Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék könyen és...

Hogyan tudnék könyen és gyorsan lefogyni? Kérem segítsenek! Adjanak tanácsot!

Figyelt kérdés

Én egy 15 éves gyerek vagyok a testsúlyom 78 kg. A családomban ez örökölt dolog, hisz mindenki ilyen.

Szeretnék könyen és gyorsan lefogyni, úgy hogy ez megfelelő legyen. Ha sétálok az utcán, és meglátok egy embert, aki csinos, sovány, jól néz ki (sexy), a szemem szinte könybelábad!

Kérem segítsenek, hogy a testsúlyom egészséges legyen!


2009. dec. 15. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

könnyen és gyorsan? pénzzel, pl zsírleszívás.

de amúgy könnyen és gyorsan sehogy.


de ha esetleg hajlandó vagy a nehezebb útra, akkor figyeld mit eszel, nem kell agyondiétáznod magad, csak mértékkel egyél, de mellé mozogjál sokat, ennyi. kitartás kérdése.

2009. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
mozgás, heti 7x. ÉS kevés kaja.
2009. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez annyira nem is öröklött, csak mindannyian ugyanazt eszitek, és mindegyikőtöknél súlyproblémákat okoznak. Persze azért van különbség emberek közt is, vannak olyanok, akik nagyon sokat ehetnek, mégsem hiznak. Irigylem őket.

De térjünk is vissza a témára. Bizonyára szüleid nem lennének oda örömükben, hogy te kijelented fogyokúrázol(mert általában igy van), anyu sem szereti, ha nem eszik a főztjét.

Első amire figyelned kell(nagyvonalakban): Reggeli mindenképp, azt nehogy elhagyd, erőd sem lesz, és évek múltán előjönnek az egészségügyi problémák.

2. Sok vitamint kell bevinned(gyümölcsökre gondolok)

3. amit az előttem lévők irtak: mozgás (de úgy, hogy izzadj is - ilyen súlynál már a gyors séta is előidézi).


Most pedig elmondom, hogyan fogytam le 2 hónap alatt 8kg-ot. 70kg - os voltam 170cm magassághoz. Tehát neked lehet, hogy még nagyobb lesz az eredményed (mondjuk 10kg).

Tehát: Reggel ettem egy kiflit, vagy 2 szelet kenyeret valamivel(tudom ez sem egészséges, de hát ha nincs más). De ekkor is egyél, amennyi jól esik(azért ne kipukkadásig).Figyelj arra, hogy evés előtt fél órával és fél órával utána, meg persze étkezés közben ne fogyassz folyadékot. Ez elejében nehéz lehet, de meg lehet szokni. Ez azért kell, hogy ne higitsd fel a gyomorsavad, ezáltal hamarabb megemészti a gyomrod a bevitt ételt.


Tehát reggeliztem, majd legközelebb 5-6 óra körül ettem megint(amennyi jól esett). Ez miatt utána már nem voltam éhes.

Nem jó, ha későn vacsorázol, mert akkor rakodik, mert éjjel nem használod el, amit bevittél, szervezeted lelassul, meg ki sem birod pihenni magad rendesen.

Plusz naponta egy óra hossza tempósabb gyaloglás. Hétvégente meg kivételeket tettem, akkor megvolt a reggeli, ebéd, vacsora, meg nem sétáltam annyit.

Figyelj arra is, hogy étkezéseid között 6 óra teljen el legalább, a gyomrodnak szüksége van pihenésre, szóval a nasi kilőve.

Lehet, hogy most túl soknak tűnik, viszont, ha megpróbálod, meglátod egyáltalán nem olyan nehéz, mint a fogyókúrák, amelyek behatárolják, hogy melyik nap mit egyél, vagy a szigorú, kemény napi tornák - persze, ha utóbbit birod azt is be lehet iktatni.

Úgy fogytam ezzel,amit leirtam, hogy nem is éheztem, nem is végeztem megerőltető testi gyakorlatokat.

Remélem segithettem.

2009. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves 14:58-as.Amit te írtál egyáltalán nem egészséges.Néhány év múlva az orvosaid is tanusíthatják.



Kedves kérdező!A gyors fogyás nem egészséges.Havi egy kiló a megengedett,és a normális.Fogyni szeretnél?

Egyél naponta ötször,keveset.Ne engedd,hogy éhes legyél.

Igyál sok folyadékot,lehetőleg cukor és szénsavmenteset.A legjobb a víz,valódi citromlével ízesítve.

Egyél sok zöldséget gyümölcsöt,ezektől beindul az emésztésed.Kevés finomlisztből készült tésztákat és pékárut egyél.

Mozogj legalább egy órát kétnaponta.

Megláod használni fog.

