Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van egy nagyon jó barátnőm,...

Van egy nagyon jó barátnőm, két év alatt 20 kg-ot hízott, de sajnos nem tud lefogyni. Nem tudnátok vlmi módszert ajánlani neki?

Figyelt kérdés
Ő 23 éves, és mióta befejezte a sulit csak hízik. Sajnos, nincs ideje és pénze sem elmenni sportolni. Minimálbérért dolgozik, albérletben él, panellakásban.. Napi 8 órát dolgozik, utána főz, takarít, és eltelt a nap. Nincsenek falási rohama, eszik reggel, ebédszünetben és ha hazaért. Nem sokat féladagokat. Már majd fél éve fogyózik, de egy grammot se sikerült fogynia, inkább hízott. Mit tehetne? Annyira boldogtalan így, már már kezd depresszióba esni. Szeretnék neki segíteni. Mit tanácsoltok?
2008. jún. 25. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
nemcsak a mennyiség, a minőség is számít.nem mindegy h.pizzát,csokit,meg tésztát eszik-e(akár keveset is) v.valami mást.én a helyében elmennék egy dietetikushoz.de ha tényleg nem az evéssel vannak gondjai,akkor mégiscsak a mozgás a megoldás,ha más nem hétvégén,fél óra heti 2x,3x már segíthet..erre kell h.legyen ideje.ha ez se működik akkor lehet h.más eg.ügyi problémái vannak,(pl.hormonális) keressen fel egy dokit aki alapos kivizsgálásra küldi.
2008. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egészségesen étkezik. De semmi eredménye.
2008. jún. 25. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, mennyi az a nem sokat eszem?

9 kilóval ezelött én is azt gondoltam nem eszem sokat és semmire sincs időm...depi a súlyom miatt, rossz közérzet, napi 10 óra meló + utazás....háztartás...ismerős. Sokáig azt is gondoltam esetleg hormonzavarom van....

Az első és nagyon fontos lépés, a viz.

Amennyit a pisiszünet megenged a munkahelyén és az út amit hazáig meg kell tennie. - ha van rá lehetősége, gyalog....

Semmiféle cukros, buborékos, "természetes" dobozos üditő!!!!!!!!!!!!!!

A viz elkezdi kimosni a szervezetébol a káros anyagokat amire rásegithet zöld teával amit lehet izesiteni mézzel vagy cukorral csakhogy ne érezze a szúros izét a teának ne úgy hogy ragadjon tőle össze a szája....:o)

A kaja minősége is számit.

Vacsira 2 karéj zsiroskenyér helyett benyomhat egy fejessalatát parmesan sajttal és valamilyen sonkával vagy főtt tojással...egy fejes saláta nem kevés...elég 2-3 kajálásra is - legalábbis nekem...már....

Reggelire a müzliféléket amik ugye veszett egészségesek el lehet felejteni...csupa kalória az egész egy igazi hizókúra!!!! Érdemes megkockáztatni a zabpelyhet, ami csupa rost, tehát tisztitja a beleket besegit a viznek....minnél rostosabban eszik, annál jobb. A gondolom lassú emesztése kicsi turbót kap..nekem is volt ezzel bajom.

Nagyon fontos a porció.

A fogyokúra mint olyan egy szar dolog. Én már irtam, de mindig halálra lepontoztak.

A fogyókúra végét mindig alig várjuk és ungyanúgy visszajön télre minden vagy még több...

Életmód és gondolkodás a kajával kapcsolatban kell, hogy változzon.

Ez nem konnyű éppen ezért nem megy egyik napról a másikra.

En február 14,-én keydtem el..9 kilónál tartok és sajnos meg van..de már alakulgatok, közel a versenysúlyomhoz és a méretemhez a suly ugyanis egy relativ dolog...a centiméterek ugyanis sokszor többet elárulnak, ha sportol is.

Nagyszerű barát vagy, hogy segitessz neki és nem hagyod magára!!!!

Leznek akik azt tanacsolják, hogy a cukrot felejtse el...én azt mondom, cukorra szüksége van a szervezetnek DE nem egy Sport szeletről van szó!!!!...és csak módjával, hiszen sok kaja tele van vele és a sóval is ugyanez a helyzet - megköti a vizet.

A drasztikus hirtelen változást kerüljétek - ez alatt a durva megvonásokat értem.

Hogy a bőre szép maradjon, heti fél kg fogyástökéletes. A két év alatt felszedett súlyt ugyanis egy éjszaka alatt vagy 90 nap alatt nem tanácsos leadni.

Mindez a saját tapasztalatom.

2 diétát probáltam már ki. mindkettő után csak dagadtabb lettem.

Életmód változás, garantált siker.

2008. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg sokat segítettél.
2008. jún. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!