Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom mit egyek!?

Íjász76 kérdése:

Nem tudom mit egyek!?

Figyelt kérdés
Próbálok úgy étkezni, hogy ne legyen sok és egészséges legyen, de nem tudok minden napra pontos étrendet. 14 éves fiú vagyok, az elmúlt 1 hónapban 4 kg-t híztam, úgy hogy próbáltam keveset enni (most vagyok 86). Valaki segítene összeállítani egy étrendet? (lehetőleg ne nap/2000Ft-set) Egyéb dolgok: minden másnap futok 30-40 percet, az intenzitást akarom növelni. Később intervallumot fogok csinálni, jövő héten (15-20ig) edzőtáborba megyek ahol főleg úszás lesz. Ott nem én választom az étrendet, egy menzán leszünk, de utána szeretnék fogyni...

2013. júl. 10. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az okosok azt mondják, az az egészséges, ha naponta minimum 3x, de inkább 5x étkezünk és keveset.

Van aki előnyösebbnek tartja,ha a kenyérfélét (szénhidrát szükségletet) a reggelivel eszed meg, ettől lesz a napközbeni ténykedéshez erőd. A két uzsonna legyen gyümölcs, joghurt, hasonló.

Ebédnél már ha lehet, hagyd el a kenyér- és tésztaféléket, inkább csak a húsok és párolt zöldségek. Persze ha teheted, és vacsira már csak valami könnyűt.


Mások másként mondják, de ha az edzőtáborban megfigyeled, mikor-milyen fajta kajákat kaptok (akár fel is irkálhatod), szóval az biztos, hogy ott előre megállapított, és szakember által összeállított kaják lesznek. Még az is meglehet, hogy ott elkezdel fogyni. Figyelj oda, mikor, milyen kajákat adnak!

2013. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Főleg a szénhidrát érdekes, jó, ha az inkább csak zöldségből és gyümölcsből van. Persze mivel energiára szükséged van és azt elég nehéz fehérjéből fedezni (s az állítólag nem is megy a testnek, bevallom, sosem koncentráltam erre, mivel én nem tudok sok fehérjét bevinni, engem nem érint a dolog), logikus, hogy a zsírbevitelnek kell nőnie :) De nem állítom, hogy ez az egyetlen jó módszer vagy hogy ez mindenkinek jó. Alapvető, hogy úgy étkezz, ahogyan képes vagy, ami passzol a tested igényeihez és az ízlésedhez, kényszeríteni magad nem jó. Ugyanez a gyakoriságra, nyilván nem kell magadba tömnöd valamit napi 5-ször, ha nem vagy éhes.
2013. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 10. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:

800 - 1000 forint 1 kg darált hús.

Ez bőven elég, süsd meg és egyél hozzá zöldségeket (ne krumplit). Ez az étrend.

2013. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!