Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van esélyem arra, hogy változz...

Van esélyem arra, hogy változzon a testem mondjuk 8-9hónap alatt?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok valami hájas disznó, viszont van rajtam háj. Nem vészes, de van. És ezt szeretném mielőbb leadni. 1-1,5 éve komolyabban foglalkozok a sporttal, járok futni, tornaórákon jobban kihajtom magam, biciklizni jártam eddig minden nap, ezt most is teszem (tél kivételével). Az iskolába gyalog járok/jártam mindig. Izmos a hasam, viszont van felette valami, aminek ugye nem kéne ott lennie, hogy látható legyen... Edzek rá hetente legalább 4x. Ekkor olyan 400-500 hasprést csinálok (tudom, ettől csak erősödni fog a hasizmom a zsír alatt, de ez nem baj.) A futástól lemegy nem? Fogytam 7kg-t, de ebből 3 visszajött, igaz, hogy olyan 3hónap súlyzózás után kb. , szóval ebben gondolom van izom is. Valamint ha futás mellett fogok súlyzózni akkor csak kevés zsír fog feljönni rám, ha súlyzózok? Mert tudom, hogy ilyenkor többet kell enni, hogy tápláljam az izmokat, legyen miből fejlődnie. Heti 3x futok 35 perc körül, ezt idén felviszem 1órára, minden nap gyakorlok focizni (cselek meg miegymás, szóval ott is futkosok), aztán meg 2x súlyzózok hetente, és már írtam fentebb, hogy hasra is edzek. Kb. háromnegyed éve nem eszem cukros dolgokat és fehér lisztes dolgokat. Persze nem is iszom ilyeneket. Ha így fogom folytatni ugye letudom dolgozni? A futás,focizás mellett járok nagyon-nagyon sokat biciklizni is. Hétvégente átbiciklizem a délutánokat.

Lefényképeztem a felső testem, ezt szeretném megváltoztatni, egyébként ha lehúzom egy kicsit a zsírt a hasamon látszódik a felső 4 kocka.

[link]

[link]

Köszönöm előre is a válaszokat, F/14.


2010. jan. 22. 14:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezt kifelejtettem! Húst hússal eszek, imádom a húst! Valamint a halat és a tojást is. Amikor csak tehetem, eszek, mindegy mivel, csak hús legyen vagy amit írtam még. De általában rizzsel szoktam és valami salátával, és ha reggelizek vagy vacsorázok, esetleg uzsonna stb. akkor ahhoz mindig eszek valami zöldséget... uborka,paprika,paradicsom, ha van itthon mind a 3 akkor mind a 3at :P Nyáron meg persze nagyon sok gyümölcsöt is eszek. Most is, bár most kevesebbet egy kicsivel.
2010. jan. 22. 15:01
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Diétázni kellene, mert különben nem tűnik el a hájacskád...
2010. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen le fog menni, bár amúgy sem vészes. Szinte túl sokat is teszel az ügy érdekében, ez nem baj, csak én úgy érzem, hogy 'rá vagy görcsölve a témára'. Az étrended kicsit hasonlít a Norbi Update-re, esetleg olvasd el a könyvét. A személyét én sem kifejezetten szeretem, nem veszem meg a drága termékeit, de az étrendet betartva sokat fogytam, pedig én nem is mozogtam mellette. A multivitaminját kipróbáltam, de annak nem éreztem hatását.
2010. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ebből még lefogysz, úgy fogsz kinézni mint egy lány... És igen az előttem szóló jól mondja, diétázni kell. Az nem elég, hogy húst hússal... roston kell, és csak csirke vagy pulykamellet. A rizs jó, de legyen barna, és a saláta is jó, ha nincs rajta valami zsíros cukros öntet. Napi 5-6 kis étkezés, hogy felgyorsuljon az anyagcsere.
2010. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szerintem is a gyenge pontja a dolognak a húst-hússal..

Több rizs mondjuk és kevesebb hús.


Jó lenne + gyümölcs reggelenként, + sok folyadék edzésenként.


A súlyzózásnál kisebb súly - több ismétlés, ha a háj zavar.

Nagy súly - kevés ismétlés, sok hús: kitűnően megtartja a hájat.


A többféle sport, a rendszeresség az szuper.

A hasprés kimondottan jó.


Ha ezeken változtatsz, akkor 8-9 hónap alatt minden esélyed megvan.

2010. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Irtózatos tévhit kedves utolsó, hogy a fogyáshoz nagy ismétlésszám kell, és sok széria! Ez a legnagyobb amatőr butaságok egyike, olyan mint, hogy a zsír izommá alakul! Diéta alatt, ugyanúgy alacsony ismétlésszám (6-8) kell nagy súllyal, mint egyébként...
2010. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Persze persze,....ha tévedés lenne, akkor nem működne:), csak hát működik. Nem kell vitatkozni, ki kell próbálni.

Egyáltalán nem a diétázás a kiindulópont kedves emberünknél, hanem a sport.

2010. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól van kedves utolsó, akkor te jobban tudod... nem én aki ezzel foglalkozik, ebből diplomázott, és tucatnyi élsportolóval foglalkozott élete során.

A magas ismétlésszám állóképességet ad az izomnak, az alacsony nagyobb súllyal tömeget... Azért mert valaki diétázik, nem kell nagyobb ismétlésszám kisebb súllyal, mert mégtöbbet veszít az izomzatából, mint amit a diéta miatt amúgy is veszítene. Nálad mi működik, azt nem tudom, de azt igen, hogyan működik az emberi test, és minek milyen hatása van...

2010. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, a húst hússal amúgy úgy értettem, ahogy írjátok :) A disznóhúst is megeszem, ha kell, de nem nagyon szeretem, mert nekem az nagyon zsíros. Csirkemellet eszek mindig.
2010. jan. 23. 22:11
 10/11 anonim válasza:

A diploma Király.

Ami beválik, az az Ász.

A képen egy has látszik (nem diéta, hanem has)...hozzá egy kis panasz.

:)

Én is látok elég próbálkozást.."ide a nagy súlyt,majd lefogyok", eredmény: "erős lettem,..igaz, ugyanakkora a hasam, ha nem nagyobb, de erősebb lettem legalább"

..csak háááát!..Mit csináljak a hasammal???? :))

..és ez után jön a diéta ötlete.

Mindig ugyanaz a történet. A diéta persze csak ideiglenesen működik, és soha nem ér célt.


Aki meg egyenesen rendszeresen kis súllyal, akár súly nélkül mozog, annak soha nincs többé semmi nyűgje, csak rá kell szánni az időt, bizalommal.


Ha kedves emberünk body builder irányba akar menni, akkor nagy súly, a has pedig ráér,de nem ezt mondta eddig.


..és természetesen azt fogja csinálni, amihez kedve van ;).

2010. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!