Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha éhes vagy nem...

Igaz az, hogyha éhes vagy nem a zsírodból égeted el az energiát hanem az izmodból?

Figyelt kérdés
Egy honalp írta, hogy nem szabad éhesnek lenni hogyha elkezdesz edzeni mert hát ezért amit fenn írtam.

2016. febr. 4. 18:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
35%
Minimális éhezés nélkül nincs fogyókúra, úgyhogy nem igaz.De azért egyél valamit.Én 1986-ban fogytam le 106-ról 77 kg-ra, 2 hónap alatt, naponta háromszor ettem, virslit, parizert, sovány húst (csirke) akkor még nem volt ennyi fogyókúra fajta, és net sem volt.
2016. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szabi.L ***** válasza:
64%
Nagyon primitíven megfogalmazva igaz, de azért ez nem ilyen egyszerű. Egyébként sem a zsírból nyersz energiát intenzív edzésnél, hanem a szénhidrátokból.
2016. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De akkor miért van a zsír ha nem energiatárolásra. Oké hogy abban oldodik néhány vitamin de azon kívül?
2016. febr. 4. 19:06
 4/11 Szabi.L ***** válasza:
48%

Igen a felesleges tápanyagból bevitt energiát a szervezet zsírként raktározza el. De a zsír lebontása az egy elég speciális folyamat.


Ahhoz, hogy a szervezetünk zsírt bontson, monoton és nem túl intenzív edzésnek kell lennie. Bár te nem írtad le, hogy milyen edzésre gondolsz, ezért így a kérdés sem megválaszolható igazán.Illetve az sem mindegy, hogy mióta éhezel.


Ezért írtam, hogy ez nem ilyen egyszerű. Írj le egy konkrét szituációt mire gondolsz.

2016. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az átlag ember, akinek nincs hatalmas izomtömege, az zsírt fog bontani főleg, hisz ezért van a testünkön, hogy inséges idők idején legyen miböl energiát nyernie. Ez főleg testépítőkre igaz, meg azokra, akiknek már alacsony a testzsír százalékuk. Ha megvan a kellő fehérje bevitel, ami védi az izmokat, akkor nem igazán fog abból égetni a szervezet.
2016. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mármint az izombontás igaz testépítőkre, meg alacsony tzs-jű emberekre.
2016. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, a zsír tárolt energia s természetesen mozgás nélkül is lemegy, ha szükség van rá. Elég sok példa van erre s eléggé evolúciós zsákutca volnánk, ha nem így lenne. De felőlem mindenki hihet, amit akar.


Az éhségnek semmi köze kb. semmihez. Én simán tudok éhezni kalóriatöbbletben. Az étrenden, főleg a kalóriadeficit mértékén s az ételek fehérjetartalmán múlik, hogy mennyi izom bomlik, de ez részben emberfüggő is. Mindenesetre jó étrenddel minimalizálható az izombontás. S természetesen az extra izmok fenntartásához edzeni is kell, minél több van, annál keményebben, a semmitől nem maradnak meg (csak az alapvető mennyiség), akármilyen is az étkezés. Viszont ha kevés a fehérje, akkor az alapizmokat is bontani kell s persze egy idő után bele lehet halni.


Természetes, hogy az ember megéhezik. Állítólag van, aki nem is tud némi éhezés nélkül fogyni, nem irigylem őket, bár nekem se könnyű, de nálam ennyire azért nem lehet kijelenteni ezt.

De vannak étrendek, ami mellett sokan soha nem éhesek, akkor sem, ha napokig nem esznek s a test már izmot bont (s persze annál sokkal több zsírt), mert muszáj neki.


Normális szervezet nem bontja el csak úgy, energiaforrásnak az izmokat. Takarékosságból a feleslegest elbontja, illetve extrém deficitben is eme irányba megy el (ha éhezés van, luxus fenntartani a nem létfontosságú izmokat), s fehérje is kell valahonnan, de csak mert energia kell, a zsírhoz nyúlás a logikus lépés s inkább ez szokott megtörténni. Rossz étrendnél valamennyi izom is bomlik, de a zsírból is megy le. Izomból nem sokáig lennénk meg...


