Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehet békén hagyni...

Miért nem lehet békén hagyni azt, aki nem paleós?

Figyelt kérdés
Nekem két másik diéta vált be tökéletesen, és ha azokkal kapcsolatban bármi kérdést felteszek, azoknak, akik szintén az én diétámat csinálják, máris jön egy hittérítő paleós, és osztja az észt. Én sem megyek oda okoskodni, hogy "bocsesz, mennyi is volt az átlag-életkor a paleolit korban?" Nem hagyhatnánk egymást békén? Rettentően bosszant. Titeket is, NEM paleósok?
2014. márc. 12. 14:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
De igen, bosszantó. Megsúgnád neked melyik két diéta vált be? :)
2014. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert én is csináltam már pár diétát, köztük volt nagyon sikeres, de mivel nem figyeltem azután vissza is jöttek a kilók. A paleo diátát nem nagyon ismerem, mert amikor azt tapasztaltam, hogy mennyire agresszíven és "csak ez jó megoldás" dumálval hirdetik állandóan, akkor azt mondtam, hogy én erre nem is vagyok kíváncsi.


Jelenleg az Update szerint élek, és nagyon jól érezem magam, mindent ehetek, csak az időpontokkal játszok.

Alacsony ch tartalmú lisztekből minden hétvégén sütök valami finomat. Nincsenek durva korlátok, és szépen, igaz lasabban, de jönnek le a kilók. Úgy érzem, ez az az életforma, amit egész életemben tudnék csinálni, nem csak egy kúra jelleggel.

2014. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
90%
Sportolni kell ilyen egyszerű és nem agyba főbe zabálni. Amúgy a paleo kaják finomak.
2014. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy mindenki olyan életmódot kövessen, ami neki bevált ÉS egészséges. A paleót spec még mindig jobbnak tartom, mint a 90 napos diétát, de a világból ki tudnak üldözni az itteni paleósok, mert kb olyanok, mint egy szekta. De ne általánosíts, nem mindenki ilyen, aki paleo étrenden él.
2014. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Igen, valóban az update az egyik, nem a kajáikat veszem, csak a normál kaják kódjait figyelem, a másik meg a Turbó D., na, azzal szülés után fogytam le gyönyörűen.
2014. márc. 12. 14:30
 6/28 A kérdező kommentje:
Elhiszem, persze, nem is a csendes paleósok zavarnak, hanem akik fröcsögnek az update topicban pl.
2014. márc. 12. 14:32
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Itt a gyk-n (s máshol is) elég sokan nyomatják a saját hitük szerint való táplálkozást. Az emberek sokszor már csak ilyenek, valahol meg is lehet érteni, egy szintig legalábbis. Az nem szokott zavarni, ha valaki leírja, szerinte mi a jó, esetleg érveket mond, de főleg javasol, nem odavágja a dogmáit, hogy na ezt KELL, különben rosszul csinálod. Speciel a paleóval nagyjából egyetértek (pár pontot eszembe sincs betartani és egyes kilengéseket sem veszek túl komolyan), de azt speciel erősen túlzásnak tartom, amikor jön egy totál kezdő, normál étrenden élő emberke s megkapja a komplett szigorúan paleós tiltólistát, hogy na ezeket mostantól NE. Realitásérzék, esetleg? Némi tolerancia? Ez a másik ember élete, nem a mienk. Mondom, javasolni, esetleges veszélyekre figyelmet felhívni még OK, de azért ne szaladjon el a ló, mert az senkit nem fog megmenteni, akkor se, ha a legegészségesebb szigorú feltételrendszert próbáljuk másokra rányomni. Hát még, ha nem azt.
2014. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Talán önértékelési problémáid vannak, és ezért könnyen megbántódsz, vagy hasonló. Nem?


Egyébként pont ma beszéltem egy dietetikussal (ó, örült ám nekem..)


Írtam neki, tök jó hogy segített lefogyni embereknek.. csakhogy nem a fogyás a tudomány. Azt még gyakorikérdéses 12 éves tinilányok is el tudják érni, van sok nő aki fogyott a 90 napos diétával és más butaságokkal is.


Lényeg inkább az lenne, hogy a következő 20-30 évben ne kerüljél már be az akkori napilap közegészségügyi helyzetről szóló cikkébe mint cukorbetegeket/elhízottakat vagy rákosakat erősítő adat.


Na ezen gondolkodj picit.. Tök jó, hogy az elhízott emberek rájönnek hogy nem mindegy hogyan esznek.


Egyszer arra is rá kellene jönni, hogy nem a fogyás a teljesítmény, azt (szinte) bárki tud ha elhatározza magát. De normálisan enni, nem műkajákat, nem szójás update mocskokat, édesítőszereket, kekszeket hanem igazi élelmiszereket, amikkel legalább lehetőség lenne egy normális egészségi állapot hosszú távú megőrzésére.. visszahízás és egyebek nélkül.


Ez lenne a teljesítmény. De szóljál már be a paleósoknak, hogy ha nem akarják hogy rákos légy. Mert aljas fajzatok, az biztos. Mit szólnak be hogy én ne hízzak vissza meg ne legyek rákos? Mondjuk én/te írtunk itt ki kérdést, esetleg nem kellene leszólni a válaszolóidat.. de én rosszul látom, tudom.

2014. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a paleósok baromira szélsőségesek. Tehát van a csodálatos és tökéletes paleo, amit követve teljesen egészséges és örök életű leszel, és soha többé nem leszel beteg, sőt még szupererős is leszel meg szuperokos, a paleon kívül pedig minden SZ. A. R., aki nem paleozik az hónapokon belül el fog hízni, el fog rohadni és megdöglik rákban. Egyébként azt nem tudom, miért érzik mind úgy, hogy nekik kell megváltani a világot és megmenteni a gyarló nempaleós emberek életét azzal, hogy rommá b**ogatják őket az összes diétás topikban. Nem tudom mit éreznek ilyenkor, de valószínűleg nagyon fáj nekik, azért ilyen erőszakosak. :D
2014. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

Erőszakosak? Kik?


Ez elég vicces, egy fórumon erőszakos valaki.. mondjuk én.

Olyanokkal szemben, akik mondjuk simán eszik a sok szénhidrátot, glutént..


Vajon mitől lesz valaki cukorbeteg vagy elhízott: 'erőszakos' fórum válaszoktól, vagy a megbetegítő táplálkozástól?


Akkor tessék átgondolni újra, mi erőszakosabb. Merthogy a gyakorikérdéseken senki sem fogja kinyírni a hasnyálmirigyedet, egyedül te magad képes rá.


Nem értem ezt a szélsőséges paleoellenességet. Az emberek megszállottan ellenkezni akarnak? Mennyire kell betegnek lenni hozzá, hogy végre valami jobbat akarjanak és ne állandóan csak ellenkezni? :)


Egyébként nyilván mindenki úgy eszik ahogy akar. De ha valaki kiír egy kérdést, ha beszélnek róla, akkor (nyilván?) említést kellene tenni értelmes táplálkozásról is, vagy ezt rosszul gondolom?

2014. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!