cheese, Lidlben, Aldiban, Pennyben lehet venni. Akár simán, vagy fehérjeporral édességként, vagy kis fűszerrel körözöttként eheted. 200 ft körül van és jelentősen meglöki a fehérjebeviteled, nyilván nem egy csirkemell, de áthidalónak jó. Meg kicsit változatosabbá is teheti az étrendet, mivel többféleképp eheted.

2013. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

auchanba most 1199 a filézett csmell

tescoba a csontos most 999ft spárba 1099


tojás, túró-ez most az auchanba 299-450g, sőt én ma ezt 149ft-ért vettem, mert holnap lejár:)

2013. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!