Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azért voltam rosszul, mert...

Azért voltam rosszul, mert leesett a vércukor szintem?

Figyelt kérdés

A minap elmentem futni úgy, hogy egész éjjel nem aludtam és hajnali 6-tól kocogtam 7-ig (4,5 km) viszont a vége felé már annyira rosszul voltam és hányingerem volt, hogy nem bírtam futni, még sétálni is alig.

Előtte nem ettem. Azért volt hányingerem, mert leesett a vércukor szintem? Esetleg történhet még ezen kívül ilyenkor valami? Ne haragudjatok, csak nem vagyok nagyon tisztában ezekkel.

Hogy tudnám megoldani, hogy fogyni szeretnék viszont nem tudom, hogy futás előtt vagy futás után reggelizzek.

És mit ehetnék?

Tudna valaki segíteni? :) Előre is köszönöm szépen!



2014. aug. 4. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha most kezdtél életmódot váltani, akkor fokozatosan tedd. Nem jó egyik pillanatról a másikra drasztikusan megvonni a szénhidrátot, és keményen edzeni. Ha eddig nem futottál, akkor csak gyalogolj, főleg ha túlsúlyod van. Nem kell előtte enni, éhgyomorra jobban ég a zsír. A zsírt a gyaloglás amúgy is jobban égeti, kevésbé veszítesz vele izmot.
2014. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy égeti jobban a gyaloglás a zsírt :D Ha ez lenne, mindenki csak sétálgatna....

Amúgy meg simán leeshetett a vércukorszinted, vagy a szervezet reagál így az éhgyomorra. Vagy nem ittál közben, nekem akkor van hányingerem.

2014. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. Nevess csak, de ha kicsit is utánajárnál a dolgoknak, akkor rájönnél, hogy akik zsírt akarnak égetni, azok közül pedig sokan ezt csinálják, gyalogolnak. Pl. a profi testépítők. Aerob edzésnek hívják, ekkor az alacsony intenzitás miatt a szervezet a zsírból fedezi az energiát, míg futásnál ehhez "nincs ideje", ezért az izmokban tárolt tartalékokhoz nyúl. A futást soha nem javasolják zsírégetéshez.
2014. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor hogy fogyok a futástól? Elviszik a manók éjszaka a zsíromat? :D:D:D
2014. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Egy testépítőt se láttam gyalogolni, mind futni járnak :D

Szerinted miért fut rengeteg ember fogyás miatt, és miért fogy tőle? Nem kell 180-as pulzussal futni, van pulzuskontroll is, aki már edzett normál pulzusnál fut.

2014. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerinted itt edzett emberről van szó? Fél éve életmódot váltottam, de amint elkezdek kocogni, fél percen belül kardio tartományban vagyok. Egy edzett embernek lehet, hogy aerob a kocogás, többségünknek nem az. Én csak gyalogolok és súlyzózok, és 25 kg-tól szabadultam meg, közben pedig erősödtem a kiinduláshoz képest. Nekem ennél több bizonyíték nem kell az aerob hatékonyságáról.

Egyébként mindenhol azt olvasom, hogy a testépítők gyalogolnak, vagy intervallum tréningeznek, soha nem futnak. Sokan még az intervallumot sem szeretik. A futással ugyanis izmot veszítesz. Nézz meg hosszútávfutót, hogy milyen vékony, minimális izom van rajtuk, mivel felesleges teher, nincs rá szükségük. Fogyás során az utolsó dolog, ami cél lehet, az az izomveszteség. Tehát futással is fogysz zsírt, de járulékos hatásként izmot veszítesz mellette. Ez tovább ronthat a helyzeten a bőr feszességét illetően, és a legtöbben amúgy is elég sovány izomzattal indítanak egy életmódváltást.

2014. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt: túlsúllyal pedig különösen nem ajánlott futni, ha szeretnél idős korodban is használni a térded.
2014. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 DEXTER22 válasza:
ám a fogyás azon múlik h kaloria pluszba vagy minuszba vagyunk a nap végén tehát a napi ösztáplálek bevitel szamit...feherje dús étrend és alacsony szénhidrát bevitel kell neked kedves kérdező....olvass utána neten...és ha futni jársz ak egyél előtte és rá egy órára mehetsz futni...ez a éhgyomora való futás nem éri meg a kockázatot nem túl egészséges ..
2014. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hogy a kérdésre válaszoljak: a májad akkor tolta ki azt a cukormennyiséget, ami a véredben kering, elfogyott az u-

tánpótlás, ettől volt. Onnantól, kezdtél volna el valójá-

ban a futással zsírt (és izmot is) égetni.


Gyaloglás tényleg sokkal hatásosabb, mert bár a futás

zsírt is éget, izmot is, és tényleg nem kellene izmot

égetni, ha többletsúllyal rendelkezel.


Nekem napi 10km séta van benne, normális, több kis

adagban táplálékbevitel, és így veszítek heti 1kg-ot.

Amellett persze, hogy erősödök. Kezdem visszahozni a

formám :)

2014. aug. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egész éjjel nem aludtam dolog lehet inkább a ludas.
2014. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!