Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 éves fiú vagyok! Szerintete...

16 éves fiú vagyok! Szerintetek hogyan tudnák fogyni egy kicsit? Sajnos az iskola miatt nem jut időm edzésekre és ilyesmikre (Hajnali5-kor kelek és este 6fele érek haza) épp emiatt étel receptek érdekelnének, leginkább valamilyen szendvicsek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 21:12
 1/7 anonim válasza:

Fiúnak minek fogyni? Ha lány lennél, megérteném. A média (tv, rádió, internet) reklámozza, hogy fogyjál le, de ennek az igazi oka az, hogy rád sózza a 10 ezreket érő fogyasztási szereit. Hogy azok milyen alkotórészből állnak össze, azt aztán senki sem tudja.


Nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenki sovány. Amúgy, ha mégis fogyni akarsz, ott a szombat, vasárnap.

2013. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Péntek-szombat-vasárnap van időd edzeni, és még két napot válassz ki, nincsenek kifogások, csak 30 percet.Nekem pedig nagyon bevált a sok zöldség.Eddig 2 hónap alatt 6 kilót fogytam.Nem várok el csodákat, viszont 3 hónap alatt 10 kilót tűztem ki magamnak célként.Már most vagyok kövér, de még mindig szeretnék egy kicsit fogyni.Én is 16 éves vagyok, mikor megkezdődik az iskola én is későn fogok hazaérni, de akkor is fogok edzeni napi 30 percet legalább! Az étrendekből véglegesen zárd ki a sültkrumplit, chipset, szalámit, és bő olajban sült ételeket.Csokit nagyon keveset, de szabad!De olyant például ne csinálj, hogy egyből bevágsz egy egész tábla milkát.Fogyassz zöldségek mellé fehérjedús húsokat, leveseket, zöld teát, yoghurtot, gyümölcsöket nem túl nagy mennyiségben.A legjobb az lenne, ha otthon kizárnád a kenyeret is.Az iskola miatt tudom, hogy muszáj szendvicset enned, amiben legyen valamilyen zöldség, és lehetőleg szalámi helyett sonka, az egészségesebb, valamint sajt is.De ne egyél ha lehet 2 szendvicsnél többet, ha éhes vagy, inkább almát vagy valami mást pakolj a szendvicsek mellé.Szerintem, nem szendvicsekkel nem kéne próbálkoznod fogyni - mivel a kenyér hízlal, egy szeletben 100-150 kalória van.Próbáld ki azokat az ételeket, amiket felsoroltam, és vigyél be napi 3 liter vizet - legalább.A víz is segít! Sok szerencsét, hajrá!
2013. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

*már most sem vagyok kövér

*nem szendvicsekkel kéne próbálkoznod

Bocs az elírásokért, közben TV-zek. :)

2013. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tudnék
2013. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes ember lehetsz, annyit vagy távol otthonról mint egy dolgozó ember, pedig csak 16 vagy, ráadásul már receptek is érdekelnek, pedig ez (gondolom) nem gyakori a korosztályodnál.

Az fontos lenne pl hogy elhagyd a finomított dolgokat, pl a fehérlisztet. De az is sokat tud segíteni ha valaki nagyobb étkezés előtt gyümölcsöt eszik, vagy sok folyadékot vesz magához. Ilyen étkezés után viszont fél óráig semmiképp sem érdemes inni vagy gyümölcsöt enni mert lassítja az emésztést. De ezt nem fontos szigorúan venned, kivételek beleférnek, ráadásul a stressz többet árt.

A tévhittel ellentétben, nem baj ha a reggeli kimarad, nem kell úgy enni mint egy királynak, ha nem kívánod. Ha meg kívánod akkor a kásák a legjobbak. A Rapunzel nevű cégnek vannak ilyen előre elkészített dolgai, a legjobb minőségből. Én nem vagyok édesszájú de egy gyömbéres mézes zabkása még nekem is bejött. (A gyömbér amúgy az emésztést segíti)

A lényeg hogy ne éhezz, hanem nyugodtan egyél, de nem mindegy hogy mit. Húsok közül a nyúlhús jó (csirke, hal is), akár zúzapörkölt is jó lehet, de nekem a kedvencem a borsópörkölt. Kókuszolajat használok (Barco), lisztek közül meg köles vagy zab vagy hajdina stb lisztet, szóval a lényeg hogy nem finomítottat. Babos lencsés ételek is jók, ha ilyen alapanyagokkal vannak.

Minél több nyerset próbálj, ez a szendvics dolog tényleg érdekes, belém pl azt nevelték hogy csak szendvicset érdemes elvinni, mert az praktikus meg blabla, de szerencsére már nem hallgatok ere, nézd meg pl a japánokat, nekik külön tálkájuk van erre amibe lehet mindent tenni (bento a neve), szendvicset szinte soha nem visznek. A kenyeret amúgy is érdemes kerülni ha valaki fogyni akar!

2013. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!És nem mondanám magamat "érdekesnek":D

Vidéki diák vagyok és Pestre járok be,sok más diákal együtt,csak az utazás másfél óra,bár volt már olyan hogy 3 óra alatt értünk be :D

2013. aug. 27. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Akk jarj bicoval
2022. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!