Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A harcos étrenddel kapcsolatba...

A harcos étrenddel kapcsolatban van valakinek pozitív tapasztalata?

Figyelt kérdés

Olyanok beszámolójára vagyok kíváncsi, akik következetesen folytatják a harcos étkezést, és úgy érzik, hogy bevált számukra.

Hogyan néz ki a harcos étkezés konkrétan nálatok?

Mi a legfontosabb, amire figyelni kell?

Mik a nehézségek?

Vannak buktatók?



2016. febr. 5. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Úgy lehet elegendő, hogy este eszel. Rengeteget esznek naponta egyszer, állítólag még előnyös is izomépítésnél, de hogy alapvetően nem gátolja, az biztos (annál gátolja, aki nem képes egy ültében megenni a szükséges mennyiséget).

Napi egy rendes étkezés az megfelelő étkezés tud lenni, az anyagcsere se lassul, az izom se bomlik, bár ez utóbbinál már rezeg a léc, az aminosavak miatt, amiket nem tárol a test, csak izomból tudja kivenni, ha elég rég nem volt bevitel. De 23 óra a tapasztalatok s az erről szóló cikkek szerint még belefér. Aki 36 órát böjtöl hetente, az bizonyára bont egy kis izmot a végén, csak visszaépíti utána... De erről nem tudok. A fő, hogy bejön nekik és nem vesztenek izmot. De aki mégis vagy csak fél tőle, az egyen napi többször, nem kötelező magunkra erőltetni valamit, amiben nem hiszünk. Engem nem zavarna a napi 1 evés, de nekem az nem megy, én 2 közeli étkezést tartok (más kérdés, hogy ebédre kvázi betolom a teljes kalóriamennyiségemet, aztán pedig elgondolkodhatok, mi legyen. de muszáj ennem kétszer, különben éhezem, hacsak nem eszem iszonyatosan sokat, de az egészségtelen és nem is fogynék úgy, pedig nekem azt is kell. lehet, hogy tömegeléskor megpróbálom azért megint, de ha nem megy, nem erőltetem.)

2016. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Amikor először álltam rá a harcos étkezésre, akkor jobban látszódtak az eredmények. Most többet küzdök a dologgal.


A harcos étkezés nem beszél éhezésről. Írja is a könyv, hogy ez nem léböjt. Zöldséget, gyümölcsöt, erjesztett tejterméket, főt tojást korlátlan mennyiségben lehet enni. És olyan mondat is van, hogy ha tényleg megéhezel, akkor egyél. És az esti étkezés a harcos diétában valóban nagy evés. Nem véletlenül hívják túlevésnek.

2016. febr. 7. 22:23
 13/16 anonim ***** válasza:

Viszont ha korlátlanul ehetsz, akkor ne várd, hogy lefogysz, illetve hogy megtartod a súlyod, vagy ha tömegelsz, akkor nem zsírosodsz...

Lehet, hogy olyan vagy, akinek ettől nem kell félnie, de nem mindenki olyan.

S ha valaki délben megéhezik és jóllakik, mondjuk 2500 kcal bepakolásával, mert alatta éhezne, az nem ezt az étrendet követi, legalábbis nem az este evő típust (mintha olvastam volna róla, hogy akár át is lehet rakni, de még a saját magyar nyelvű oldalukról sem derültek ki a részletek, még az sem, hogy napközben mit esznek s mennyit. legalábbis egy óra alatt nekem nem).

Ha nincs szabály, akkor az nem étrend, valaminek lennie kell.

2016. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Évekig így étkeztem,szerintem a munkarendem miatt álltam rá erre magamtól ,de igazából nem is emlékszem már . Aztán két étkezésem lett,nem tudom mi változott,talán idősödöm (:)) ,de ez egy idő után rossz lett,kevésnek éreztem a kaját ,de mégis elkezdtem hízni..

most ott tartok,hogy reggeli-ebéd-vacsora (a reggeli még mindig nehezen megy le sajna) ezt évekkel ezelőtt elképzelhetetlennek tartottam :) Szépen lefogytam,jól érzem magam,és minden nap produkálom a mosdóban amit kell .


Tények : -a harcosok étrendje nagyon jó,ha szeretsz éhesen leülni enni,és tényleg ENNI,jólesően,nem csak csipegetni 2 óránként

-ugyanúgy lehet hízni és fogyni is,a lényeg MIT eszel és mennyit .

-ha kínszenvedés számodra,akkor biztos vagyok benne,hogy nem neked találták ki .( ezzel kicsit magamat is megdorgálom a reggeli miatt:D)


Buktatót én nem találtam,az én szervezetemnek mostmár nem lenne megfelelő ,de hosszú évekig bevált .Számomra nem szenvedés volt ,hanem természetes a napi egy nagy étkezés. Ezen kívül egy kávét ,és vizet ittam napközben .

2016. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Állítólag nagyapám napközben sokszor nem evett. Arra hivatkozott, hogy nincs rá ideje. Este viszont szeretett úgy enni, hogy normálisan asztalhoz ülve, a módját megadva. Kertes házban élt, mindig termett ott valami gyümölcs. Azt ette napközben. Pedig ő nem is tudta, hogy mi az a harcos étkezés.


Az valóban igaz, hogy a legfontosabb a mit, és csak azután jön a mikor. A harcos étkezés az esti evésre elvileg bármit megenged, de azért vannak megkötések, és az arány sem mindegy.


Ami egészen biztosan rossz, az az egész napon keresztül tartó csipegetés. Le kell ülni normálisan enni napi 1x, 2x vagy 3x akkor enni kell és kész. Biztosan nem kell egész nap a hűtőt nyitogatni és nem kell, hogy mindig a szánkban legyen valami. És a futva evés sem jó. A harcos étkezés is azt mondja, hogy a fő étkezés kényelmesen, időt rászánva, megterített asztalnál ülve történjen. Szerintem mindenkinek az legyen a fő étkezése, amikor a leginkább meg tudja ezt tenni.

2016. febr. 9. 20:11
 16/16 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek . A napi 5-6 étkezés,állandó csipegetés szerintem nem szükséges ..sőt :) De ez csak az én véleményem.

Viszont ha neked éhezésnek érződik a napi egy,és meg kell erőszakolnod magad az szintén nem jó.Keress egy arany középutat :) Én is ezért emeltem 2 nagy + egy kicsire az étkezéseim számát. Teljesen elhagytam a glutént,és a tejet is,így sajnos 1 étkezésre egyszerűen nem fér belém elegendő tápanyag :) Tudom,lehetne trükközni de elfogadtam a változást :D

Szerintem a lényeg,mindenki annyiszor étkezzen amennyivel jól érzi magát,nincsenek falásrohamai,nem kopog a szeme,és nem érzi kínnak az étkezést ,hanem jóízüen megeszi amit kell.

2016. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!