Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónapja fogyókúrázom, sok...

1 hónapja fogyókúrázom, sok mozgás, este nem eszek, és lemondtam a cukros üditőkről.3 hétig nem volt változás de az utóbbi egy héten szépen elkezdtek lemenni a kilók. Ma viszont nagyon kimerültnek éreztem magam, ez normális?

Figyelt kérdés
azaz igazság, hogy tegnap eléggé kimerültem mert a délelőtt futás után este elmentem focizni is. Ma viszont elmentem futni és kb 500 méter után se a lábam se semmim nem bírta nagyon kimerültnek éreztem magam. MIt tegyek most? vacsorázzak be jól, pihenjek egy napot? ez normális?
2015. szept. 1. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem megfelelően táplálkozol. Az este nem eszek eleve egy baromság. Éhesen nem szabad lefeküdni.

Azt, hogy a cukros üdítőről lemondtál egy dolog.. de mit eszel?

Én 2 hónapja fogyozom, és este 10 -kor is eszem ha éhes vagyok, sportolok is mellette, és ahogy a kilók mennek le, úgy vagyok egyre fittebb. 11 kilót fogytam.

Szóval függ attól, hogy mit eszel. Megfelelő mennyiségű fehérjebevitelre van szükséged ha sportolsz. Kevés zsír és még kevesebb szénhidrát. Ha ezeket figyelembe veszed akkor nem szabadna kimerültnek lenned.

2015. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek az elsővel. Az mondjuk nem derült ki, hogy jóllakottan fekszik-e le a kérdező. Én azt teszem, 8-10 órával a vacsorám után...

Ha kényszer az esti nemevés és éhes a kérdező, az baj, ha jól érzi magát így, akkor nem.


Viszont a kimerültség rossz jel. Más oka is lehet, persze, de meg kéne nézni az étrendet (összetétel, mennyiség), valóban semmit nem tudunk róla.


A kevés zsír és még kevesebb ch az koplalás, már ha a kevés zsír alatt tényleg keveset értünk, ahogy az emberek szoktak. Valamiből kell energia, erre a célra nem a fehérjét szokta használni az ember, az feleslegesen macerás és drága, de egészségtelen is. Ha pedig valakinek sok energiára van szüksége, mert pl. sokat edz, elkerülhetetlen, hogy sok szénhidrátot és/vagy zsírt egyen, hisz kalória kell.

A sok zsír egyébként teljesen jó, ha valaki bírja s szereti, csak a szénhidrátnak kell alacsonynak lennie s a fehérjének megfelelőnek. Sokan sokkal jobban érzik magukat így, több energiájuk van, mint szénhidrátos étrend mellett. De van, aki fordítva van ezzel, s van, aki sok szénhidrátot és sok zsírt is igényel, bár ezt nem szokták javasolni, fogyásnál pedig főleg nem.

2015. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

lehet utána kéne olvasni dolgoknak? este nem eszel? miért? indokold meg, mi történik a kis testedben ami miatt úgy gondolod hogy nincs tápanyagra szüksége este már? hmm? nem vetted még észre h a tested nem áll le? ez nem olyan mint az autó, kikapcsolod és pihen, ez 0-24 üzemel a fogantatásodtól számítva a halálod pillanatáig, szerinted akkor van benne egy kis időzítő, hogy hmmm este van most már nem kell tápanyag?


vigyázz mert ez a súlycsökkenés könnyen lehet látszatfogyás is / izomból fogyás, zsír megmaad/ a tüneteidet tekintve mindenképp, ha már kimerültnek érzed magad ott valami nem oké, a táplálkozásodat felül kéne vizsgálni SOS

2015. szept. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!