Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyáron életmódot szeretnék...

Nyáron életmódot szeretnék váltani és ezáltal fogyni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Először is: cukor helyettesítésére mit ajánlatok? Stevia, nyírfacukor, xilit?


Ha valamilyen zsiradékot szeretnék használni pl hús sütéshez vagy ilyesmihez, akkor mit használjak?


Ha néha szendvicset ennék, az jó, ha "csak" teljes kiőrlésű? És mit tehetnék bele?


Olvastam, hogy gyümölcsöt csak délelőtt jó enni a gyümölcscukor miatt. Ez tényleg így van?


Hallottam erről a mostanság 'menő' chia magról is, erről mi a véleményetek?


Ha valami egészséges/diétás sütit vagy ilyesmit szeretnék csinálni, akkor milyen lisztet érdemes használni?


Végül a mozgás kérdése:

Nyáron járnék edzőterembe, ehhez milyen eszközöket ajánlatok (futni gyűlölök, így ha lehet, azt skippelném, de azonkívül bármi jöhet) és mennyi ideig?


A mozgással jelenleg a zsírégetés a cél, de olvastam, hogy ilyenkor nem szabad átbillenni kardio-ba. Tulajdonképpen mi a különbség és hogy 'veszem észre' és hogy tudom ezt elkerülni?


Egyébként kb 15-20 kg-t szeretnék leadni, és ha lehet, a nagy részét nyáron.


Köszi azoknak, akik végigolvassák és legalább egy kérdésre válaszolnak:)



2016. máj. 25. 18:42
1 2 3 4
 11/32 crudy ***** válasza:
Használj xilitet nem lesz bajod. Léteznek hasznos kiegek fogyásra de én nem pazarolnék erre pénzt. Meg tudod oldani nélküle is.
2016. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Xilit. Eritrit. Ezeket ajanlom, stevia mellekize szamomra elviselhetetlen.


Kokuszzsir a legjobb a szakertok szerint, de en olivaolajat is szoktam hasznalni.


Eleg ha teljes kiorlesu, de a legjobb, ha szenhidratcsokkentett kenyerben/zsemleben van. En Norbi peksegben szoktam venni lenmaglisztes zsemlet, darabjaban kb 5gramm szenhidrat van. Persze ha mertektarto vagy, boven jo a tk kenyer.

De figyelj arra, hogy mit raksz bele. Jo minosegu, sovany sonka, sovany sajt, zoldseg - ha esetleg vajazod, akkor lehetoleg vekonyan szerintem :D


A gyumolcsos dolog igaz, de tudsz ugy is fogyni, ha este eszed es kaloriadeficitben vagy. Mindenesetre nem ajanlott akkor mar, magas cukortartalom, savasitja a gyomrot, stb. De Neha belefer este is, ugy gondolom.


Chia mag: Iztelen alapvetoen, ha beaztatod keves tejbe (novenyi tejbe szoktam en) es edesited, egeszseges pudingszeruseg lesz belole. Finom, de draga, siman le tudsz fogyni nelkule. Szerintem erre felesleges kolteni.


Teljes kiorlesu tonkolybuzaliszt, zabliszt, mandulaliszt, kokuszliszt. En ezeket ismerem, szerintem jok. Zabliszt a legjobb ar-ertek aranyban. Mindenhez jo szinte.


Kitartas! Mozogj sokat es egyel annyi zoldseget, amennyi jol esik. Nagyon konnyen meg lehet szeretni oket. En ma mar sokkal inkabb kivanom azt, mint a tesztat. Ha belegondolsz, a tesztanak onmagaban semmi ize. A zoldsegnek pedig van. :)

2016. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%

1. Édesítőszert.

2. Kókuszolaj. Az oliva majdnem ugyan olyan szar mint a sima, csak később szabadulnak fel a méreganyagok. A kókúszzsírt a szervezeted pedig egyből energiaként használja fel. És sose süss sok zsíradékba.

3. Igen tökéletes a teljes kiőrlésű, de azt is mértékbe. Én úgy vagyok vele hogy az összes felvágott szar. De 1-2be nem halsz bele.

4. Gyümölcsöt 11-15:00ig érdemes enni. Ekkor van topon az inzulin szinted, így nem emeli meg. Reggeltől 11-ig fokozatusan javól, 15-től pedig folyamatosan romlik, ezért minden szénhidrátot ekkor érdemes enni.

5. nem halottam még róla.

6. Mi Graham lisztet használunk.

7. Ha futni gyülőlsz akkor hegymenetben séta 1 órát. Vagy pedig tekersz 1 órát.

8. Az a különbség hogy az egyiknél az izomból nyeri a tápanyagot a szervezeted, mivel onnan könyebben bontja a tápanyagot a másiknál pedig zsírból nyúl hozzá. 130alatti aerobb, 130 felett pedig kardió.

9. A 15-20 kiló ősz közepére lemehet, ha meg nagyon rágyúrsz akkor nyár végére.

2016. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nasinak:

- Gyumolcs

- Egy marek mandula v. kesudio

- Natur joghurt, kefir

- Natur joghurtba zabpehely, szeletelt gyumolcs

- Sovany turo+edesito+reszelt citromhej

- Feherjeturmix

2016. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes kommentet!:) Ha valakinek van még kiegészítő ötlete szívesen fogadom!:)
2016. máj. 25. 21:27
 16/32 A kérdező kommentje:

Esetleg még a csirkén és a tengeri mindenfélén kívül mi jöhet számításba?


Valamint a kávé... 1dl kávé+ 0,5-1dl tej + xilit? Ennyi még belefér?


Nasinak esetleg még ilyesmi jó?

[link]

2016. máj. 25. 22:05
 17/32 anonim ***** válasza:

Pulyka, sovany marha, grill sajt mertekkel neha, tojas, tofu, hirtelen ennyi jut eszembe.


De pl zoldsegetelek is finomak hus nelkul - csoben sult zoldseg, rakott zoldsegek


Aha, a protein puding eleg jo, en is szoktam enni.

2016. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nekem alap a napi 2 kave. Fel vagy egy deci tejjel iszom en is es xilittel, tehat nem art, ne aggodj.


Bar en novenyi tejjel iszom (de en laktozerzekeny vagyok) , de idd zsirszegeny / sovany tejjel, ne zsirossal

2016. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Eritritol majdnem ugyan annyi mint a xilit az előbbiben még annyi kcal sincs mint a xilitbe. És kevésbé megy a hasad tőle. Tapasztalat, olyan helyen dolgozok ahol cukormentes termékeket állítunk elő.
2016. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

És milyen ilyesmi termékek vannak, mint ez a puding?

Ehetem este is, vagy csak napközben?


Egyébként tényleg nagyon köszi, hogy ennyire segítőkészek vagytok, ti vagytok a legjobbak♡

2016. máj. 25. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!