Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra, jól csinálom vagy...

Fogyókúra, jól csinálom vagy változtassak valamin?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 21 éves fiú vagyok, 176cm magas és 80kg, 4napja kezdtem el "fogyókúrázni" az érdekelne hogy jól csinálom-e illetve ti min változtatnátok?


Napi 5x étkezem

1. 50g zabpehely zsírszegény joghurtban

2. 3db főt tojásfehérje+ zöldség (paradicsom paprika uborka)

3. 200g csirkemell + paradicsomos hagymás uborkás jégsaláta zsírszegény joghurtal + 50-70g főtt fehérrízs párolt zöldség mixel ( borsó sárgarépa karfiol )

4. Ugyanaz mint a 3. étkezéskor

5. 3db főtt tojásfehérje zöldséggel vagy 80g zsírszegény tehéntúró natúrba


(Edzésnapokon reggel 1adag promixet, edzés után 1 adag whey prot és lefekvés előtt 1 adag pro mixet iszom)


Ennyitől én jól is lakom és nem szoktam éhesnek érezni magam, viszont a [link] oldalon azt írja hogy keveset eszem több kcalt kéne bevinnem, illetve kevés kcalt is égetek el.


Mindennap mozgok, 15 perc kocogás ( csak ennyit bírok egyenlőre ) 3 ütemű fekvőtámaszozni szoktam utána 4x 15 majd estefelé 20-30perc ugrálókötelezés. (napról napra jobban bírom)

Hetente 3x edzem:

Hétfő: Mell kar: 4x8 fekvenyomás 2 kezes rúddal, 4x8 fekvenyomás 2db 1 kezessel, 4x8 tárogatás. Kar: 4x8 állva 2 kezes rúddal, 4x15 2db 1 kezessel váltott karral és 4x8 koncentrált bicepsz edzés.


Szerda: has, láb. tricepsz. 3x 30 felülés 3x15 hasprés. Láb: gugolás 3x15 lábnyújtás gépen 3x 15. Tricepsz: tricepsz nyújtás ülve: 4x8 Tricepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval 4x8


Péntek: Hát, Váll. Felhúzás 4x8, döntött törzsű evezés 4x8, Egykezes döntött törzsű evezés 4x8. Váll: oldalemelés 4x8, mellről nyomás 4x8, fejfölé nyomás 4x8, állig húzás 3x8.


Kérdéseim:

1. Jól csinálom, vagy változtatnom kéne valamin?

2. A vádlimba olyan szintű izomláz van hogy már a járás is fáj:D ettől függetlenül mehetek pl holnap is futni, ugráló kötelezni vagy ebből lehet valami probléma?


A válaszotokat előre is köszönöm.



2014. máj. 29. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jó, bár én reggelihez ennél epret, almát vagy valamilyen gyümölcsöt.

Tízórainak biztos, hogy legalább az egyik tojásnak a sárgáját megenném, kell a zsír is, a zsírban oldódó vitaminoknak.

3. étkezéshez heti 1-2szer tennék a salátára tökmagot, fenyőmagot vagy durvára darált diót.

5 100g zsszegény túró vagy cottage cheese

2014. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem edzésnapon is betolnám reggel a fehérjét. Futás helyett bringázz lazán ,míg el nem múlik az izomláz!
2014. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó (de ettől még fogyhatsz vele..)


Reggeli nagyon ócska, zab+joghurt az semmi értelmes anyagot nem tartalmaz, csak maszatolás, fölösleges szénhidrát. Minek?


2. étkezés, a tojás fehérje önmagában nem olyan jó, sárgájában lenne a zsír és vitaminok.


3. étkezés a rizs és a joghurt miatt nem az igazi, de mint írtam sz.ar kajákkal is lehet fogyni.


5. tojás fehérjét önmagában nem eszi az ember max. edzés után gyors fehérjének. Sárgája is van. Túró.. hát az tömény tejfehérje, senkinek sem kellene enni, de ha te komolyan ezt tudod kitalálni vacsira akkor így csinálod.


Én ezeken váloztatnék, több húst és zödséget ennék a helyedben, több tojást a sárgájával együtt.


És elmennék mondjuk küzdősportolni, hogy fejlődjön picit a mozgás, az erősítgetés szép és jó és felettébb mókás, de önmagában azért.. jó az ha van más mozgás is mellette.

2014. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!