Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire reális a heti 1 kg?...

Mennyire reális a heti 1 kg? Nektek tényleg lemegy ennyi?

Figyelt kérdés

Január óta diétázom, azóta csak 1-2 nap kilengés volt, elkezdtem mozogni is. Azóta 8 kiló. Sehogyse megy több, sose megy le heti egy kiló, akármennyire kínlódom. Csak annyira elkeserít, mikor itt mindig írják, hogy heti 1 kiló, ez azt jelenti, hogy már legalább 20-at kellet volna fogynőm. Vagy azért megy lasabban, mert nem ilyen 40-50 kg plusszom van "csak" 10?

Anyósom is kérdezi a multkor, hogy mennyit akarok még fogyni, mondtam, hogy olyan 10 kilót. Erre mondja, hogy óó, az semmi 2 hónap alatt leadod... Pff, dehogy adom le 2 hónap alatt, örülnék nagyon ha év végéig leadnám. Másoknak tényleg olyan gyorsan megy??


2014. jún. 3. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már nincs miből fogynod, azért állt meg.

És igen sokkal gyorsabban megy annak, akinek nagy súlyfeleslege van.

Mindig az utolsó pár kilótól a legnehezebb megszabadulni :)

2014. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Maga a fogyás sok mindenen múlik. Leginkább az étkezésen, meg a mozgáson, de közre játszik az is, hogy milyen a genetikád.

De.

Amit hangoztatni szoktak, hogy heti 0,5-1 kg a normális, az nem teljesen igaz, ebben a formában. Ami reális ÉS egészséges, az hetente a testsúly 1%-a. Tehát ha 100 kg vagy, akkor 1 kg, stb.

2014. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tavaly 68 kg körül voltam, két hónap alatt leadtam 10 kilót. Viszont még mindig küzdök az utolsó pár kilóval, mivel minél kevesebb a súlyfelesleg, annál jobban ragaszkodik hozzá a szervezet. Ne csüggedj el, csak azoknak megy könnyen a heti 1 kilós fogyás, akiknek sok a súlyfeleslegük. Valamint a heti egy kiló elég soknak számít.

Kiegészítés: azt írtad, hogy "mozogsz", és bár nem tudom, hogy mit, de ha sport vagy valami komolyabb edzés, akkor számolnod kell az izomnövekedéssel is. Az izom nehezebb, mint a zsír, ezért csalóka tud lenni a mérleg. Ajánlott ilyenkor centire is mérni.

2014. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Biciklizek, görkorizok, tornázok, aerobik, zumba, mikor mi. Azért nem akartam írni, mert akkor egyből lekapnak a nagy okosok, hogy súlyzózni, meg tájcsizni meg mit tudom én mit kell csinálni... Azt úgyse fogok.

Amúgy 68 kg vagyok, még bőven van miből fogyni, és sajnos 0,68 kg sincs meg:(

2014. jún. 3. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogyás eleve nem lineárisan megy:


Nekem pl. az első két hónapban szó szerint semmi sem történt.

Majd hirtelen lement vagy 3-4 kiló, mondhatni, hogy "egyik napról a másikra". Ezt követően minden alkalommal menstruáció után ugrott lefele egyett (pedig pont a menstruáció alatt többet is ettem, mert farkaséhes voltam mindig...). Pl. ezt úgy képzeld el, hogy mielőtt megjött volna, pár nappal előtt felment fél-egy kiló, mikor elmúlt, lement 3.

Így sikerült leadni közel 20 kilót fél év alatt, és 48 kiló lettem. (165 cm)

Ez volt életem legjobb korszaka, imádtam. Kivételesen csinosnak láttam magam!


Azóta sajnos visszajött pár kiló, most olyan 50-52 között mozgok, és megint utálom magamat, ezért elhatároztam, hogy visszafogyok. Ennek egy éve, és nem sikerül!!!! Egyszer mentem le megint 50 alá, kb. egy napig tartott, majd visszajött minden. Akármit csinálok, ebben a tartományban pilinckézek, és hiába közelítem meg az 50-et, és azt hiszem mindig, hogy "na, majd most"... pár nap, és megint visszaugrik 51 körülre. :( Ez így megy folyamatosan. És semmit sem csinálok máshogy, mint azelőtt, csak elkezdtem még hozzá sportolni is. Elvileg fogyni kéne tőle, gyakorlatilag meg hízok. A fene érti ezt. :(


Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez annyira egyéni, és annyi mindentől függ, hogy senki sem tud jósolni előre, főleg nem interneten keresztül!

2014. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Félre értetted ezt az egy kilós dolgot! Arról van szó, hogy zsírból lehet max. ennyit fogyni, nagyobb csökkenés az víz, izom, salakanyag. Nem a minimumot jelenti, aminek le kell mennie.
2014. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*egyet
2014. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!