Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég NAGY problémám van!?

Elég NAGY problémám van!?

Figyelt kérdés

sziasztok az a helyzet hogy 144kg vagyok és szeretnék lefogyni úgy hogy ne jöjjön vissza , mert már volt hogy fogytam 10kg t azt pik pak vissza jött. Tudnátok írni valami étrendet amit lehetne csinálni vagy esetleg rendelni?Akaraterő az van.F/17 CM 188 és esetleg valaki próbálta már a norbi duci tornát? első célnak kitűztem a 110kg-t utána szépen tovább ha sikerülne.


előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


2010. febr. 9. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban próbáld ki Norbi duci tornáját, de mellette diétázzál, kevesebb kalóriát fogyassz az eddiginél.
2010. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Legegyzerűbb módja,ha kiiktatod a finomlisztes kenyeret,pékárut,tésztát az életedből.Nincs nasi(chips,csoki,süti).Naponta ötször egyél keveset,legyen 3 főétkezés,egy tízórai és uzsonna.Reggelire fogyassz teljeskiőrlésű kenyeret,vagy gabonapelyhet,vacsira fehérje dús soványhúst.Ha megoldható mindennap egyél levest.Tízóraira és uzsira zöldség(ezt köretként is fogyaszthatod),gyümölcs.Sok szénsav,és cukor mentes innivaló(víz,ásványviz,citromos víz)min:2 liter naponta.


Próbáltam a ducitréninget,de engem nem mozgat meg túlságosan,bár nincs is már sok felesleg rajtam.Ha megvan mind,lehet variálni,az időtartamuk is változó.

Ha eddig nem sportoltál,eleinte minden másnap tornázz félórát,majd mindenap,aztán lehet egy egész órát is nyomatni.

ha nagyon meghajtod magad eleinte,az nem jó.Haggyj időt az izmaidnak hogy hozzászokjanak a mozgáshoz.

Sok sikert,és jó egészséget!

2010. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyors eredményt ne akarj, mert egészségtelen, ráadásul még vissza is hízod duplán. Fél kg hetente az egészséges.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.


Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd vagy mint a tízórai. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

Hús nem hízlal, csak a panír. A zsíros hús sem tragédia, de inkább szárazabbat válassz. A zsírok kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Főzelékhez lehet húst enni.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Remélem, segítettem.


És ami a legfontosabb: a mozgás. Rendszeresen!! Fokozatosan kezd, először napi 10-15 perc, aztán 30, juss el oda, hogy hetente 3-4-szer 1 óra. (Amíg csak 15 percig bírod, addig minden nap csináld.) Lehet otthon is, dvd-re, ha nem akarsz edzőterembe menni. Ha tudsz úszni, az nagyon jó, mert nem terheli az izületeidet.

Norbi duci tréning dvd-t nem ismerem, de azt mondják, jó.


A Teletáltól tudsz rendelni norbis kaját, vagy a Gastroyaltól rengeteg másféle diétásat.

2010. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És azok jók ? a gastroyálos kaják meg teletál? ebédet nem nagyon tudom megoldani mert 10tőlkb 4-5ig suliba vagyok
2010. febr. 9. 09:37
 5/13 A kérdező kommentje:
a főtt kaját
2010. febr. 9. 09:38
 6/13 A kérdező kommentje:
meg orvosom mondta hogy felírna reductilt szerintetek?
2010. febr. 9. 09:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Duci tréningek nagyon jók! Én is azokkat csinálom. Viszont nem egyforma nehezek! Szerintem így nehezednek:


- Duci tréning 1. (sárga pólós)

- Duci tréning 3. (betyáros)

- Duci tréning 4. (Kovi-Katinka)


A Duci tréning 2008 is nagyon szuper, három 20 perces részre van osztva, kezdő, középhaladó, és haladó. Ezeket lehet variálni.


Én minden este tornázom, eleinte a 2008-as kezdőjét csináltam, aztán váltogattam a sorszámozott duci tréningeket.


Mostmár meg tudom csinálni a Hősök tornáját is, ami egy órás, és keményebb, mint a duci tréningek. Meg csináltam már végig a 2008-asat, is, ami szintén több, mint egy óra.


Nekem a mai napig 8,1 kiló ment le, pont 5 hét alatt. 114,2-vel kezdtem. Nem éhezem egyáltalán. Szigorítani is tudnék még az étrendemen, de nem akarok gyorsabban fogyni. Kb. a fent leírtak szerint étkezem, szénhidrát és zsírszegényen. Sok nyers zöldség, sovány hús, sonka, túró, joghurt, kefír, mozzarella, feta, tejföl, tojás, zabkorpa, gyümölcs, stb. Ilyesmiket eszem. Ja és be-be csúszik egy túró rudi, vagy müzliszelet is!

2010. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan felejts el mindeféle gyógyszert, fosató teát és társaikat! Azok csak addig hatnak, amíg szeded őket! Gondolom nem akarsz életet végéig ezektől függeni! Tartsd be ezeket az egyszerű étkezési szabályokat és mozogj! Le fogysz fogyni, ha nem adod fel!
2010. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a reductilt már nem is lehet kapni, de tényleg ne azzal próbálkozz szerintem se. Nekem sokat segített, hogy elfoglaltam magam és az evés nem csúnyán fogalmazvan a Hobbym volt, hanem keveset ettem naponta többször és lefoglaltam magam.
2010. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a tanácsok, én is kedvet kaptam hozzá.

Én a krumplifőzeléket úgy csinálom, hogy ha megfőtt a krumpli, beleteszem állómixerbe, egy kis doboz tejföllel, és nem az összes krumplit!!!!hagyok a kotliba is,a vízből is rakok amibe főtt és összeturmixolom.Utánna visszaöntöm a többihez, és felrottyantom.Minél jobban kihűl, annál jobban besűrűl.

Pulykamellet olajba, fokhagymába, bepácolom, este, berakom a hűtőbe, reggel berakom a tepsibe, egy családi tejfölt kikeverek 1 db tojással és a húsra öntöm.Természetesen a páchoz olivaolajat használok.És berakom megsülni pirosra.Lehet rá sajtot is reszelni, de akkor már nem 1-es kódú.Nagyon finom, bármilyen más húsból is meglehet csinálni.


10 tojást megfőzök, felszeletelem apróra, közben 1 tejfölt kikeverek 1 tojássárgájával, kicsi mustárral folyékony édesítővel és összeöntöm, keverem, ez a tojássaláta és még majonéz sincs benne :)

2010. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!