Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Suli mellett mégis hogy mozogjak?

Suli mellett mégis hogy mozogjak?

Figyelt kérdés

4 éve heti 3x 40 percet szobabicikliztem. Most viszont heti 2-3x fél 5-re érek haza. Utána még eszek, stb, 5-re megvagyok.

A többi napokon fél 4-re érek haza, 4-től vagyok használható, azokon a napokon még oké..

Pénteken már hulla vagyok, csak aludnék..

Szombat-vasárnap kilőve, mert a barátommal vagyok, és akkor csak nem állok neki biciklizni.


Na és ehhez még be kéne illesztenem a 3 biciklizést meg tanulnom is kéne. Az napi 2 óra lenne minimum..

Fél 8-tól meg már megyek fürdeni, utána már nincs időm.


Hogy oldanátok meg? A héten még egyszer sem volt rá időm, és most állok neki tanulni...


2013. szept. 18. 20:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul olyan sok órám van, és annyit dolgozunk, hogy mire hazaérek kb meghaltam.
2013. szept. 18. 20:40
 2/17 anonim ***** válasza:
fél5re érsz haza. 5re odaérsz kondiba. 7re otthon vagy. nincs kifogás. Én sulizom, melozom, foci edzés, kondi, mégis van időm mindenre. és barátnőm is van. Ha akarod nagyon megoldod. Ha nem akarod ,akkor jön a sok kifogás amiket írtál.
2013. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Úgy látom alapvető hibákat vétesz. Nem baj, ki lehet javítani ezeket is.


Egyrészt, feltűnik hogy hiába erőlködsz, fárasztod magad, a szervezeted nem felhasználja a tartalék energiádat, hanem raktározza amellett hogy fáradt vagy már nap végére, edzeni sincs kedved/erőd?


Elmondom miért: rossz az edzésed, és teljesen biztos hogy rossz a táplálkozásod is, így már MOST sem tud jól működni a szervezeted, és egyelőre tapasztalod amiket tapasztalsz.. nem éppen a fogyást, mint írtad.


Na most, a tekerés amit évek óta csinálsz még csak nem is edzés. Kis lábmunka, ennyi. Egyáltalán nem erre van szüksége a szervezetednek, de évek óta csak ennyit kap. Evésről majd akkor beszéljünk, ha leírod miket szoktál enni.


Az evést rendbe teszed: lesz energiád edzeni, és alapból esélyt adsz a szervezetednek, hogy felhasználni kezdje a zsírraktáraidat. Ez összefügg azzal hogy neked is lesz erőd, megnövekedett egészséged.


A tekerést meg most felejtsd el, 4 évig jó vicc volt, de 4 évente ciklusváltás van, ideje értelmesen edzeni. A tekerés csak értelmetlenül lemerít, de látod hogy mellette hájas marad a test.. Nincs előnyös hatása. Erősíteni guggolásokkal és kitörésekkel kell a lábat, tekerés, futás nem jó. És az erősítő edzés természetesen az egész testre kiterjed, nem csak a lábakra..


De a lényeg a valódi edzés, a gyógytornák. Qigongozni vagy jógázni kell, hogy a szervezeted visszatérjen a normálisan működő állapotába, ezek a helyes (később megbeszélhetjük ez milyen) táplálkozással együtt újra hormonális egyensúlyt hoznának, ez pedig maga a zsírégetés. A kifáradás, tekerés.. teljesen más, kemény út de hasztalan.

2013. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szoval induljak el hazafele, utkozben szalljak le kondizni es majd este 7-kor eljutok oda, hogy ebedeljek.

A kondi fel orara van innen es fel orankent jar a busz. Ha lekesem, essek ossze fel 8-kor? Mert normalis kajat addig nem eszek.

Orulok, hogy neked ez igy megy, de nekem az este se arrol szol, hogy meresztem a pi*samat.

2013. szept. 19. 07:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Suli, húst és zöldséget eszel, eleve lenne erőd mert nem b.asod el a sok szénhidrát, tej, glutén elleni harchoz. Suli után hazamész vagy Qigongozni, attól függ hol laksz, egyáltalán dobott-e a sors neked olyan lehetőséget, hogy találj egy normális edzőt, aki kitanít. Ha kitanultad otthon is gyakorolhatod.. Hetente 2-3 alkalommal 1 óra igazi gyógytorna, mellé 1-1 fél órás erősítés otthon, heti 3-4 edzésnél nem kell több, bár ha odafigyelsz rá hogyan élsz, akkor több erőd lesz és menni fog az edzés is.


Most bedobok egy olyan könyv tippet, hogy:

Mantak Chia - Csontvelő Neikung.

Nem annyira könnyű olvasmány, de nem hosszú, és ha tényleg ennyire zavar a mostani helyzeted akkor ebben is segítséget találsz. Hajrá.

2013. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem tényleg van hogy így megy:


munka (és akkor már örülök, hogy van munka mert akkor pénzt keresek) utána mondjuk már csak a 7 órás edzésre érek le, tehát eleve kihagytam a 6 órás gyógytornát, nyújtást.. széttaichizok mindenkit és magam (vegyünk 1 óra intenzív edzést és erősítést, 1 óra fizikailag lazább gyakorlást) aztán 10 óra körül haza, és lehet gondolkodni azon hogy másnapra egyébként akad valami kaja minőségű dolog amit magammal tudnék vinni, legalább gluténmentes (de ilyenkor az elvárások tetőznek is ezen a szinten). Hát igen, szóval az élet eléggé hajtós sz.ar, de te még csak sulizol.. Neked nincs tétje, te csak értelmetlenül fárasztod le magad, szerintem azért mert nem eszel jól, és ilyen értelmetlen trendi edzéseket akarsz csinálni. Konditerem meg tekerés.. és ez a belsődet hol erősítené? A mirigyeket, hormonrendszert?

2013. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Neked fel se tunt, hogy a te valaszod nem erdekelt? A tobbi sem fog, az en szememben te egy szektas tudatlan vagy.

Kedves aczel gergo budapesti lakos.

2013. szept. 19. 11:04
 8/17 anonim ***** válasza:

Szektás tudatlan? :)


Most ebből azt szűröm le, hogy Aczél Gergő még az őszinte legjobb szándéka ellenére sem tudna segíteni rajtad (habár nem kell azt hidd, hogy különösebben nehéz eset vagy, bárki is légy és bárhogy is nevezzenek), Csökönyös Leányzó :)

2013. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Te vagy aczel, mindenki tudja...
2013. szept. 19. 11:28
 10/17 anonim ***** válasza:

És ez.. titok volt valaha is? Csak mert akkor jó lenne hogy akkor én is tudjak róla.


Az életmód, fogyás téma csak szórakozás, én sport/küzdősport témákban írok igazából, ezek érdekelnek. És sosem volt titkos a személyazonosságom, előző accountjaim, mivel találkozom a fórumról megismert emberekkel, harcosokkal is. Mivel ezen a fórumon nincs olyan, aki számomra gondot okozhatna, így.. azért szólj kérlek, ha titkolni kéne hogy ki vagyok, csak hogy odafigyelhessek rá.


:D

2013. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!