Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki milyen megfontolásból...

Ki milyen megfontolásból döntött úgy, hogy nem eszik több kenyeret?

Figyelt kérdés
Milyen pozitív egészségügyi változásokat tapasztaltatok? Hogy néz ki a napi étrendetek?
2015. máj. 17. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Évekig nem ettem,aztán megismertem a barátomat aki minden nap vett,így rászoktam megint.1éven keresztül ettem minden nap majdnem.Két hónapja külön vagyunk,azóta nagy ritkán ettem 1-2 zsemlét,kenyeret nem.Sokkal könnyebbnek érzem magam,nincs leterhelve a gyomrom,valamivel kisebb a hasam is,nem vagyok állandóan éhes.Mikor kenyeret ettem,állandóan az voltam.Ezeket tapasztaltam.
2015. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Hasi panaszokat okozott.

Tejtermékekkel együtt, egész fiatal koromban okoztak panaszokat.


Úgyhogy közel 100%-osan kerülöm, mert nekem tényleg szar. Az most hit kérdése, hogy én számos krónikus betegség kialakulását is a gluténfogyasztáshoz, vagy a sok szénhidrátfogyasztáshoz kötök.

2015. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sosem voltam kenyeres, de egyszer megtanultam finom töltött pirítóst készíteni s mint a gyerek, Ms. Murphy törvénykönyvében, folyton pirítóst készítettem :) Egy hét után a testem úgy gondolta, ideje szólnia, hogy ő ezt nem szereti. Pont akkor kezdtem a gyk-n is olvasgatni, s mivel én az a fajta vagyok, akkor már dobtam a glutént, egyik napról a másikra. Kelleni úgyse kell az ilyesmi, az tuti.

Kiderült, hogy sokkal jobbakat lehet enni nélküle, bár e téren sosem panaszkodhattam, szeretem a hasam.

Nekem kellett a szerepkörre pótlék, így innentől félig magkenyéren éltem. Úgy 2-3 év után untam meg, most már csak néha eszem egy kis magropogóst, mert nagyon finom és ropog, ez ellenállhatatlan kombó számomra. De nem teszek rá semmit (max. néha vajat), felesleges, jó az úgy, ahogy van, fűszerezni se kell, csak sóval.


Jelenleg épp átvariálom a táplálkozásomat, a legegyszerűbb verzióban eszem 8 tojást, egy kis nyers zöldséget, pár falat egyebet (gyümölcs, magropogós, vaj) és ennyi. Máskor zöldségételt is eszem, olykor több az olajos mag és kevesebb a tojás... Nekem bőven elég változatos így is, élvezetet tekintve pedig nagyon jól állok, mivel csupa olyat eszem, amit nagyon szeretek s nem hagyom magam éhesen.


Mivel korábban sem volt bajom, nálam nem hozott nagy változást a glutén elhagyása (plusz a normál cukor, a laktóz zöme, bolti cuccok, ezek is akkor estek ki).

De azt észrevettem, hogy kevesebb szénhidráttal jobban érzem magam (a zöldség még jöhet s a gyümölcsökkel is jobbára ez a helyzet, de változó), energikusabb vagyok. A fene se tudta, hogy egy rendes étkezés után az ember könnyed és pörög, sosem lenyomott...

Meg kell mondjam, ég és föld a különbség 80g és 40g ch között is... Ez utóbbi nálam már rövid úton ketózist jelent, ahol azért máshogyan működik a test. Esetemben a tipikus nagyon jó mellékhatásokkal.

Plusz a fogyásomhoz is szükséges volt, nem tudok elég keveset enni szénhidrátosan.

2015. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én fehérkenyeret azóta nem eszek, amióta elkezdtem a diétát. Azonban eszek kenyeret, viszont az szénhidrát csökkentett, 6-10g szénhidrát van 100g-ban. Aldiban, Lidl-ben is lehet kapni, meg azt hiszem Spar-ban is.
2015. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Állandó és rejtélyesnek mondható hasi illetve bőrpanaszok végett gondoltam f...om, leállok már a kenyérről és a tejtermékekről mer már elegem van.


A panaszok három héten belül megszűntek és fél év alatt mindenféle komolyabb erőfeszítés nélkül lefogytam 13 kilót.


Ennyi.


A nap étrendet lusta vagyok leírni, de kb hús, felvágottak, kolbász, tojás, zöldség, gyümölcs, olajos magok meg ezekből és ezek lisztjéből, tejéből és egyéb kombinációjából készült kaják, sütik stb. Néha krumpli, rizs, kukorica is befigyel. Meg ilyenek, sok minden.

2015. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!