Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehet békén hagyni...

Miért nem lehet békén hagyni azt, aki nem paleós?

Figyelt kérdés
Nekem két másik diéta vált be tökéletesen, és ha azokkal kapcsolatban bármi kérdést felteszek, azoknak, akik szintén az én diétámat csinálják, máris jön egy hittérítő paleós, és osztja az észt. Én sem megyek oda okoskodni, hogy "bocsesz, mennyi is volt az átlag-életkor a paleolit korban?" Nem hagyhatnánk egymást békén? Rettentően bosszant. Titeket is, NEM paleósok?
2014. márc. 12. 14:08
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Na, megjött az egyik hittérítő, erről beszélek. Nincs önértékelési problémám, neked viszont van szövegértési problémád. NEM paleósokhoz szólt a kérdés, úgyhogy szevasz. Előtte viszont még csendben válaszold meg azt magadban, hogy első fél évedben mivel táplálkoztál, illetve hogy mennyi is volt az átlagéletkor a paleolitban...khmm...ugye? Na ugye. Hát akkor szervusz.
2014. márc. 12. 15:41
 12/28 anonim ***** válasza:
Don't feed the troll - don't feed Minimorris.
2014. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Kedves MinimorRris!

Szeretem amiket írsz, mert tényleg értesz hozzá, sokszor segítettél is nekem. De nem értem, hogy miért akarod ennyire megváltani az embereket? Miért érzed szívügyednek, hogy minden nap felgyere ide és elolvasd azt sok butaságot?

Én nem kötekedni akarok veled tényleg, mert tényleg intelligens ember vagy, de nem értem a motivációdat.

2014. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

Ha 'normális' motivációim lennének akkor azon dolgoznék hogyan lehetne lehúzni valamivel az embereket.

De inkább legyek őrült, mint ilyen.


--


Kérdező, ennyi az érved? Azért nem értesz egyet a paleósokkal mert az ember csecsemő anyatejet iszik, a paleolitikumban pedig az átlag életkor a gyermekhalálozás miatt alacsony volt?


Ezért fölösleges nempaleóznod, ezek igen egyszerű felvetések, előtted sokan tették már.


Az a válasz, hogy a csecsemő még fejlődésben van, neki ideális táplék az emberi anyatej, amiben az emberi tejre jellemző fehérjék vannak.


A tehéntejben nem valószínű hogy magyarázatra szorul, hogy nem az emberi (csecsemő) igényei szerinti fehérjék vannak illetve egy jóval nagyobb testű emlős állat tejében jóval több kalcium és növekedési faktor van.


Most felnőtt emberek tehéntejfogyasztásáról van szó, a felnőtt ember már nincsen növekedésben (vagyis van, ezt hívják elhízásnak).

A paleo azért iktatja ki a tejfogyasztást, mert károsnak tekintjük az elhízást.

Illetve a tehéntejre jellemző fehérje összetétel számunkra gyulladásfokozó, fiatal korban olyan komoly szinten, hogy maradandó szervi károsodás, autoimmun pajzsmirigy gyulladás is kialakul a tehén tejtől (lásd fiatalkori cukorbetegség).


Más kérdés a tejjel kapcsolatban? Remélem megválaszoltam.


Az átlagéletkor témája rövidebb. Ha ma eldobnánk az orvostudományt, alap higiéniás ismereteket akkor a megnövekvő gyermekhalandóság arra a szintre húzná le az átlagéletkort a társadalmainkban mint a paleolit korban volt. Ha az akkori átlagéletkort szűréssel vizsgáljuk, elhagyjuk a táplálkozástól független gyermekhalandóságot akkor a mai magyar átlagéletkort, 70 év körülit kapunk.


Tehát statisztikát csak körültekintéssel használjunk. Könnyű vagdalkozni régi idők alacsonyabb átlagéletkorával, csak nem biztos hogy ez érv a saját nézeteid mellett.

