Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok lefogyni?

Miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron 46 kg körül voltam, aztán jött az ősz és a tél.A karácsony miatt felmentem 49 kg-ra vagy még talán 50-re is.

Elhatároztam, hogy eljárok edzőteremben.

Január végétől el is kezdtem járni 1 héten minimum 3x, de az átlag az 4-5 nap volt egy héten.

Ezt csináltam 2,5 hónapon keresztül és csak híztam.Azt csak remélni tudom, hogy izom.

Valamivel többet is ettem a kelleténél, de utána figyeltem már arra is és most már ott tartok, hogy 52-3 kg.

Egyszerűen nem tudok lefogyni, az edzést abbahagytam mert vizsgaidőszakom volt, viszont így csak az étkezésre figyelek oda.


Mai kajám: Foody arany kétszersült teljes kiörlésű lisztből (kb 800kcal)

1db bundáskenyér és egy adag chillisbab.


Nem diétázom, csak igyekszem figyelni a kalóriabevitelre.Emellett sokat iszom.


Vajon miért nem tudok fogyni?

Mi lenne a megoldás?



2015. ápr. 16. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk még a magasságod sem... Azt látnod kéne, izom dudorodik vagy háj lötyög rajtad... De testzsírszázalékot is mérhetsz.

Az összetétel miatt többet aggódnék, gabona és bab és ennyi?

2015. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

158 cm vagyok.

a karomon látszik jobban, hogy izmosodtam.A hasamon látszik, hogy laposodott, viszont a lábamon meg az látszik, hogy híztam és a combomon is.

Igen, ennyi, mert ha többet ennék akkor még rosszabb lenne a helyzet.

2015. ápr. 16. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg sokkal több fehérjét enni és kevesebb gabonát. Konkrétan egész nap mást sem ettél. Így éhes is maradsz meg sokat is eszel...
2015. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben:) akkor váltok.

Köszönöm szépen a választ!

2015. ápr. 16. 20:20
 5/12 anonim válasza:
158 cm magassággal 60 kg körül van a normál testtömeged. 52 kilóról akarsz lefogyni? Nem vagy véletlenül testképzavaros? (Nem vicc! Bulimia, anorexia és egyéb szövődményei lehetnek, halált is okozhat!)
2015. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: Ezt mi nem tudjuk megmondani, neki mi a normál. 158/60? A párom 35 éves enyhe fizikai munkát végző férfi, 176 centi és 63 kilósan néz ki jól. Nem valami izmos, persze, csak amennyire neki kell.

Én nő vagyok, 163 centi, 65 kilósan még iszonyúan hájas a hasam, pedig igazán nem sorvadtak el az izmaim, finoman dudorodnak azok, ahol kell, csak hát ilyen szolid, nem sokat edző szinten vannak.

A 158/60 inkább csak akkor jó, ha az átlagosnál több izma van az embernek, de persze sok múlik a testalkaton, sőt, az egyéni ízlésen is. Ahogy a párom semmiképp nem akar több lenni, én pedig majd szerintem úgy 163/55 körül lehetek jó (de majd meglátom), bár sokkal jobb lenne a jelenlegi súlyom, de 10 kilóval nagyobb izomtömeggel, mint a mostani... Szép lenne.

2015. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De hogy a kérdező konkrét problémájával is foglalkozzak... Az összetételbe már belekötöttem korábban, viszont még azt sem tudom, a fenti mennyi kalória. Lövésem nincs a bundáskenyér és a csilisbab kalóriatartalmáról, de nem lehet kevés (már a kenyér ott van, de tojás és ha hagyjuk, rengeteg zsír, amit felszív... a csilisbab sem a kalóriaszegénységéről híres). Egy ilyen kis testnél ez már képes túl sok lenni...
2015. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2 alapvető dolog miatt nem tudsz fogyni.


Az egyik, hogy 53 kilósan nincs igazán miből fogynod.


Másik, hogy a kalóriabevitelre figyelsz. Ez így szép és jó, bár rosszul csinálod, mert arra nem figyelni kell, hanem meghatározni egy alsó és egy felső határértéket, valahol 1000 és 2500 kcal között mondjuk (alkattól, izomzattól, aktivitástól, egyéni jellemzőktől függően) te már ezt elbuktad, ráadásul arra nem figyelsz mit eszel?


Mint egy rossz éhező, eszel teljes kiőrlésű kenyeret (gabona - éhezőkaja, de máskülönben zsírosító, gondolj az inzulin szerepére. ha ilyet eszel, akkor inzulinban fog tocsogni a tested)


De legalább még egy kis kenyérrel meg babbal. Mert a bab is legalább tömény szénhidrát, és nagy glikémiás indexe van, akkor az inzulin hatása sem lehet alacsony.


Tömény szénhidrát alapú étrendtől mit vártál egyébként?


Miért gabonákat eszel, miért nem zöldségeket, húsokat? Bundáskenyéren a tojás nem számít :)

2015. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ez csak egy napom volt és azért éppen csilisbab mert az volt itthon, de kb 4 havonta eszek, most így jött ki.

Valamint mindig figyelek arra, hogyha egyik nap túl sok volt a szénhidrát, akkor másnap mondjuk figyelek, hogy több fehérje legyen és kevesebb szénhidrát.

Szóval nem minden napi kaján az amit leírtam, ez csak az éppen aktuális volt.

Igyekszem változatos lenni, de sajnos nem tudom, hogy lehetne olyan étrendet összeállítani amibe senki sem tud belekötni.

ár próbálkoztam és véleményeket is kikértem régebben.Valaki azt írta, hogy jó, de kevés.Valaki azt írta, hogy rossz.Hiába tartottam be szabályosan az aznapi diétás menüt, nem volt az, hogy mindenkinek megfelelt volna.

Ezért már rettegek ettől az egész kajálástól és igazából ezt is félve írtam le, mert tudtam, hogy jönni fognak az olyanok, hogy kevés a fehérje,túl sok a zsír,a kenyér az nem jó stb...

persze tudom, hogy van benne igazság csak már sok a megfelelési kényszer és már előre tudom, hogy amit eszek az rossz lesz...

Fogalmam sincs, hogy hogy lehetne tényleg kiegyensúlyozottan táplálkozni, hogy bevigyek mindent a szervezetembe ami fontos, viszont ne is legyen sok, de kevés se.

Egyébként vezetem az étrendemet a kalóriabázis.hu-n.Ha a boltból veszek valamit akkor rákeresek a termékre éspontosan kiadja a kalória adatokat.Természetesen egy tál ételt nehezebb meghatározni, mert nem minden ember ugyanúgy készíti és az a bizonyos "1 adag" mindenkinél eltérő lehet, így csak kb tudom megállapítani.

2015. ápr. 17. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogyni akarsz, egészséges lenni vagy olyan étrendet, amibe senki sem tud belekötni?


Ha a belekötés a lényeg, akkor ne írj gyakorin, és akkor senki sem fog belekötni.


Ha a fogyás, akkor ne keményítőt egyél, hanem zöldségeket, húst, ennyi. Nem kell bab meg liszt meg miegymás. Persze ehetesz úgy is mint most, csak egyrészt káros másrészt mintha nem fogynál. Akkor nem logikus, hogy változtatsz? Minek lisztet enni, amikor ócska gabonából, gluténból egyszerűen nem lehet értelmes élelmet nyerni, csak megbetegítőt, hizlalót?


Persze te tudod mit találsz jónak :)

2015. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!