Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhízott fiú vagyok, fogyni...

Elhízott fiú vagyok, fogyni szeretnék, de nemtudom hogy kezdjem el. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Már kb 10 Éves korom óta súly problémáim vannak. Mindig csúfoltak,bántottak is emiatt, igaz mióta középiskolás vagyok nem volt rá példa ennek ellenére én nem érzem jól magam a testemben. Elhatároztam hogy változtatni szeretnék az alakomon, eltűntetni a "csöcseimet" ,a kerek arcomat, és a nagyon nagy hasamat. Az elszántság meg is van,de amiket a neten olvasok nagyon elszomorítóak. Sok portált elolvastam ezzel kapcsolatban, és az jött le, hogy nincs biztos módszer a fogyásra. Én most mégis a segítségeteket kérném ezügyben, hogy hogyan is kezdjek neki, és hogyan csináljam.

Az étkezésemben semmi rendszer nincs, amikor csak tudok eszek.(Ne szóljatok le, ez nem direkt van. Egyszerűen nem tudom megállni.) sok cukros italt iszom. Az uj törvények miatt minden nap tesi van a suliban, emellett napi 4-5 kilométert sétálok busz hiányában. Gondoltam ezeket jó ha leírom,és nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.



2014. nov. 9. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Jo hirem van: igenis letezi biztos modszer a fogyasra, ugy hivjak hogy dieta.


A lenyeg az hogy kevesebb energiat kell bevinned, mint amennyit felhasznalsz. A legegyszerub kezdes az, hogy elhagyod a szemetet, elso korben a cukros uditoket, es vizet iszol helyette. Aztan az edesseget, azutan pedig a gyors szenhidratokat tartalmazo kajat.


Es a sportot is el kell kezdened. Aerob jellegu dolog kellene, bicikli, ellipszistrener, futas.


Milyen magas vagy es hany kilo?

2014. nov. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az alap a rendszer lenne pedig, és természetesen a fokozatos minőségjavítás. A cukros italoknak pá-pát kellene mondanod, ahogy a nassokat is elhagyni, péksütikből a csokis, kakaós, pudingos, lekváros és cukormázas változatokat. Fehér rizs helyett basmati vagy jázmin, tésztából durum, de azt se sokszor, sült krumpli helyett főtt, rántott hús helyett natúrszelet.


A gyors szénhidrátokat kell csökkenteni.

2014. nov. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%

Cső.. csak vizet igyál! egyél sós sütiket,kekszet, sétálj vagy 10-15km-ert.. de nagyon zsîrosakat ne egyél..

én am 2hét alatt 8g simán ledobok.. 1hét alatt meg vissza is tudom szedni..

dee tee biztos nem tudod megállni hogy ne egyél..

szokj rá a cigire.. cigizzél sokat! meg ha jön a téli szüneted.. előtte intézzél magadnak speedet, v kristályt.. ezektől pik pak ledobod a kilókat.. mert nem leszel éhes.. meg szinte csak inni fogsz.. ha kis pici adagokban beosztod v két hétig.. amíg a szünet tart.. akkor sulikezdésre boldog lehetsz ;) ennyitől meg nem leszel drogos!! new fogsz rászokni..!! csak nem kell csinálni sokáig! két hét az még semmi.. az csak a fojamat beindításához kell! hiába fogják ezt kommentelni az emberkék..

én haveromat így fogyasztottam le.. ő is hatalmas volt..

de most már jólnézki na meg csajozik is.. :)

majd nézd meg ha a 2ét hét letelik.. utánna még edzeni is lessz kedved!

ha meg csinálod siker lessz!! ha nem akkor meg edzél, fussál, tornázál, meg ne egyél.. akkor kb fél év múlva minusz 8meglessz :)

2014. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 3mas azthiszem a te ötletedet kihagyom.

Pár napja elkezdtem elhagyni a cukros üdítőket, de már volt 1-2 szer hogy "nah csak egy kicsit" de szégyenlem is. A cukros sütiket,csokikat teljesen elhgytam, igazából az nem is hiányzik.. Inkább a chips.

Dolgozom rajta hogy felujitsam a 2 eve nem használt biciglim, és hétvégére készen is lesz.

Itthon megszoktam csinálni este 10-20 felülést , és pár fekvőtámaszt. Lehet hogy nem elég, de egyenlőre ezt is megérzem testileg és ártani sem árt.

Kérdésem lenne hogy mik is azok a "gyors szénhidrátok", és miben vannak ezek. Tippeket, ötleteket adjatok kérlek hogy hogyan tudnám hasznosítani az itthoni dolgokat edzésre, mert kondira nincs időm z amúgy is hosszú np után.

2014. nov. 19. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyors szénhidrát pl. a cukor, de tésztákban és fehér kenyérben is ez van. (Azért gyors, mert hamar a véráramba kerül, majd hamar ki is ürül onnan, emiatt meg hamar megéhezel.)


Legegyszerűbb, ha GI-et nézel, az alacsonyabb értékek jobbak. Basmati rizs jobb a fehérnél stb.

2014. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!