Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek adjam fel a ketót...

Szerintetek adjam fel a ketót ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Próbáltam én már mindent, kalóriaszámolás, paleo, szénhidrátszegény, fehérje, stb stb diétákat. Nem mondom, hogy nem fogyok, de havi 2 kilónál akkorse fogyok többet, ha belegebedek. Ezért elkezdtem a ketogént, mert már nagyon unom az utolsó 10 kilómat, nyárra szeretnék végre úgy kinézni ahogy akarok(hozzáteszem, hogy baromi gyorsan hízok, pl tavaly decemberben 7 kiló jött fel, pedig nem zabáltam 2 pohára, csak felfüggesztettem a diétát, de még ígyis jóval kevesebbet ettem mint a körülöttem élő sovány emberek...)

Nos a lényeg, hogy 2 hónapja ketózok, de most is csak 4 kiló ment le, mint bármi mással. De azt hozzá kell tenni, hogy sokkal nehezebb, mint más déta, megérné, ha nekem is olyan gyorsan mennének le a kilók vele, mint másoknak (olyanokat olvastam, hogy havi 7-8 kiló). Kenyeret, édességet, krumplit, rizset, liszteset már évek óta nem eszem, ez nem is hiányzik most se, csak a gyümölcs és a nagyobb mennyiségű zöldség. De főleg a gyümölcs. Bírtam 2 hónapig, de tegnapra teljesen kiborultam, hogy én narancsot akarok, be is nyomtam egyszerre négyet, annyira ki voltam éhezve rá(régebben nem ettem napi 1-2 gyümölcsnél többet)

Szóval mosta kérdésem, hogy szerintetek hagyjam a francba, ha ennyire hiányzik a gyümölcs és amúgyse fogyok gyorsabban, mint mással? Azt is hozzá kell tennem, hogy nekem 2 hónap alatt se sikerült elérni azt a szintet, amiről mások beszélnek, hogy tele vannak energiával, én fáradt vagyok, már alig van erőm edzeni is, sokszor ellógom az edzést, emrt nincs erőm hozzá, régen ilyen nem volt, képes voltam 2 órát tekerni intenzíven, most kivagyok fél óra után.

Szóval, szerintetek mi legyen?



2014. márc. 18. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem hatékonyabb, de Neked így rosszabb, akkor hagyd. Egyébként havi 2 kiló fogyás nem rossz, főleg az utolsó 10 kilónál.

Az erőtlenség baj, én tuti abbahagynám. Ahogy meg is tettem, eleinte durva volt nekem a ketogén, 2 nap alatt nem enerváltat, de konkrétan zombit csinált belőlem. Később már rendben voltam, de ebben nincs nagy tapasztalatom, mert többnyire 50g-ra vittem fel a szénhidrátot, mert aberráltnak éreztem a kevesebb zöldség evését s nekem nem ketogén kell, csak erősen mérsékelt szénhidrátbevitel. Régebben 80g-mal is rendesen fogytam. Nem vagyunk egyformák, van, akinek túl drasztikus a ketogén.

Tényleg nem értem, miért erőltetnéd, ha egyszer semmi előnye nincs számodra, 2 hónap hatalmas idő, már nem lehet azt mondani, hogy majd megszokod...

2014. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt át kellett volna állnia a szervezetednek, és nem kéne hogy erőtlen legyél.

Nem lehet hogy a kalóriadeficited túl nagy?

Egyébként esetleg próbálj átállni CKD-re.

2014. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Lehet a zsírfogyasztással volt a baj?

Én most paleo-ketogénen vagyok. Van hogy kevesebb zsírt viszek be, pl nálam nem elég ha töpörtyűt eszek muszáj mellé legalább 20 g szalonnát ennem. Napi tiszta(szalonna) 90-100g zsír mellett érzem jól magam. Ha minden étkezésnél nem eszek legalább 30 gramm szalonnát akkor vagyok gyengébb. Nekem is hiányzott a gyümölcs első 2 hétben, de rájöttem minél több zsírt eszek, annál kevésbé kell. Nálam napi 1-2 sárga grapefruit belefér és citrom.

Sima ketógén volt? vagy paleosan?

2014. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már mindegy, meg is undorodtam a zsírtól, azóta rá sem bírok nézni se a szalonnára, se a tepertőre, kókuszzsírtól meg egyenesen hányok( zsírtej, ketogén csoki). A gyümölcsimet meg nem adnám semmiért:) Szóval mostmár sima paleo, jobb nekem.
2014. júl. 12. 19:16
 5/5 anonim válasza:

Próbáld ki a regenort. Én ételallergia miatt iszom és paleoval jól lehet párosítani. Bár a végkimenetele inkább ketogén paleósan. Csak itt is le kell mondani a gyümölcsökről sajnos, egyedül a grapefruit tartja bennem is a lelket. De nálam idáig használt. Lehet hogy neked is egy jó méregtelenítésre lenne szükséged. Én azért biztatlak próbáld ki Reg-enorral együtt. Szabó Sigfrid úr nagyon segítőkész. Nekem is zsírundorom van néha, azt szoktam csinálni hogy addig eszem a szalonnát amíg meg nem unom, utána váltok töpörtyűre, majd szalonnára. Inkább az állagától undorodtam meg, nem is az ízétől. Mostanában pl. csak a mélyhűtőből kivett fagyott szalonnát vagyok hajlandó megenni.

Légy türelmes a fogyással, s hagyd hogy a szervezeted a saját tempójába tegye. Először az évtizedes mérgektől kell megszabaduljon s utána indulhat el a fogyás. Van akinél egyszerre működik a kettő, nincs két egyforma szervezet! Sok sikert!

2014. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!