Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » BINGE! MIT TEGYEK? Légyszi .

BINGE! MIT TEGYEK? Légyszi .

Figyelt kérdés
Mellékes most, hogy anorexiás vagyok vagy nem , de az a baj, hogy hét közbe alig ettem és sikerült lefogynom 3 kilót , és most hétvégén halálra ettem magam mert mondogattam magamban hogy ,,nem vagyok kövér nézd meg milyen lapos a hasad'' stb... Mit tegyek ?Kérlek segítsetek.

2015. máj. 16. 14:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Átérzem, nyugi.


Nekem ez szokott lenni:

ha többet eszem, megugrik a súlyom (+2-3 vagy 3,5 kg) de csak amiatt, mert általánosságba nem viszek be sok szénhidrátot. Maximum 1-2 magvas kocka, ilyesmi. Cukrot egyáltalán nem.

Namármost, a cukor meg a só(!!!) is vizet köt meg a szervezetedben. Az összes kajában manapság van só... tehát ha nem is cukrosat eszel, de ha pl. húst, levest (levesben különösen sok lehet) vagy akár sós péksütiket: ebben mind van só. Ki is próbálhatod: önts ki a konyhaasztalra sót, és löttyints rá vizet. Látod, hogy beszívja? Ugyanez megy végbe a testedben: ha sósat eszel, a só vizet köt meg a szervezetedben. A cukor is. A szénhidrátok is.


Amikor keveset eszel, a szervezet lebontja a szénhidrátokat -> a szénhidrátok lebontásával a velük megkötött víz is távozik. Ezért olyan látványos mérlegen a fogyás egy diéta kezdetén, vagy ezek a tipikus "tojásdiéta"/narancsidéta/cukkinidiéta, amik heti - 5 vagy -6kgot ígérnek, azért hatásosak, mert valóban leugrik az emberről 3 nap alatt 3 kg de az mind víz... mert kevesebb ch-t visznek be, kevesebb sót, kevesebb cukrot...


Nekem 3-4 nap után visszaáll a súlyom a "túlevés" után. Meg meg is figyelhető, hogy a túlevés utáni napon sokkalta többet járok mosdóba: méregtelenít a szervezet, főleg ha pl. egyik nap sokat eszel, másnap csak almát, na akkor :D akkor hihetetlenül sokat pisilek.


Majd 3-4 nap múlva írj! Meglátod, lemegy addigra ez a + 3 kg. :)

2015. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen igazad volt :) de ez nem jó hír. :(

Akkor mit csináljak ???

2015. máj. 19. 21:38
 13/13 anonim ***** válasza:

A só vízfelszívása azért kissé bonyolultabb kérdés..

"A tiszta nátrium-klorid nem higroszkópos, de ha szennyezést (például magnéziumsót) tartalmaz, nedvszívóvá, tapadóssá válik."


"de ha pl. húst, levest (levesben különösen sok lehet) vagy akár sós péksütiket: ebben mind van só"


Nem is a tömény liszt a gond a péksütibe, hanem a só.


A só annyi vizet köt meg a szervezetben, hogy néhány óra alatt kiürítjük a felesleget. A lányok is szoktak pisilni.


A szervezetünk aktív transzporttal veszi vissza a szűrletből a sót.. baromság direkt kevés sót enni, az emberekre jellemzőbb a sóhiány..


Persze ez csak az én véleményem.

2015. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!