Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát v zsír többlet...

Szénhidrát v zsír többlet bevitel során biztosabb a hízás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szerintem ez 3 dologtól függ elsősorban

1. mivel párosítod

például a nagyon zsíros, olaj húsokhoz fogyasztott brokkoli meg mindenféle zöldségek optimalizálják a zsír felszívódását..

2. mikor eszed

ezt mindenki tudja, és szerintem tök alap, hogy nem mindegy mit mikor fogyasztasz. no azért azt se felejtsük el, hogy nem mindegy milyen zsírról beszélünk.. olívaolajosat ehetünk este is zöldséggel, de pl a transzzsíros, növényi olajos dolgokkal nem biztos, hogy olyan jól járunk. sőt. minőség azért nem mindegy, mert szarból több méreganyagot raktározunk, ami ha esetleg hízást nem is, de sok bajt okozhat

3. milyen típusú az anyagcseréd

van akire a szénhidrát, van akire a zsírbevitel van nagyobb hatással, ezt ki kell tapasztalni. ma már vannak szuper vizsgálatok is, amik segíthetnek ezt eldönteni. ide tartoznak az alkati kérdések


Szóval azért elég sok mindenen múlik! Nem hinném, hogy ezt a kérdést itt bárki egyértelműen eldönti neked :)

2013. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Persze, itt állati zsírokról van szó, nem a margarinról és társairól. Az időbeosztás is érdekes, hiszen az anyagcserénk ugyanúgy működik éjszaka is, mi változik? Az éhesen lefekvés csak a pajzsmirigyünket készteti gyengébb működésre, sport után az izomregeneráció éjszaka intenzívebb és tápanyag nélkül az sem működik.

Magát a táplálék minőségét kell helyesen megválasztani, és akkor nincs probléma sem a mennyiséggel, sem az időponttal.

A hízás már alkati kérdés, ki mitől mennyire tud hízni, de ez a ch függőséggel nem függ össze, vékony ember is lehet cukorbeteg.

2013. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tévedés. Különböző napszakokban máshogy működik az anyagcsere, más folyamatokra áll rá. Olvassatok alap kínai dolgokat, akik már évezredek óta tisztában vannak ezekkel.


A szénhidrát okoz egyébként biztosabb hízást. Amit írtam, hogy 3 dologtól függ, az természetesen egy része a dolognak.

Például Dr. Hummel ezt írja:

" a gyorsan felszívódó finomított szénhidrátokat, a cukor, a hántolt gabonákból készült liszt, a hántolt rizs, a hámozott főtt burgonya, mind hirtelen vércukorszint-emelkedést okoz. A folyamatos magas vércukor és inzulinszint elhízáshoz, az elhízás magas vérnyomáshoz vezet, megemelkedik a vérben a zsírok szintje is.


Mi emeli meg a vérben a zsírok szintjét? A szénhidrát! (Nem a zsír!)


A zsírszövet különféle gyulladást okozó hormonokat bocsát ki. A szervezetben gyulladási gócok alakulnak ki. Mindezek a folyamatok fokozott érelmeszesedést indítanak be. Ezt az összetett folyamatot szokták metabolikus szindrómának nevezni. Így okoz a tartósan fogyasztott, gyorsan felszívódó szénhidrát szívbetegséget, majd szívhalált.


Meg van a bűnös!


A finomított szénhidrátokban tehát megtaláltuk azt a táplálékot, amelynek a fogyasztása rohamosan megnőtt az utóbbi évtizedekben, és amelyek ugyanakkor magyarázatot adnak az ebben az időben megemelkedett szívhalálok számával. Mi vezetett erre a hírtelen változásra? A zsírtól való félelem. Egy fogyni vágyó túlsúlyos bárhol elolvas manapság egy ajánlást az egészséges étrendre vonatkozólag, mindenhol azt olvashatja, hogy tartózkodjunk a zsírtól, akkor egészségesek leszünk. Sovány húsokat ajánlanak, főtt rizst és burgonyát. A tésztával sincs semmi bajuk. Ellenben mindenhol, az szerepel, hogy növényi olajokat használhatunk minden mennyiségben a zsírok helyett, mert az szintén egészséges. Nézzük meg, hogy ez jó ajánlás-e? A többszörösen telítetlen zsírok, vagyis az étolajok és margarinok aránya az amerikaiak étrendjében már a hatvanas évektől felülmúlta az állati zsírokét.


Egy másik bűnös: a növényi olajok. Ezt is a zsírok helyett ajánlják!"

stbstbstb

2013. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kínai-keleti kultúra ilyen tekintetben hidegen hagy, semmilyen tudományos tényen alapuló állításuk nincs. Mozgás után az izmok éjszaka kezdenek regenerálódni, ilyenkor szükség van tápanyagra, így a 6 után ne együnk elmélet egyből megbukott. Ne a mikor együnk, meg mennyit együnk legyen az elsődleges, hanem az, hogy mit együnk, és ebben szerencsére egyet értünk. Ne menjünk bele a kultúrális különbségegbe, vallásba, hitbe, én a szeretet és a pénz erejében hiszek csak:D

A növényi zsírok nem jók az embernek, elleben olcsóak.

2013. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!