Sok sikert!

2009. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nyugodtan fogyhat egy hónap alatt 4 kilót:) próbálj meg kevesebbet enni és sokat mozogni ,de figyelj arra mi mennyi kalória ne becsüld le! ÉS,HA VÉLETLEN NASSOLTÁL AKKOR NE CSINÁLD AZT ,HOGY MOSTMÁR MIND1 MA és bezabálok mindent,mert nekem ez volt a hibám:S HAjrá!
2009. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Hello!

Én 14 éves Fiú vagyok, 180 magas, jelen állapotomban 82 kg (amiből lehet h fogytam amióta mértem), nyáron 89kg voltam!

És tudod, hogy sikerült lefogynom? Nagyon foglald le magad egész napra! Tehát vége a sulinak lazíts a haverokkal, hülyéskedjetek, mászkáljatok és hidd el, nem leszel éhes!

én nekem pl. 2-kor vége a sulinak, bentmaradok kb. fél 5-ig, naponta kétszer eszem, tökéletesen megfelel!

És nem kívánja a szervezetem a kaját!

Mielőtt mondjátok: Tudom, hogy mindenkinek más a szervezete

2009. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 17:31 - es, amit leirtam nem egészségtelen, mert a szervezetnek szüksége van arra, hogy pihenjen a gyomrod, nem jó dolog állandóan leterhelni, mint ahogy irtad, naponta 5x, de keveset. Ebből a szempontból mindegy, hogy keveset vagy sokat, mert kevésnél is dolgoztatod a gyomrod.

Kérlek a te érdekedben is járj utána, és még nagyon fontos az egészséges táplálkozás, márha valaki megengedheti magának, de ezzel szerintem ön is tisztában van.

Szép napot kivánok.

2009. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 14.58-as!Nem akarok vitába szállni,de eddig akármejik dietetikustól kérdeztem,mindenki azt mondta,hogy naponta ötször kell enni.

Ez nem azt jelenti,hogy zabálni kell mint állat,hanem a főétkezések közötti időben kell enni valami gyümit,joghurtot,magvakat ilyesmi.

Szerinted az oviban miért esznek ötször?Azért mert EGÉSZSÉGES.

Nem szabad éhesnek lenni,mert akkor a szervezet raktározni fog,ezért hízunk el olyan könnyen,ha nem táplálkozunk rendesen.



Kedves kérdező a döntés a te kezedben van.A neten is utánna lehet járni az egészséges táplálkozás alapjainak.

Még a diétákban is szerepel a tízórai és az uzsonna.

Sok sikert!

2009. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha neten keresgélsz az egészséges táplálkozással kapcsolatban az régen rossz, mivel mindenhol és mindenki mást mond.

Én lennék az, aki irta, hogy lefogyott 2 hónap alatt 8 kg - ot. Nem kitaláción alapszik, amit leirtam. Voltam olyan táborban, ahol az egészséges életmódról szóló előadásokat lehetett hallgatni, olyanoktól, akik ezzel foglalkoznak, plusz könyvet is olvastam erről.

Ott azt tanácsolták, hogy reggeli mindenképpen, ebéd is lehet, meg vacsorát is, de a legjobb, ha a vacsora elmarad. Jelzem, ez nem fogyokúráról szól, hanem egészséges életmódról.

Akivel polemizáltunk azt pedig szeretném kérdezni, hogyan lehetséges mégis a fogyás a fent leirt körülmények között, ha már irta, hogy ilyen módszer szerint rakodik?

Sőt jó a közérzetem is, nem tapasztaltam semmilyen gyengeséget sem, és nem is éheztem.

2009. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor Te szerencsés vagy.Én ameddig nem ettem napi ötször,felszedtem 3 év alatt 20 kilót.

Most az ötszöri egészséges táplálkozás segítségével,már 5 kilótól szabadultam meg.


Így csinálom:Reggelire álltalában korpás zsömit eszek szendvicsnek,vagy ma pl.disznósajtot ettem hozzá,tegnap füstölt kolbit.

Tízórai:Joghurt, gyümi ,puding,vagy dió,mogyoró, mandula.,

Egéd :rendes főtt kaja.

Uszi is a tízóraihoz hasonlít.

Vacsira:szintén valami főtt kaja,vagy ami jól esik.


Álltalában 8-kor reggelizek,11-kor tízórai,1-3között ebéd,3-5között uzsi,5-7 között vacsi.

Nincs éhség érzetem.Nem eszem degeszre magam,így jól érzem magam.

Mellette heti 2-3 óra aerobic,vagy pilates.

Így fogytam szeptembrtől 5 kilót,8cm-el vékonyabb a derekam.


Nincs vita.Neked az vállt be,nekem ez.

2009. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!