Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől nem fogyok?

Mitől nem fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

100kg voltam majd lefogytam április óta 85kg-ra.De ez a helyzet,hogy mostanába nem megy sem a torna sem a diéta.Folyton éhes vagyok korog a hasam pedig nem eszek keveset 900-1200kcal ami normális diétánál.Mikor ,hogy sikerült.Aztán 3hétig folyton ettem.Vissza híztam szerencsére csak 2kg ott.Most 86és fél vagyok.És nem akar lejjebb menni.Tornázni nincs kedvem mert folyton fáradtnak érzem magam és fáj a fejem.A gyomrom folyton korog és égni is gyakran szokott.Nem értem mi van..gondolkodtam rajta ,hogy lehet azért nem fogyok és azért remegek néha már az ételért mert meg fog nemsokára jönni a havi baj.De utána néztem és azt írják csak 1héttel korábban kezd a szervezet vizet raktározni.Viszont nekem több mint 1hetem van addig.Sőt asszem 2hét még.Vagy talán korábban is elkezdheti raktározni? Nem értem már ..Nem akarom feladni de ha ez sokáig így marad össze omlok mert egészen kicsi gyerekkorom óta küzködök a túlsúly miatt .Olyan válaszokat nem szeretnék kapni hogy huu tul keves az a 900..meg minim 1200kcalt kell ennem blablabla...nem plusz minusz 200kcal múlik per nap,hogy most akkeszek sokat vagy túl keveset eszek.Köszönöm aki ezt figyelembe veszi és van valami ötlete..:)



2015. aug. 31. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy miből áll az 1200 kalória. Nem tudom miket szoktál enni és mikor de az teljesen biztos hogy valami nem jó. Nagyon esélyes hogy vitamin és ásványanyag hiány léphetett fel a szervezetedben ezek komoly jelzések a szervezet részéről. Nem vagy egyensúlyban.

Fogyókúrázóknak a magas fehérjebevitel, multivitamin, sok víz, zöldség, mérsékelt CH bevitel és alacsony glikémiás indexű ételek a nyerők, sporttal ötvözve.

2015. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pl a mai étkezésem eddig:

Reggeli:

Puffasztott rizs

Kaloria szegény sajt

Paradicsom

Zsír nélkuli szin sonka

Tízórai: 100g párolt zöldségköret.

Ebéd: csirkemell 2nagy db és 200g zoldsegkorettel paradicsom szeletekkel díszitve.És még csak 2óra lesz..nagyon ehes vagyoi.

2015. aug. 31. 13:46
 3/11 A kérdező kommentje:
A csirke es a zoldseg koret 2let osztva hogy jusson ebedre es uzsonara is de annyira ehes voltam hogy igy megedtem egyszerre a 2adagot.Ezert 2szelet csirkemell és 200g zoldsegkoret a 100g helyett
2015. aug. 31. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem csoda hogy éhes vagy. Kevés a fehérje meg a vitamin. Zöldséget húst azt mindig ehetsz ha megéhezel. Tojást zöldséget is ehetsz pl 4 tojásból de csak 1 sárgája. Kiegészítheted még lenmagolajjal napi 2 evőkanál. Most tudom hogy páran lepontoznak :) de pl egy jó tejsavófehérje turmix jobb lenne reggelire (70-80%-os) esszenciális aminósav hegyek. Multivitamin szintén, edzés után megint tejsavó. Nem szabad koplalni mert visszaüt.

(ha érdekel linkelek tejsavót és jó multivitamint olcsón jót amit én is használok testépítéshez)

2015. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Éhes vagy, remegsz, erőtlen vagy stb. Ergo éhezel, tehát túl kevés. 86kg-nál nem is csoda, én 54-55kg-mal 1400-1800-at eszem.
2015. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A mai eddig etkezesem tele van feherjevel..a zoldsegek tele vannak vele és a husok is...ma abbol ettem boven mint ahogy azt le is irtam..:) de azert koszi hogy probalsz segiteni :)
2015. aug. 31. 14:04
 7/11 anonim ***** válasza:
a szervezeted jelez hogy mégsem elég a feherje vitaminok..ha azt akarod valamilyen betegseged kialakuljon akkor folytasd, ha erdekel az egeszseged akkor ne éheztesd a tested..majd megbosszulja
2015. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig elégnek kellene lennie. 1039kcalt ettem ma...nem eheztetem magam csak van egy hatar.Valaki más esetleg? Akinek van ötlete miert van ez? Illetve a menstruacio kavar e bele..Lehetseges hogy azert nem megy le kg mert korabban ekkezdett raktarozni vizetba szervezetem?
2015. aug. 31. 18:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset eszel. Ha koplalsz, ne csodálkozz, hogy éhes vagy... Én még nem koplalva is éhes vagyok, ha túl keveset (mondjuk kevés mozgással, igen szolid kalóriadeficitben) eszem s az összetétel és időzítés nem ideális számomra... 1300 kcal alatt pedig nem működöm.


Amúgysem lehet fix számokat mondani, hogy 1200 kcal fölött nem koplal az ember meg 1500 jó fogyáshoz (amúgy ez szimpatikus szám annak, aki alacsony, nem nagyon túlsúlyos, bírja az ilyen kevés evést és nem mozog sokat)...

Érdemesebb a saját tested jeleit figyelni, ami alapján igenis éhezel. Meg nem mondom, hogy csak a mennyiség kevés vagy valami hiányzik neki, de ez így nem OK sehogysem, változtass.

2015. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 80 kiló vagyok csak akkor tudok hízni ha napi kb 2800 kalória fölé tudok menni. Nagyon gyors az anyagcserém. Nálad az a baj és ez biztos hogy neked meg nagyon lassú ezért nem tudsz fogyni. Már átbillent a szervezeted raktározó üzemmódba mert élni akar. A szervezet beállítja magát túlélésre ezért lejjebb viszi az alapanyagcseréhez szükséges kalória mennyiséget.


Az alapanyagcsere azt jelenti hogy ennyi kell ahhoz hogy a szíved, tüdőd, veséd, májad stb működni tudjon. Ezen a ponton a szervezet az utolsó morzsát is hasznosítja. A másik probléma hogy a folyamatos alacsony kalóriabevitel eszméletlenül belassítja az anyagcserét és ilyenkor megáll a fogyás. Ha pedig kicsit többet eszel a lelassult anyagcseréd nem képes elégetni a többlet energiát és sajnos megy zsírba és a kezdeti fogyás után újra jönnek fel a kilók. Azt látom hogy kevés a makro és a mikró tápanyag is. Ezért érzed rosszul magad ez teljesen biztos mi több logikus is.


Abban esetben ha te úgy érzed hogy ez mégis jó amit csinálsz mert ez így van rendjén akkor folytasd. Mindig az az igaz ami számodra igaz.Másrészt az is elképzelhető hogy valami szervi bajod van ez esetben kérd ki egy szakember pl orvos véleményét. Ebben mi itt nem vagyunk kompetensek.

Sok sikert!

2015. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!