2014. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
#9- essel totálisan egyetértek. Engem is mindenhogy lehordtak már az ég világon, mert nem tudtam tartani a paleót, így el is ment a kedvem ettől meg a NAGY paleós emberektől. Ez a nagy szélsőség tényleg annyira visszataszító, az a legjobb ha megmaradnak a saját köreikben.
2014. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Klikkesedés #14 ? :)


Ne húzzál szét, mindig használj több szmájlit amikor írsz és tekintsd barátodnak azt akinek írsz. Nincs olyan hogy mindenki a saját körében marad, a dolgok elválasztása, egy értelmetlen bal agyféltekés manapság túlerőltetett butaság.


1 kör van, ez az emberiség és mindenki egyformán beletartozik. Ha tetszik ha nem, te ugyan úgy mint a paleósok.

2014. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Engem is idegesítenek.


Kezdjük ott, hogy a paleo rendszer nem olyan rossz, de ez a nagyon paleo hozzáfogás idegesítő. Mert csak ez a jó, mert ezredek óta ezt eszik az emberek.


És akkor megkérdezzük, hogy volt-e paradicsom Magyarországon télen pár évezrede?


Én elfogadom a hittérítést olyantól, aki tökéletesen tud követni egy ilyen diétát. De ha olyan papol nekem, aki a nagy áruházakban veszi az importált zöldséget a tél kellős közepén, akkor az már nem tetszik.


(Egyébként, ezzel a menjük vissza 10 évezreddel dologban is az tetszik, hogy egyszer a tudósok csinátak egy kísérletet és elvittek egy iguánát vagy valami ilyesmit egy szigetre. Visszamentek 10 év múlva és az iguána teljesen átmutálódott, hogy alkalmazkodjon a környezethez. És akkor nekünk nem volt elég az a tízezer év??)



Végezetül az a legnagyobb probléma, hogy sok ember hall sok hülyeséget mindenhonnan, és amiről papolnak az már nem is paleo vagy ketogén vagy bármi más. Olyanokat is olvastam itt, hogy paleos azt hitte egyszer kell ennie egy nap. "Mert olvasta valahol"... Édes istenem...

2014. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni, de Tápika ezt pont te mondod, aki úgy osztotta a tehetetlen embereket ezen az oldalon mint annak a rendje? A fantasztikus paleolizmusotok folytonos nyomatásával egybekötve?


Szerintem sincs amúgy magával a paleoval semmi baj, csak a magyar paleósok egy részével, a móddal ahogy terjesztik és a saját informáltságukkal ahogy internetről tájékozódnak, ahol kb. minden ellentmondásos, és néhol a kivitelezésük is csapnivaló, de mégis ők osztanak.

2014. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

17:54: Hm. Rosszakat fogtál ki, a paleósok is emberek, nyilván vannak köztük bunkók. Engem sose hordtak le (amúgysem érdekelne), pedig én bevallottan nem vagyok paleós, csak közel kerültem hozzá :D Azért beszóltak már, hogy évi párszor eszem húst (nem boltit, de ez nekik mindegy. volt, aki szerint ez túl kevés és beteg leszek, mások szerint túl sok), nem eszem búzát, nem iszom tejet, egyesek szerint túl sok olajos magvat és amúgyis túl sok zsírt eszem... Az emberek sokszor ilyenek, szerintem ne hagyjuk magunkat, persze ha vannak érveik, azt meg lehet vizsgálni, meg szoktam :).


Tápi, sok embernél nincs ilyen határ (ahol az egészsége miatt komolyan életmódot vált vagy hasonló nagy lépést tesz, saját maga). Állítólag egyszer ajánlották egy csomó rákosnak az agykontrollt, hogy meditál, elképzel s esélye van a gyógyulásra. Az emberek zöme kiakadt, hogy mit képzelnek, hogy ő majd lépéseket tesz a saját élete miatt? Hazamentek és folytatták a gyógyszerszedést abban a tudatban, hogy rákosak, majd meghalnak. Ez jellemző az emberek egy részére. Nem szeretik a változtatásokat olyan területen, ahol szerintük annak semmi keresnivalója...

2014. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Off, de ki az a Tápika?

Bocsi :)

2014. márc. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!