Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5 kg minusz 1 hónap alatt...

5 kg minusz 1 hónap alatt lehet így?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni 10 kilót.

Szerintetek menni fog így?

Naponta 30-40 (vagy több ideig) percet tornázok, és az étrendemre is figyelnék. Pl: kenyér helyett kétszersültet ennék.mindennap ennék gyümölcsöt,vacsorára saláta/gyümölcs.

Szerintetek sikerülhet így? (2 hónapon át )



2015. jún. 28. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.A kétszersült ugyanúgy szénhidrát,a gyümölcsökben rengeteg a cukor.Ezekkel felesleges kalóriákat viszel be.Hús,túró,tojás,zöldségek,kevés rizs,kevés gyümölcs és mozgás.Így a tuti.
2015. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kevés gyümölcs atyaég :'D ekkora hülyeséget is ritkán hallani , a legtöbb gyümölcs 50kalória alatt van pont az az amiből bőven lehet enni+zöldség , a kétszersültet én sem ajánlom helyette inkább abo nett de hogyha 1200 kalóriánál többet eszel akkor nem hiszem hogy 5 kilót fogsz fogyni nézd meg a www.kalóriabázis.hu oldalt ott be tudod állítani hogy mennyit akarsz fogyni , mennyit egyél mennyit mozogjál hozzá .
2015. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kalóriabázis,atyaég!:D Nem egy hiteles oldal,de mindenki csak nyomja itt a gyakorin.Az a probléma vele,hogy nem személyre szabott.Megadsz néhány értéket,ő belő egy általa kikalkulált mennyiséget,de fingja sincs arról,hogy a szervezeted hogy működik.Irányadó lehet,illetve vihet valamennyi rendszert a napirendbe,de csak azt figyelni mániákusan kissé túlzás.Én betartottam a napi előírt dolgokat,mozogtam nem keveset,sosem léptem át semmilyen értéket,mégis a megjósolt havi 4 kiló helyett 1 ment le.Ekkor a szerinte napi 120g szénhidrátot levittem 60-80 közé,hopp,máris lement a 3 kiló a következő hónapban.És lehet,hogy alacsony kalóriatartalmúak egyes gyümölcsök,viszont fruktóz van bennük,ami szénhidrát.Ha tetszik,ha nem.
2015. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mélységesen egyetértek a 64%-ossal, habár a kalóriabázis nálam máshogy működött. Magasan a szerinte súlytartó kalóriaszintem fölött ettem és lassan fogytam, márpedig a mozgás se kavart be, mert az nemigen volt (na ezt senki se csinálja direkt, én is szerettem volna mozogni, csak valahogy ritkán jött össze). Nyilván csak egy tippje lehet arra, hogy mennyit égetünk...


A gyümölcsöt én sem tartom olyan remek ötletnek, természetesen ez emberfüggő, de rengeteg kalóriát, ráadásul cukrot lehet bevinni vele úgy, hogy nem lakunk jól. Nekem teljesen felesleges extra kalóriabevitel, ami azonnal nagyon éhessé tesz, kivéve, ha töményebb gyümölcsöt használok, de az sem tart ki sokáig. S nem én vagyok a csodabogár, sokan mások is megéheznek a gyümölcstől, a gyors cukor alapvetően rosszul laktat. Elhiszem, hogy van, aki jóllakik vele, de nem ez a tipikus s nem ez a logikus az összetétele és testünk működése alapján.

De azt sem gondolom, hogy kerülni kellene a gyümölcsöt. Tapasztaljuk ki, döntsük el, nekünk mi a jó. Néha elég érdekes dolgok vannak egyénszinten, én pl. kerülöm az almát, de nem kerülöm a fagyasztott banánt, mert az sokkal, de sokkal kisebb szénhidrátbevitelt okoz nálam, mert nekem kevés is elég, mégis több élményt nyújt s jobban esik, mint egy vagy egy fél alma (nehezen tudok ennél kevesebb almát enni, akkor inkább el se kezdem).


De egy kicsit túl sokat írtam erről.


Kérdező, alig írtál valamit az étrendedről, csak azt tudjuk, hogy szénhidrátokat eszel... Mi van a fehérjével? Zsír is kell. A szénhidrát pont a legkevésbé fontos a testnek és a fogyáshoz is az passzol legkevésbé a hormonális hatásai miatt, bár nem győzöm hangsúlyozni az egyéni dolgokat, simán lehet sok szénhidráttal fogyni, nekem nem, de sokaknak megy.

De nem hiába javasolják nagyon sok helyen a szénhidrátcsökkentést. Sokat tud segíteni. Én csak azzal tudtam fogyni, de normál embereknek is jó lehet, lehet, hogy ez választja el a fegyelmezett éhségelviselést (amire én nem vagyok hajlandó, de rosszul is leszek így, ha bírom is) a jóllakottsággal járó, könnyű fogyástól...

2015. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!