Ezzel együtt én mindig eszem, ha éhes vagyok, mivel utálok éhezni. Pedig ma már sosincs erős, "igazi" éhségem... Csak valami kósza "éppenséggel tudnék enni s oly szimpatikus ez az étel, rég nem ettem már... biztos éhes vagyok" érzés. Inkább óra alapján eszem.

2016. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Krisz85 ***** válasza:

Na akkor azt hiszem ideje rendet tennem a fejekben, mert írtatok okosságokat is, meg ordenáré nagyon hülyeségeket is.


Szóval ha éhes vagy még magában nem lesz negatív irányú fehérje szintézis /lebontás, nem beépítés/, de ez függ attól is, hogy mennyi ideje nem vagy éhes. Pl ha egy nap csak egyszer eszel a tested képes izomfehérjéből glükózt visszanyerni, tehát lebontani a saját testi fehérjéjét, vagyis ebben az esetben az izomzatot, hogy energiához jusson, ezt glükoneogenezisnek nevezik.

Magyarán aki koplalással fogy, az izomból fogy elsősorban és nem testzsírból, ezért nem lehet testzsírból fogyni 800 kcal diétákkal.


De maga a kérdés is rosszul van feltéve, ha nem vagy éhes, attól még nem égeted zsírból sem az energiát. Ne úgy képzeld el, hogy jajjj korog a gyomrom, már biztos izmot bontok, persze van ketózis, de könyörgöm profi testépítő vagy, hogy még éjjel is akár enned kelljen, hogy nehogy lepattanjon a nehezen felkokszolt jajj bocsánat, felszedett izomzatod? na ugye, hogy nem!


Tehát a lényeg, hogy három ókánként enni kell, és a kalóriabeviteled és a tápanyag arányt az adott sporthoz sé annak napi, heti edzésmennyiségéhez kell igazítani, pl ha bringázol futsz több szénhidrátra van szükséged, mintha szálkásítasz és gyúrsz.

2016. febr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre kaptál pár érdekes és egy két jó választ is!

Az éhség érzet azt jelzi, hogy KELLENI FOG tápanyag a szervezetnek.( Nem feltétlenül azonnali hatállyal) (valamint van aki egész nap tudna enni, hisz a gyomrában egy kis üresség már éhség érzetet eredményez, mégis teli van)

És igen persze, hogy jön le az izomzatból, hisz kell a szervezetnek energia.

Ez a lebontás nem azt jelenti, hogy azonnal elfogy a karod ha éhezel 3 hétig.

pár grammról van szó észre sem veszed.(álltalában)

Persze függ a testtömeg indextől, a mozgástól, és attól, hogy meddig éhezel. meg, hogy mit eszel (mert ha ugye megiszol egy liter olajat, hogy ne érezz éhség érzetet a gyomrodban akkor azzal lófaszt nem csináltál kb :)

Na de komolyan

Az emberi szervezet annyi izmot épít fel a testre mint amennyire szüksége van az életben maradáshoz, és nem többet! Vagyis ha mondjuk a munkád az, hogy egész nap pakolod a vasakat akkor elég szálkás izmos erős ember leszel. Míg ha egy irodában ücsörögsz akkor nem sok izomzat lesz rajtad, és azok se fognak tudni intenzív erőt kifejteni. Viszont utóbbi esetben a bevitt többlet energia(és sok más) miatt zsírraktár keletkezik a szervezetben.

Szóval, ha te az utóbbi vagy és a testednek energia kell, akkor lebont az izomzatodból, hisz úgysem használod annyi meg marad ami az életben maradáshoz (mindennapi tevékenység elvégzéséhez) szükséges. aztán ha már ebből nem tud lebontani akkor fogsz zsírból nagyobb menyiségben fogyni! ilyenkor szálkásodsz ki! De még egyszer ne dramatizáld túl, azért mert naponta éhezel 1-2 órát amíg hazaérsz és tudsz enni nem fog lejönni rólad 5 kg izomzat!

Ezek a dolgok jóval bonyolultabbak mintsem, ahogy te ezt értelmezed, persze megpróbáltam lebutittani.

De hát ezt így tényleg nem lehet ennyire leegyszerűsíteni.

2016. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól, h egész nap pakolod a vasakat még nem leszel szálkás, nézz meg 1 épitkezést, 10ből 9 ember túlsúlyos, pedig egész nap nehéz dolgokat cipelnek.
2016. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!