Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlyt szeretnék tartani és...

Súlyt szeretnék tartani és formásodni, de még a napi kalóriaszükségletemet se tudom megenni. Min változtassak?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja váltottam életmódot, már szinte teljesen kizártam a csokit, chipset, péksüteményeket, gyors kajákat, cukros üdítőket, stb. az életemből. Viszont 2 hete, egyik nap bűnözésként ettem egy Balaton szeletet, és eszméletlen mód cukrosnak találtam, mintha a kristálycukrot kanállal ettem volna... Sose gondoltam, hogy amiért eddig odáig voltam, most már szinte hányingert okoz.

Süteményeket itthon csinálgatunk, banánkenyér zabpehelyből, zabpalacsinta, stbstbstb, hiszen az egészséges ételek tárháza is olyan széles, hogy az valami hihetetlen.


Ezeket ettem ma:


[link]


Tudom, a tejen még változtatnom kellene, de már így is fele-fele arányban csinálom vízzel a zabkását, ami a kezdeti csak tejes felállásnál jobb. A kenyér teljes kiőrlésű lisztből készült, a házi csirkemellsonka általunk darált csirkemell - némi borssal, zöld fűszerrel, tehát nem bolti, a kőrözött is házi, tudjuk mi található benne, illetve a hús panírja zabpehelyből, szezámmagból és tojásból áll (tepsiben sütöttük, sütőpapíron).


7 napból 6 napot mozgok intenzíven, magas pulzusszámos tornát csinálok. (Insanity)

Alapjárat kcal égetésem 1500 környékén van a kalkulátor szerint (160 cm/50 kg), és a tornával kiszámolva nagyjából 2000 kalóriát kellene megennem egy nap. Ami csakis akkor sikerült amikor full szemét kajákat ettem, mert összeszámoltam egy régi, átlagos napom, és simán megettem 2400 kalóriát, nem mozogtam semmit se, CH, fehérje, zsír - minden át volt lépve. Nem csoda, hogy lett egy kis lerakódásom itt-ott.

Most pedig ilyen ételekből ezek is teleraknak, és nincs semmi hiányérzet, rosszullét bennem.

A zöldség-gyümölcs bevitelem jobb szokott lenni, illetve csirkehúst szoktunk enni karaj helyett, szóval ez a mai nap kicsit megcsúszott, de akkor is...


Min kellene változtatni? 18/L


2016. márc. 1. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Valahogy többet kellene enned, ez csupa kis semmi. Apró mennyiségű, s ahhoz képest túl kalóriaszegény cuccok.


Nem tudom, nálad mi lenne a megoldás, van, aki simán leül és megeszik 25 deka olajos magvat, az már kalória :D Vagy 8 tojásos rántottát, fél kiló húst (bár ezt testépítők sem szokták, kizárólag én. ha már eszem, jól akarok lakni, ez van), 20 deka zabból kókuszos zabkását, egy nagy adag sütit (a párom holnap brownie-t visz, 1000 kcal + gyümölcs, pont elég neki 6-kor reggelire)... Ha ezeket elosztjuk egy kisebb számmal, még mindig elég ütős cuccot kapunk.

Nekem sosem megy ebédre annyit enni, mint a te mai napod, ennél nekem még kopog a szemem, de néha a duplájánál is. Mások vagyunk, ezen nem lehet változtatni, de az ételeken lehet. Még én sem lakom ugyanúgy jól akármivel. Vannak ételek, amikkel automatikusan deficitben lakom jól. S vannak, amik nem laktatnak, csak hozzák a kalóriát.

Ha téged valamiért laktat a rostos zab, akkor némely étkezésedre ne olyat egyél, hanem valami töményebb cuccot. Nem kell egészségtelent, bár az is mást jelent mindenkinek.


Gyümölcsből is lehet sokat enni, s ha kell az energia, nem gond, hogy sok cukor van benne, amúgysem a legrosszabb fajta cukor.


S nem tudom, hogyan érzed magad s mi lenne, ha ezekből ennél többet, de voltaképpen az evéshez nem kell éhesnek sem lenni, ahogy az étvágy hiánya sem probléma. Ha enni kell, enni kell. Van persze szint, ahol már erőszak lenne az evés, ott inkább az étrenden változtatnék, az időzítésen vagy valamin.

2016. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szabi.L ***** válasza:

De jó neked.. én tömegnövelés közben is éhezek szinte :)


Vannak táplálékkiegészítők, amik meghozzák,növelhetik az étvágyat, ilyen a b12 vitamin.

2016. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Á, egyik se jó, az se, ha az ember már éhezik, de még nincs kalóriadeficitben, az se, ha már rosszullétig eszi magát és nem tud fejlődni, mert nincs többletben...

Miért nem lehetünk normálisak? :D Bár nekem azért a jó étrend rengeteget segít, súlytartani pedig remekül tudok. Csak egyszer fogyjak le...

Olyanokról szoktam hallani, akik ketogén diéta mellett nem tudnak mást, csak koplalni, annyira jóllaknak. Ebben van logika, sok emberre ilyen hatású. De a kis zab, saláta, csirkemell típusú étrendeknél is megtörténhet az, az sem különösebben meglepő. Nehéz, mert a tömény ételek jól tudnak laktatni, a nem töményekben nincs elég kalória s valahogy sosem jön össze a dolog annak, aki könnyen jóllakik. De csak van azért még étrendi lehetőség az egészséges táplálkozáson belül is... Ki kell próbálni azokat az ételeket, amik beleférnek az életmódba. Én sokszor az olajos magvakat ajánlom magukban, mivel azok elég rosszul szoktak laktatni, összetételük ellenére. De ez nem igaz mindenkire, csak sokakra, egyeseknek pedig túl zsírosak is. Nehéz így távolról, kísérletezni kell.

2016. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat, igyekszem változatni. :)
2016. márc. 1. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!