Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túlsúlyos vagyok. Szeretnék...

Túlsúlyos vagyok. Szeretnék lefogyni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. És túlsúlyos. A koromhoz képest rettenetesen kövér vagyok. 170 centi magas vagyok. Már korábban keztem neki különféle fogyókúráknak. Amit a legjobban bírtam az 3 hétig tartott. Már nagyon bánom, hogy abbahagytam, mert belegondoltam abba, hogy most milyen szép formás lehettem volna, ha végig csinálom. Tanácsot szeretnék kérni, hogy tudnám az akaraterőmet fokozni. Miyen étrendet ajálanátok? Ez mellett mozogni is szeretnék. Sajnos a túlsúlyom miatt kialakult az aszthmám. Most, hogy jön a jóidő szeretnék biciklizni és futni járni. Mennyi időre csináljam ezeket? Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 25. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy?
2010. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
85
2010. márc. 25. 12:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, asztma nem alakul ki túlsúlytól, de a túlsúly súlyosbítja a meglévő asztmát. Orvostól kellene segítséget kérned, mert pl. a futást nem fogod bírni, és bizonyos ételek súlyosbíthatják a betegségedet.
2010. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
56%
A kardiot ajánlom, nem feltétlenül kell konditerembe menni hozzá. De először kezd sétával és próbálj rendszeresen étkezni, kisebb adagokat. Majd mikor már jól megy a séta, akkor kezdhetsz futni. De a biciklizés is jó, a lényeg a rendszeres mozgás. :)
2010. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az tényleg nagyon sok... Kb. 20 kilót kéne fogynod 1 év alatt.


Gyors eredményt ne akarj, mert egészségtelen, ráadásul még vissza is hízod duplán. Fél kg hetente az egészséges.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.


Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat. Ezt a suliba is elviheted dobozban.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal, de még rántva is elmegy), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Ha menzás vagy, az sajnos nem alkalmas a fogyókúrára. Ha megeszed, azért nem, ha nem eszed meg, akkor meg azért nem (mert koplalsz.)

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd, csak kevesebb hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet, és csak teljes kiörl. vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

A zsírok (mértékkel) kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Főzelékhez lehet húst enni.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Ha nagyon nassolhatnékod van, akkor egy kevés biokölesgolyót egyél (DM-ben is lehet kapni meg bioboltokban, semmivel sem drágább, mint a chips.) Ha csokit kívánsz, akkor állj meg 2 kockánál, és max. heti 1-szer edd. Ha szülinapod van (vagy anyukádnak), megehetsz 1 szelet tortát, másnap a maradékból szintén egyet, sajnos többet nem.

A diabetikus cuccok is hízlalnak!!!

Remélem, segítettem.


És ami a legfontosabb: a mozgás. Rendszeresen!! Fokozatosan kezd, először napi 10-15 perc, aztán 30, juss el oda, hogy hetente 3-4-szer 1 óra. (Amíg csak 15 percig bírod, addig minden nap csináld.) Lehet otthon is, dvd-re, ha nem akarsz edzőterembe menni. Ha tudsz úszni, az nagyon jó, mert nem terheli az izületeidet.

Norbi duci tréning dvd-t nem ismerem, de azt mondják, jó.

Az asztmáddal kerüld az aerobicot és a futást. Legalábbis egyelőre.

2010. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12:08-asnak: asztmásnak kardiót? Meg akarod ölni? Gondolom, fogalmad sincs, mi az az asztma.
2010. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
De tudom mi az, ismerek pár embert aki asztmás és mozgással fogyott le.
2010. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is asztmás vagyok de mellette verseny szerűen kosarazom és aerobickra is járok. Szóval alapból az asztmásnak ah nagyon súlyos akkor úsznia kellene mivel az fejleszti a tüdőt és nagyon jót tesz. A fogyás mindenképp hasznos mivel a túlsúly csak ráerősit ha nincs lehetőséged úszni akkor a biciklizést válaszd naponta normál tempoban félóra szabad levegőn vagy szobabicón nyitott ablakkal. Anno mikor az asztmám kiderült nekem ezt az orvos javasolta és vettem egy szobabicót ami jót is tett.
2010. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha aktívan sportolsz, az más, mind edzetlenül belevágni a közepébe, aztán meg fulladni.

Fokozatosan kell sportolni kezdeni, és kitapasztalni, mit bír el a szervezet.

2010. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úristen. Mindenki hogy ő is aszthmás még is élsportoló. Manapság ti már a kis köhögést hívjátok aszthmának, van olyan ismerősöm aki szintén aszthmás "elvileg", és semmi baja sincs.
2010. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!